Łódź

Narodowcy współorganizatorami „Dnia Dziecka na Sportowo” (galeria)

Z okazji Dnia Dziecka działacze Narodowej Łodzi współorganizowali dwudniowe wydarzenia dla wychowanków z 6. łódzkich domów dziecka. W piątek, 29 maja przeprowadzili akcję „Oddaj krew i podaruj dzieciom słodycze”. W niedzielę, 31 maja uczestniczyli w największym, a zarazem najważniejszym wydarzeniu związanym z świętem najmłodszych, czyli „Dniu Dziecka na Sportowo”, w którym wzięło udział około 60. wychowanków z łódzkich domów dziecka.

„Oddaj krew i podaruj dzieciom słodycze” to znana akcja zainicjowana przez Młodzież Wszechpolską mająca na celu wsparcie potrzebujących, a dodatkowo „osłodzenie życia” wychowankom domów dziecka. 29 maja w Centrum Krwiodawstwa zostało ustawione pudło, do którego zainteresowani wrzucali czekolady. Łącznie uzbierano ich ponad 200. Dwa dni później,  na terenie Fight Clubu przy ul. Drewnowskiej 77 odbyły się uroczyste obchody „Dnia Dziecka na Sportowo”. Na podopiecznych domów dziecka czekało wiele atrakcji, miedzy innymi: pokazy sztuk walk prowadzone przez profesjonalnych zawodników, gry i zabawy na świeżym powietrzu oraz liczne animacje dla najmłodszych. Na obchodach pojawiły się również działaczki łódzkiego koła Młodzieży Wszechpolskiej. Dziewczyny malowały buźki swoim młodszym kolegom, kręciły dla nich zwierzątka z baloników i grały z nimi w siatkówkę. Na zmęczone zabawą dzieci czekały pyszne kiełbaski z grilla oraz drobne upominki. Dodatkową atrakcją była możliwość przejazdu quadami.
Celem akcji było wsparcie potrzebujących poprzez oddanie krwi oraz propagowanie sportowego trybu życia wśród dzieci, które bardzo potrzebują pozytywnych wzorców.

Organizatorami „Dnia Dziecka na Sportowo” byli:
Stowarzyszenie „Narodowa Łódź”
Siłownia Apollo
Fundacja Edukacji i Rozwoju Step Up
Fundacja Wsparcia Społecznego „Opieka”

Animated Social Media Icons by Acurax Wordpress Development Company