Łódź

Pęknięcia w nowo wybudowanym tunelu na trasie WZ!

Zaledwie rok temu dobiegły końca prace nad tunelem samochodowym na trasie WZ. Niestety władze miasta nie mogą uznać tej inwestycji za zakończoną. Na ścianach tunelu powstały widoczne pęknięcia, które mogą zagrażać bezpieczeństwu użytkowników.

Wyremontowanie głównej ulicy przejazdowej wraz z wybudowaniem podziemnego tunelu miało rozładować ruch przelotowy przez miasto. Jako inwestycja mocno pożądana przez mieszkańców stała się ona jednocześnie sztandarowym projektem władz miasta. Chociaż prace budowlane zakończyły się stosunkowo niedawno, to jak donosi miejski radny Marcin Chruścik, można dostrzec na ścianach konstrukcji wyraźne pęknięcia.

Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi bada możliwe przyczyny wystąpienia wad konstrukcyjnych. Na ten moment nie udziela w tej kwestii informacji. Z nieoficjalnych źródeł wynika, iż pęknięcia mogły powstać w wyniku pośpiechu przy budowie i nieodczekania odpowiednich terminów przed oddaniem do użytku. Jednak na oficjalne informacje podane przez stronę miasta trzeba będzie jeszcze poczekać.

Źródło: radiolodz.pl

Źródło zdj.: lodz.eskainfo.pl

Social Network Integration by Acurax Social Media Branding Company