Łódź

Pielgrzymka Narodowców na Jasną Górę

PilgrzymkaMNW sobotę 22 marca działacze Młodzieży Wszechpolskiej Okręgu Łódzkiego oraz Obozu Narodowo-Radykalnego udali się na I Pielgrzymkę Młodzieży Narodowej do Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej połączonej ze Zjazdem otwartym Młodzieży Wszechpolskiej.

W bazylice na Jasnej Górze uczestnicy wzięli udział w uroczystej Eucharystii, podczas której swoje kazanie wygłosił ksiądz prałat Adam Kneblewski.

A kim ty jesteś, współczesny Polaku? Czy tak jak orzeł potrafisz się wznieść wysoko ponad prywatę, (…) ponad swoje wygodnictwo, zarobki, ponad podziały, czy potrafisz się unieść wzwyż i z lotu owego królewskiego ptaka ogarniać jak najszersze horyzonty? Czy patrzysz bacznie na prawo i na lewo, czy jakieś niebezpieczeństwo nie czyha, gotów rzucić się do obrony i nie dać skalać gniazda? Czy jesteś taki jak ten królewski ptak, czy jak nieszczęsna kura chodzisz po swoim ciasnym podwórku, tylko narzekasz, gderasz, gdaczesz i patrzysz, kto by tu ziarna posypał? A może, nie daj Boże, nie jesteś już nawet kurą, tylko jakimś hodowlanym brojlerem w ciasnym boksie z telewizorem, żywionym jakąś papką medialna, byle jaką, którą obcy ci dadzą –mówił w płomiennej homilii ksiądz prałat.

Pielgrzymka2Po Mszy Św. został poświęcony nowy sztandar Młodzieży Wszechpolskiej, na którym widnieje data powstania organizacji, Miecz Chrobrego, szkaplerz z Matką Bożą oraz orzeł biały.

Następnie uczestnicy pielgrzymki rozpoczęli Zjazd, który rozpoczął się od odśpiewania hymnu Młodych. Podczas przemówień głos zabrali m.in. Robert Winnicki, Krzysztof Bosak, Tomasz Pałasz, ks. Tadeusz Isakowicz- Zalewski, a także wielu innych. Po Apelu Jasnogórskim działacze pomaszerowali pod Grób Nieznanego Żołnierza. Przemówienia oraz odśpiewanie Hymnu Młodych zakończyły Pielgrzymkę.

Social Media Integration by Acurax Wordpress Developers