Województwo

Narodowcy zgłaszają kandydata na „Świadka Historii” do IPN

Jedną z cyklicznych akcji jakie organizuje Instytut Pamięci Narodowej oddział w Łodzi jest „Świadek Historii” o czy można przeczytać w jednym z artykułów na stronie IPN.

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi zaprasza instytucje, organizacje społeczne i osoby fizyczne do zgłaszania kandydatów do VI łódzkiej edycji Nagrody Honorowej „Świadek Historii”. Nagroda jest lokalnym odpowiednikiem ogólnopolskiego „Kustosza Pamięci Narodowej”.”

https://lodz.ipn.gov.pl/pl6/aktualnosci/45420,Otwarcie-VI-edycji-Nagrody-Honorowej-Swiadek-Historii-Lodz-10-stycznia-2018.html

Jako Łódzcy Narodowcy powinniśmy wskazywać takie osoby jak i również zgłaszać je do takich wyróżnień”-mówi Adrian Antoniak działacz Ruchu Narodowego w mieście Skierniewice. Jeden z inicjatorów zgłoszenia lokalnego historyka Piotra Paradowskiego. Pytany o wybór kandydata do wyróżnienia odparł.

Mogłem szukać wśród zmarłych lecz czy żyjący nie zasługują na wyróżnienia? Nie znam osoby w moim mieście bardzie zaangażowanej w działalność na rzecz historii. Rekonstruktor, autor wielu artykułów, prezes Stowarzyszenia 26 Skierniewickiej Dywizji Piechoty, a to tylko początek jego działalności”
15.02.2018r. Adrian Antoniak zgłosił kandydata w Oddziale IPN w Łodzi (ul. Elizy Orzeszkowej 31/35, 91-479 Łódź). Nie pozostaje nam nic innego jak czekać na rozstrzygnięcie wydarzenia i wyróżnienie osób wyłonionych.

Plugin for Social Media by Acurax Wordpress Design Studio