Łódź

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Łodzi!

Kilka tysięcy łodzian wzięło udział w dzisiejszych obchodach Święta Trzech Króli. Tysiące wiernych przeszło ulicami miasta w barwnym orszaku, zorganizowanym już po raz czwarty przez Stowarzyszenie Powrót Trzech Króli. W uroczystościach uczestniczyli także łódzcy narodowcy.

Obchody tradycyjnie rozpoczęto mszą św. w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Fatimskiej przy ul. Kilińskiego. Następnie, pochód wiernych wyruszył spod świątyni – na jego czele, w białej bryczce jechali trzej królowie. Orszak przeszedł ulicami: Zarzewską, Sieradzką i Piotrkowską, po czym dotarł do szopki zbudowanej przy Archikatedrze Łódzkiej. W drodze uczestnicy pochodu oglądali przygotowane przez dzieci i wolontariuszy scenki z udziałem Heroda, arcykapłanów, aniołów, diabłów oraz Świętej Rodziny. Pod katedrą, zgodnie z tradycją trzej królowie złożyli na ręce metropolity łódzkiego, arcybiskupa Marka Jędraszewskiego dary dla dzieciątka: złoto, kadzidło i mirrę. Pod koniec uroczystości, na specjalnie przygotowanej scenie odbył się koncert kolęd z udziałem „Małego Chóru Wielkich Serc”.

W organizację obchodów zaangażowali się także łódzcy narodowcy z Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego, którzy przygotowali scenki z udziałem Anioła i diabłów oraz króla Heroda. Nad bezpieczeństwem uczestników pochodu czuwali członkowie Straży Marszu Niepodległości.


MN

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company