Wczoraj na konferencji prasowej o godzinie 12:00 Młodzież Wszechpolska w osobie pełnomocnika sieradzkiego koła – Rafała Bartosiewicza – oficjalnie ogłosiła zbiórkę podpisów pod petycją w sprawie nadania powstającemu w Sieradzu rondu nazwy imienia Romana Dmowskiego.
Na konferencji prasowej pełnomocnik mówił o zasługach, jakie miał Dmowski na rzecz polskiego narodu. Poza przytoczeniem paru faktów z biografii tej postaci uzasadniał też dlaczego akurat w tym miejscu to rondo powinno mieć takiego, a nie innego patrona. Otóż, jego zdaniem, proponowana nazwa tego ronda dobrze korespondowałaby ze skrzyżowaniem ulic (na których to rondo powstaje) Jana Pawła II, 1 Maja oraz 3 Maja.
Przedstawiciel MW zauważył, że związek z tą pierwszą ulicą jest taki, że zarówno papież Polak, jak i Dmowski przyczynili się do wzrostu przywiązania młodych ludzi do wartości chrześcijańskich. Z 1 Maja z kolei łączy go fakt, że Dmowski uświadamiał narodowo wszelkie grupy społeczne, w tym także i robotników, których starania o lepszy byt naprawdę doceniał. Ze świętem 3 Maja z kolei łączy go to, że zorganizował on w 100. rocznicę uchwalenia konstytucji największy po powstaniu styczniowym marsz patriotyczny.
Młodzież Wszechpolska zapowiada zbiórkę podpisów pod kościołami, na rynku, ale i w internecie, gdzie można się do nich zgłosić, aby uzyskać karty do podpisów.
