Łódź

Nie będzie ulg w komunikacji miejskiej dla rodzin wielodzietnych

Rodziny wielodzietne, a więc te z czwórką i więcej dzieci nie będą mogły korzystać z komunikacji miejskiej bez opłat, natomiast te z trójką pociech nie skorzystają z ulgi 75-procentowej. To efekt odrzucenia projektu uchwały, według której takie ulgi miały zostać wprowadzone. Projekt został odrzucony przez Radę Miejską w Łodzi, a konkretnie przez koalicję PO – SLD.

W założeniu tym razem ulgą mieli być objęci rodzice dzieci, którym ona już przysługuje. Ponadto, miała stanowić rekompensatę dla dużych rodzin za to, że miasto nie może dać im zniżki w opłatach za odbiór śmieci. Mogłoby z niej skorzystać 5802 łódzkich rodzin z trójka dzieci i 918 z czwórką. Autorami projektu są radni PiS – Marcin Zalewski i Bartłomiej Dyba-Bojarski.

Radni PO i SLD zupełnie pominęli fakt, iż spora część dużych rodzin korzysta obecnie z samochodów. Ulgi mogłyby stać się zachętą do korzystania z MPK, co mogłoby się przełożyć na mniejsze korki na łódzkich ulicach.

Na temat postulatu zniżek dość kontrowersyjnie wypowiedział się radny SLD, Władysław Skwarka – Ilość ulg ma wpływ na agencje ratingowe. Odczujemy to w ratach kredytów, za które trzeba będzie zapłacić więcej. I miasto będzie musiało podnieść np. podatki. 6 sura Koranu mówi, że każdy muzułmanin może mieć 4 żony – o ile go na to stać. Jeżeli więc ktoś chce mieć 4 dzieci to powinno być na to go stać.

Źródło: Express Ilustrowany

Social Network Integration by Acurax Social Media Branding Company