Łódź

Narodowcy kontra Komitet Obrony D*pokracji (galeria)

W Łodzi ukształtował się nowy Front Ludowy, na wzór prokomunistycznych organizacji z początku ubiegłego wieku. W tym tworze, powszechnie znanym jako KOD, skupili się byli działacze komunistyczni, neokomunistyczni, zwolennicy PO i Nowoczesnej, Liberte, Nowej Krytyki oraz zwykli odbiorcy TVN i GazWybu znani pod nazwą lemingów.

Dziś bronili pookragłostołowej demokracji, konstytucji i Trybunału Konstytucyjnego, tworu Jaruzelskiego i Kiszczaka. Przyszło od 1500 do 1800 zwolenników KOD-u. To mało, zważywszy, że media głównego nurtu od tygodni histeryzują o końcu polskiej demokracji. Pośród osób widziałem twarze radnych, urzędników, pracowników spółek miejskich i państwowych, utrzymanków z państwowych dotacji. Przerażeni utratą przywilejów skandowali „Demokracja, demokracja”.
Ciekawostką tego zgromadzenia było to, że prąd do nagłośnienia Komitet pożyczał z gmachu Teatru Wielkiego. Czy dyrekcja Teatru wystawiła im za to rachunek, czy może po koleżeńsku pomagała KODowiczom…

TWTW1 TW

Druga równie ciekawa rzecz – dlaczego jeden z wykładowców Uniwersytetu Łódzkiego zapraszał drogą mailową swoich studentów na manifestacje KODu?

Demot

Pytania na chwile obecną pozostały bez odpowiedzi, ale sprawa jest mocno rozwojowa…

Oddzieleni od nich przez dwa rzędy zapór i kordony Policji stali młodzi ludzie, głównie z Młodzieży Wszechpolskiej, Ruchu Narodowego, ONR, partii Korwin, a także zwykłych mieszkańców Łodzi. Było ich zdecydowanie mniej ( ok 100), ale przyszli tu, nie po to, aby bronić swoich posad i przywilejów, ale dlatego, aby wyrazić swój sprzeciw wobec istniejącego status quo. Ich hasła częściowo zagłuszały profesjonalny sprzęt przygotowany przez speców od PR-u wiec KOD-u.

Nie ma zgody na destabilizację demokracji przez samozwańczych jej obrońców spod znaku Che i czerwonej gwiazdy. Jak nie wygrywa koalicja postkomunistów-zeteselu-lemingów, to nie oznacza, że kraj podąża ku dyktaturze. Takie były też hasła narodowych demonstrantów. „Stop banksterom”, „demokracja narodowa” i zawsze na czasie „raz sierpem raz młotem…”.

Miejmy nadzieję, że kończy się czas III RP. Smuci, że zwolennicy PIS-u, w tak małej ilości przyłączyli się do demonstracji przeciwko patologiom naszej polityki, reprezentowaną przez zwolenników KOD-u.

KOD1 KOD2 KOD3 KOD4 KOD5 KOD6 Kod7 KOD8 KOD10 KOD11 KOD12Kod13KOD14KOD15

S.R/WB

3 KOMENTARZE

  1. najlepszy jest Lis, hiena roku, walczy o demokrację ale tylko pod rządami PO, która pozwoliła mu zarabiać prawie 100 tys za odcinek szkalowania wszystkich przeciwników,następny jest Michnik,nie wiem jak on to zrobił ale spółki skarbu państwa musiały zamieszczać wszelkie ogłoszenia i reklamy w wyborczej,co kosztowało rząd 6-8 mln rocznie, oczywiście teraz jeden i drugi drą mordy,że demokracja się kończy, jak się popatrzy kto się tam kręci widać ewidentny kwik świń oderwanych od koryta,kończą się układy i ciepłe posadki za nasze pieniądze,trzeba siać zamęt…

Komentarze są wyłączone.

Plugin for Social Media by Acurax Wordpress Design Studio