Łódź

Nie będzie nowych wieżowców przy ogrodzie botanicznym?

Inwestycja budowy wieżowców w okolicach ogrodu botanicznego na Retkini wzbudziła ogromne emocje wśród mieszkańców osiedla. Głośny sprzeciw społeczności sprawił, że sprawą zainteresowały się media, a także władze miasta.

Do łódzkiego magistratu wpłynął niedawno wniosek dotyczący warunków zabudowy dla inwestycji dwóch wieżowców, które mają stanąć na rogu ulic Kusocińskiego i Hufcowej. Według okolicznych mieszkańców oraz pracowników ogrodu, inwestycja w tym rejonie zagrozi cennej roślinności i ptakom z ogrodu, ponieważ spowoduje zwiększone zacienienie całego terenu, a także może wpłynąć na poziom wód gruntowych oraz względy krajobrazowe.

Radni z komisji Planu Przestrzennego, Urbanistyki i Architektury uznali, że powinien powstać miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla okolic ogrodu, który może zablokować budowę i uratować unikalny charakter „botanika”. Niestety, miasto może obawiać się ewentualnych odszkodowań, o które prawdopodobnie ubiegaliby się inwestorzy w wypadku zablokowania budowy.

W najbliższą środę Rada Miejska w Łodzi będzie debatowała nad uchwałą w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części obszaru miasta Łodzi położonej w rejonie ulic: Konstantynowskiej, Krzemienieckiej, Retkińskiej i Janusza Kusocińskiego.

HK

Customized Social Media Icons from Acurax Digital Marketing Agency