Województwo

Pabianice: Narodowcy na festynie z okazji Święta Wojska Polskiego

Pabianiczanie, którzy zdecydowali się w wolny weekend pozostać w rodzinnym mieście mieli okazję wzbogacić swój czas o ciekawe elementy patriotyczne.  Wszystko za sprawą przygotowanego przez Kluby Gazety Polskiej i Obóz Narodowo-Radykalny przy wsparciu lokalnych polityków, instytucji i przedsiębiorstw, Festynu Rodzinno-Patriotycznego.  Wydarzenie bądź co bądź znane, bo organizowane po raz piąty również i tym razem spotkało się z bardzo pozytywnym przyjęciem mieszkańców Pabianic.

Szereg stoisk ustawionych wokół Starego Rynku zapewniał gamę atrakcji tak zróżnicowaną, że śmiało można powiedzieć, iż każdy znalazł coś dla siebie.  Od kiełbasek z grilla po wyszukaną literaturę narodową, od puzzli dla dzieci po koncert zespołów muzycznych i tanecznych.

Brygada Łódzka Obozu Narodowo-Radykalnego tradycyjnie podjęła się misji szerzenia idei narodowej w dniu patriotycznego święta.  Wzbogacone o gadżety stoisko z książkami serwowało autorów z górnej półki: Mosdorf, Bartosiak, Greniuch, Miszalski, a nawet Gan-Ganowicz.  Spora część literatury dotyczyła tematów współczesnych i kształtującej się przyszłości.  Nowością była możliwość zapoznania się z aplikacją mobilną ONRu – Narodowym Sympatykiem.  ONRowcy pracowali także przy kilku innych stoiskach, m.in. organizując zabawy dla dzieci oraz piknikowe przekąski.

Festyn zakończono konkursem wiedzy historycznej, który zdominował… Józef Piłsudski.  Wiedza przydała się, gdyż zestaw nagród dobrze świadczył o sponsorach i organizatorach.

W cieniu starań, pracy i organizacji pozostaje sprawa odwołania koncertu zespołu Nordica.  Rozpowszechniane przez Gazetę Wyborczą kłamstwa (nihil novi) skłoniły lokalny świat polityczny do wymuszenia rezygnacji z zaproszenia patriotycznej kapeli.  Tą sprawą na pewno się zajmiemy.

Piotr Krudysz

Źrodło:
https://www.onr.com.pl/2019/08/16/rodzinnie-patriotycznie-i-narodowo-w-pabianicach-festyn-z-okazji-swieta-wojska-polskiego/

Social Network Integration by Acurax Social Media Branding Company