Łódź

Modlitwa za Alfiego Evansa w Łodzi!

Około 100 osób zgromadziło się przed Konsulatem Wielkiej Brytanii w Łodzi na publicznej modlitwie w intencji Alfiego Evansa, który toczy dramatyczną walkę o swoje życie.

Mimo niesprzyjającej pogody, łodzianie licznie zebrali się przy ul. Sienkiewicza 55, gdzie z inicjatywy środowisk katolickich i narodowych odbył się publiczny różaniec. Zgromadzeni przynosili pluszowe misie w geście solidarności z chłopcem i jego rodziną. Głos zabrali także przedstawiciele organizacji będących inicjatorami akcji. Zwracali oni uwagę na całkowity upadek cywilizacji w zachodniej Europie, gdzie ludzi chorych zamiast leczyć się zabija, dzieciom odbiera się prawo do życia, a rodzicom prawa rodzicielskie – co najjaskrawiej widać było w przypadku Alfiego Evansa. Pomimo, że w Europie zachodniej zniesiono karę śmierci, to jest ona nadal orzekana. Hańba państwom, które pozwalają na morderstwo w majestacie prawa. Hańba sędziemu, który skazuje niewinne dziecko na śmierć przez zagłodzenie! – mówili.

Alfie Evans, 2-letni chłopiec przybywający w stanie śpiączki w szpitalu w Liverpoolu od kilkudziesięciu godzin jest odłączony od aparatury oraz pozostawiony bez jedzenia i picia. Mimo to chłopiec oddycha i walczy o życie. Rodzice Alfiego próbują pomóc chłopcu jak mogą, jednak na mocy wyroku sądu, chłopiec nie może zostać przetransportowany do włoskiego szpitala, który zadeklarował pomoc w jego leczeniu.

Customized Social Media Icons from Acurax Digital Marketing Agency