Województwo

Obóz Młodzieży Wszechpolskiej na Pomorzu

W dniach 20-23 sierpnia odbył się ogólnopolski obóz Młodzieży Wszechpolskiej organizowany przez okręg pomorski Młodzieży Wszechpolskiej na którym obecna była delegacja Wszechpolaków z okręgu łódzkiego.

Pierwszego dnia po zakwaterowaniu się w domkach odbyło się spotkanie integracyjne przy ognisku. W piątek miała miejsce wycieczka do Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku na Kaszubach. Podczas wycieczki Wszechpolacy mieli okazję zapoznać się z historią i kulturą Kaszub, brać udział w symulacji nalotu bombowego, wejść do domu zbudowanego do góry nogami oraz zagrać na największym fortepianie na świecie.

Sobotę spędzono w bojowej atmosferze, ponieważ ponad 150 osób uczestniczących w obozie podzieliło się na grupy
i grało w paintaball. Gra była świetną okazją do zintegrowania się. W międzyczasie wypoczywano nad jeziorem, gdzie można było skorzystać z kajaków i rowerków wodnych. W sobotę zorganizowano również ognisko oraz karaoke. Na obozie obecni byli działacze Nordisk Ungdom ze Szwecji oraz Forza Novua z Włoch.

W niedzielę przed rozjazdem do domu Wszechpolacy z okręgu łódzkiego nawiedzili Westerplatte, aby oddać cześć polskim bohaterom oraz wypoczywali na nadmorskiej plaży w Gdańsku.

 

Social Network Integration by Acurax Social Media Branding Company