Województwo

ONR pamięta o ofiarach Katynia

Oddziały Brygady Łódzkiej Obozu Narodowo-Radykalnego uczciły ofiary mordu katyńskiego w kilku miastach wojewódzkich 13 kwietnia. Poniżej fotorelacje z poszczególnych miast :

KUTNO

13 kwietnia 2014 działacze kutnowskiego oddziału Obozu Narodowo-Radykalnego wzięli udział w obchodach 74 rocznicy zbrodni katyńskiej. Obchody rozpoczęła Msza św. w intencji pomordowanych przez komunistów w Katyniu. Po Mszy uroczystość przeniosła się na pobliski cmentarz, gdzie pod pomnikiem katyńskim zostały złożone kwiaty.

 

ZELÓW

W niedzielę 13 kwietnia Obóz Narodowo-Radykalny w Zelowie zapalił znicze pod pomnikiem ofiar katyńskich, upamiętniając tym samym mieszkańców gminy Zelów wywiezionych i zamordowanych przez NKWD.

 

ZelówONR1

ZelówONr2

 

Brzeziny

13 kwietnia popołudniu Patrioci Ziemi Brzezińskiej, ONR Brzeziny oraz kibice fanclubu Widzewa Łódź wzięli udział w nieoficjalnych obchodach Dnia Pamięci Pomordowanych w Katyniu, Charkowie i Miednoje. Po złożeniu kwiatów wzniesione zostały symboliczne okrzyki, które miały na celu oddanie hołdu elicie Narodu Polskiego wymordowanej w lasach katyńskich. Obchody zakończył przemarsz przez miasto do miejsca symbolicznego spoczynku majora Szkupa, mieszkańca Brzezin zamordowanego w Katyniu.

BrzezinyPatrioci1

Customized Social Media Icons from Acurax Digital Marketing Agency