Publicystyka

O wpisach Sylwii Spurek na temat aborcji – Okiem Młodego Polaka

7 stycznia na blogu europoseł Sylwii Spurek znalazł się post, który podsumowała hasłem „aborcja jest okej”. Jednocześnie na wstępie znalazło się hasło charakterystyczne dla osób, które postulują legalizację aborcji na żądanie – „moje ciało, moja sprawa”.

Postulat ten jest często podnoszony przez środowisko lewicowo-liberalne. Zwolennicy legalizacji aborcji na żądanie często argumentują swój pogląd tym, że aborcja jest tylko usunięciem zlepka komórek. Nienarodzonemu dziecku odmawia się nawet człowieczeństwa.

Lewica liberalna poszła tak daleko w obranym przez siebie kierunku do tego stopnia, że odpowiedź na fundamentalne pytanie „Kiedy zaczyna się życie?”, została wypaczona i nie jest w jej wykonaniu kwestią faktów naukowych, tylko kwestią własnej opinii.

Kiedy zaczyna się życie?
W środowisku naukowym panuje jednogłośna zgoda, że życie zaczyna się od momentu poczęcia – wtedy powstaje odrębny organizm, nowe życie istoty ludzkiej.

Zatem wszelkie tezy, które twierdzą, że od momentu poczęcia nie powstaje nowe życie, są antynaukowe.

Warto też zauważyć, że termin aborcja jest swego rodzaju eufemizmem, bardzo delikatnym określeniem w kontekście tego, czym naprawdę ona jest. A jest ona morderstwem na nienarodzonym dziecku, niezależnie od okoliczności.

Przejdźmy teraz do drugiego wpisu europoseł Sylwii Spurek, a ściślej mówiąc, do następującego fragmentu:

„Mówiąc, że aborcja jest ok, nie mówię, że jest czymś wspaniałym, radosnym, ekscytującym. Mówię tylko, że powinna być traktowana normalnie, bez emocji, bez ideologii. Powinna być taką samą procedurą medyczną jak każda inna procedura medyczna”

Zatrzymamy się na ostatnim zdaniu. Skoro morderstwo na nienarodzonym dziecku powinno być taką samą procedurą medyczną jak każda inna procedura medyczna, to można wyciągnąć z tego wniosek, że tzw. aborcja została przez panią europoseł postawiona na równi np. z zabiegiem usunięcia zęba. Nie zgadzam się z taką opinią. Moim zdaniem państwo powinno chronić życie swoich obywateli – szczególnie tych najsłabszych, którzy sami obrobić się nie mogą. Dlatego ochrona życia od poczęcia każdego człowieka jest jedną z fundamentalnych kwestii.

Lewica liberalna uważa, że postępem jest łatwiejszy dostęp do mordowania nienarodzonych dzieci w łonach matek. Ja natomiast uważam, że prawdziwym postępem jest zagwarantowanie ochrony życia każdemu nienarodzonemu człowiekowi. I do tego jako naród polski powinniśmy dążyć.

#AborcjaNieJestOkej

Bartosz Florek

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company