Historia i Kultura Łódź

Marsz dla Życia i Rodziny w Łodzi

„Polska rodziną silna” to hasło tegorocznego Marszu dla Życia i Rodziny. W ubiegłą niedzielę Marsz odbył się w Łodzi i przyciągnął rekordową liczbę uczestników. Przeszedł z Placu Kościelnego do Parku Julianowskiego, gdzie zorganizowano festyn rodzinny.

Mszę św. rozpoczynającą wydarzenie celebrował Arcybiskup metropolita łódzki Grzegorz Ryś. Po zakończeniu liturgii uczestnicy uformowali kolumnę marszową, którą otwierała orkiestra dęta. Około tysiąca uczestników z białymi i czerwonymi balonami oraz barwnymi transparentami promującymi rodzinę i życie przemaszerowało ulicami Lutomierską, Zachodnią oraz Zgierską do Parku im. Adama Mickiewicza, gdzie zorganizowany był festyn rodzinny. Na transparentach można było przeczytać m.in. „Miłość owocem rodzi ny”, „Życiu – Tak”, „Niskie podatki dla Ojca i Matki”.

Podczas festynu uczestnicy mogli odwiedzić kilkanaście stoisk wystawionych przez rozmaite stowarzyszenia, fundacje, firmy i organizacje społeczne. Wśród atrakcji znalazły się loteria fantowa oraz konkurs historyczny. Można było zagrać w chińczyka, a na dzieci czekały kolorowanki i wata cukrowa. Zabawę rozpoczęło odtańczenie Poloneza, w którym udział wzięło niemal 100 par.

Marsz dla Życia i Rodziny zorganizowano po raz pierwszy w 2006 roku. Jest to doroczne wydarzenie o charakterze prorodzinnym i pro-life. Marsz zyskał ogromną popularność i odbył się już w ponad 100 polskich miastach.

Floating Social Media Icons by Acurax Wordpress Designers