Historia i Kultura Łódź Województwo

Narodowcy i patrioci upamiętnili Żołnierzy Niezłomnych

W dniu 18 czerwca z inicjatywy Związku Strzeleckiego Rzeczypospolitej przy wsparciu Centralnego Strzeleckiego Muzeum Czynu Niepodległościowego członkowie Ruchu Narodowego uczcili na cmentarzu „Doły” pamięć pomordowanych Żołnierzy Niezłomnych.

Znajduje się tu symboliczna kwatera łódzka „Łączka”, miejsce upamiętnienia tych co spoczęli w bezimiennych grobach, których szczątki nie zostały jeszcze odnalezione, w tym „Warszyca”.

Na miejscu stanęło siedem symbolicznych krzyży. Do każdego z nich przymocowano zdjęcia naszych bohaterów, biało-czerwone wstążki oraz symbole religijne. Wkopaliśmy kwiaty, ustawiliśmy ławkę vis a vis kwatery. Wcześniej stał tam śmietnik !?

„Warszyc” jest symbolem, postacią którą większość ludzi zna, jednak zaginionych osób są tysiące. Pomóc w przetrwaniu pamięci o nich ma nasza łódzka „Łączka”. Obok krzyży stanęła tabliczka informacyjna z telefonami i adresem mailowym, pod którymi czekamy na jakiekolwiek informacje o zaginionych!

Szersze informacje i zdjęcia pod linkiem: http://www.zsrstrzelec.pl/aktualnosci/wydarzenia-i-relacje/1129-lodzianie-pamietaja-o-warszycu-i-innych-niezlomnych-ktorych-wciaz-nie-odnaleziono?fbclid=IwAR2EcnywJzBq5rLzwoamSGPIrLEneB_0zBCtW7p4AJz_ZW_3hrdUp3BEHOM

Po krótkiej przemowie i modlitwie członkowie RN-u udali się w inne części cmentarza, gdzie posprzątaliśmy – zamietliśmy dwie kwatery działaczy społecznych i niepodległościowych, w tym Daniela Święcickiego „Ares”. Posprzątaliśmy i zapaliliśmy także symboliczne znicze przy krzyżu poświęconym „Orlętom Lwowskim”, ofiarom z Kresów oraz Żołnierzom Konspiracji.

Edukacja i pamięć to Nasz Narodowy obowiązek… szkoda, że tak mało młodzieży angażuje się w podobne akcje. Będziemy dalej wspólnie pracować dla dobra Naszej Ojczyzny Polski.

Zapraszamy do współpracy i śledzenia naszych fanpage’y.

Cześć i chwała Bohaterom !!!

Dariusz Ziemba, Ruch Narodowy – koło Łódź

zapis ŁWD: https://www.facebook.com/watch/?v=2272205529539253

Customized Social Media Icons from Acurax Digital Marketing Agency