Województwo

Niemiecki zespół sprofanował polską flagę podczas koncertu w Aleksandrowie Łódzkim?

Podczas koncertu metalowego jeden z występujących muzyków, wokalista niemieckiego zespołu, ostentacyjnie rzucił flagę Polski na ziemię. Co gorsza, jego gest spotkał się z dziką euforią polskiej publiczności.

Była to kolejna już edycja kontrowersyjnego festiwalu ciężkiej muzyki w Aleksandrowie Łódzkim. W drugi weekend września nad całym miastem unosił się nieprawdopodobny złowrogi pomruk. Jedną z atrakcji sobotniego dnia był niemiecki zespół Sodom. Podczas jego koncertu fan rzucił wokaliście flagę Polski pomazaną „autografami” uczestników spędu. Ten obrócił ją, by potem rzucić na ziemię. Publika zareagowała radością, a pod zamieszczonym w Internecie zdjęciem z tego zdarzenia pojawiły się komentarze uczestników koncertu drwiących z Polaków i deklarującym wyższość Niemiec nad Polską.

Wcześniej festiwal spotkał się z ze sprzeciwem lokalnej społeczności nie tylko ze względu na duże obciążenie hałasem w trakcie jego trwania. Organizatorzy koncertu, na czele z burmistrzem Aleksandrowa, mają bowiem w zwyczaju zapraszać na wydarzenie zespoły, które w swoich tekstach jawnie odwołują się do treści satanistycznych, promują przemoc i okrucieństwo, a ponadto obrażają uczucia religijne.

Pierwotnie Summer Dying Loud miało być zwykłym festiwalem rockowym skierowanym do szerokiej publiczności, jednak z roku na rok ma on coraz bardziej death metalowy charakter. Występujące w 2016 roku zespoły tj. Sinister, Mord’a’Stigmata, Grave, Bombers, Stygmath otwarcie wykorzystują symbole związane z szatanem lub propagują kulturę śmierci. Wystarczy posłuchać (lub raczej spróbować zrozumieć ryk) ich tekstów bądź spojrzeć na okładki ich płyt.

Petycja grupy aleksandrowian, którzy nie życzą sobie szerzenia takich treści, zwłaszcza za pieniądze z kasy miejskiej, spotkała się z arogancją (co akurat jest typowym podejściem obecnie rządzących w Aleksandrowie) urzędników i włodarzy. Z kolei pod postem dotyczącym próby usunięcia festiwalu, opublikowanym przez naczelnika Wydziału Promocji i Współpracy z Zagranicą pojawiły się groźby wobec pomysłodawców petycji. Warto dodać, że naczelnik jest menadżerem wielu z zespołów, które na SDL występowały, zachodzi zatem podejrzenie działania wbrew ustawie o pracownikach samorządowych.

Czekamy, aż zarówno zespoły, jak i uczestniczący w koncercie, którzy tak odważnie szydzą z krzyża i chrześcijan, wezmą na celownik islam i muzułmanów. Starczy im odwagi?

JS

2 KOMENTARZE

  1. Czyje uczucia religijne obrażają te zespoły? Uczestników festiwalu? Któryś się skarżył? Czy zdalnie obrażają uczucia osób, które takiej muzyki nie słuchają i na festiwal nie chodzą. Zresztą zdaje się, że festiwal jest płatny, więc pytanie czy gmina do tego dopłaca. Moje uczucia religijne obrażają natomiast takie głupie teksty. Również zdalnie, ale ja przynajmniej ten tekst przeczytałem.

Komentarze są wyłączone.

Animated Social Media Icons by Acurax Wordpress Development Company