Łódź

Oświadczenie Ruchu Narodowego dot. systemu sterowania ruchem

Łódź, 1 grudnia 2015r.

Oświadczenie Ruchu Narodowego

w związku z niedziałającym systemem sterowania ruchem

w Łodzi

Ruch Narodowy od początku rozpoczęcia inwestycji remontu trasy W-Z był przeciwnikiem tego pomysłu argumentując, że niewiele zmieni to na mapie drogowej Łodzi oraz, że termin ukończenia prac jest nierealny przy chaosie panującym podczas budowy.

Niestety nasze obawy się sprawdziły i trasa W-Z została „oddana” miesiąc po terminie, do tego „prace wykończeniowe” jeszcze trwają i będą się ciągnąć przez kolejne miesiące. Sama inwestycja sprawiła, że tramwaje jeżdżą wolniej niż przed remontem, a korki w mieście się zwiększyły (poza kilkusetmetrowym tunelem).

Dzisiaj dodatkowo media w Łodzi obiegła wiadomość, że system sterowania ruchem, którego uruchomienie zostało przełożone o kolejny miesiąc na 1 grudnia, nie działa. Co więcej, według informacji Expressu ilustrowanego przedstawiciel firmy Sprint odpowiedzialnej za ten system poinformował, że regulacja może potrwać dodatkowe kilka miesięcy! (http://www.expressilustrowany.pl/artykul/9137845,skandal-w-zdit-system-nie-dziala-dyrektor-nita-ukrywal-fakty,id,t.html)

Naszym zdaniem winni tej sytuacji i zmarnowania kilkuset milionów złotych są dyrektor ZDiT Grzegorz Nita oraz prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Pan Grzegorz Nita już wielokrotnie pokazywał swoją niekompetencję do sprawowania tak ważnej funkcji, jak i arogancję wobec łodziach, chociażby w wywiadzie, w którym stwierdził, że problemem jest to, że … mieszkańcy nie umieją dobrze jeździć samochodami. Teraz doszedł do tego kolejny zarzut, mianowicie ukrywanie faktów o systemie sterowania ruchem i okłamywanie mieszkańców, że będzie on działał 1 grudnia 2015 roku. Winą pani prezydent jest nieprzemyślenie tej inwestycji, która poza aspektem wizualnym niewiele wnosi dla mieszkańców Łodzi oraz uparta obrona pana Nity, w momencie kiedy z wielu stron dochodziły żądania dymisji.

Dlatego też po raz kolejny zwracamy się z apelem i żądaniem dymisji Grzegorza Nity z funkcji dyrektora Zarządu Dróg i Transportu. Uważamy, że wyżej wymienione argumenty są wystarczające do podjęcia takiej decyzji. Jest to także ostatnia szansa dla pani Hanny Zdanowskiej, aby pokazać, że interes Łodzi i łodzian jest dla niej ważniejszy niż prywatne znajomości z panem Nitą. Tylko dzięki dymisji obecnego dyrektora ZDiT pani prezydent zachowa przynajmniej część twarzy w tej tragicznej sytuacji.

W imieniu Ruchu Narodowego w Łodzi

Przemysław Kicowski – rzecznik prasowy

Foto: TOYAGO

1 KOMENTARZ

  1. Dymisja Pana Nity to jedynie zagwarantowanie mu kilkumiesięcznej oprawy w żadnym stopniu nie zrekompensuje to strat jakie ponieśli i będą ponosić łodzianie, sytuacja w jakiej się znaleźliśmy wymaga wymierzenia wyższej kary.

Komentarze są wyłączone.

Social Network Widget by Acurax Small Business Website Designers