Mijający tydzień obfitował w wiele atrakcyjnych wydarzeń o charakterze narodowo-patriotycznym. Łódzcy narodowcy w ramach „Tygodnia aktywizmu narodowego” zapewnili mieszkańcom woj. łódzkiego szeroką ofertę spotkań.
19 maja (wtorek)
W dniach 18 – 19 maja przez Łódź przewinęła się grupa komunistycznych ekstremistów niemieckich prowadzących bolszewicką agitację na terenie naszego kraju. Niemieccy bolszewicy podczas przejazdu swobodnie używali komunistycznej symboliki co stanowi przestępstwo z artykułu 256. kodeksu karnego. Przeciwko bezprawnemu propagowaniu zbrodniczego ustroju w naszym mieście zaprotestował łódzki Ruch Narodowy w ramach akcji „Łodzianie przeciwko komunistycznej prowokacji”. Działacze RN złożyli w środę zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa propagowania komunizmu przez grupę niemieckich lewicowców. Sprawa została całkowicie zignorowana przez łódzki magistrat.
20 maja (środa)
W środę 20 maja o godz. 15 na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym ze studentami Uniwersytetu Łódzkiego spotkał się Tadeusz „Tadek” Polkowski – krakowski raper znany z projektów tj. Firma, Niewygodna Prawda czy Burza 2014. Wydarzenie organizowane było przez Koła Naukowe UŁ Advisor i Finis pod hasłem „Polski RAP jak praca u podstaw” ramach obchodów 70-lecia Uniwersytetu Łódzkiego.
Tego samego dnia o godz. 19 narodowcy zorganizowali pikietę przeciwko nowej strategii imigracyjnej Unii Europejskiej, według której Polska zobowiązana będzie do przyjęcia w swe granice ok. 2000 imigrantów z Afryki oraz Bliskiego Wschodu.
Kilkudziesięcioosobowa grupa zebrana pod Urzędem Wojewódzkim skandowała hasła m.in. : „Cała Polska emigruje, rząd ciapatych sponsoruje”. Protest zorganizowała Młodzież Wszechpolska Okręg Łódzki i Ruch Narodowy – Łódzkie. Oprócz tych organizacji udział wzięli również działacze Kongresu Nowej Prawicy, partii KORWiN oraz Niklot. Swoje poparcie dla akcji wyraziła również kandydatka na prezydenta Łodzi w ostatnich wyborach samorządowych – Agnieszka Wojciechowska van Heukelom.
Pikieta odbyła się w ramach ogólnopolskiej akcji ”Chcemy repatrianta nie imigranta! Nie dla tysięcy uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu”. Podobne protesty odbyły się we wszystkich największych miastach Polski.
21 maja (czwartek)
W czwartek na Uniwersytecie Łódzkim odbyła się debata, w której Krzysztof Bosak (wiceprezes Ruchu Narodowego) spierał się z Piotrem Szumlewiczem na temat podatku dochodowego” PIT- wady i zalety”. Wydarzenie zorganizowane zostało przez studenckie Koło Naukowe Advisor. Uczestniczyło w nim ok. 150 osób.
Prosto z debaty Krzysztof Bosak udał się na spotkanie z dużą grupą słuchaczy w Aleksandrowie Łódzkim. Były prezes Młodzieży Wszechpolskiej odniósł się krótko do głośnej sprawy spalonej podczas Marszu Niepodległości 2013 budki wartowniczej przy ambasadzie Rosji oraz do zakończonej kampanii wyborczej i samych wyborów prezydenckich. Ze strony widowni padły pytania m. in. o traktat lizboński, kwestie ekonomiczne i historię międzywojennego ruchu narodowego. Po spotkaniu przyszedł czas na indywidualne rozmowy i zdjęcia z zaproszonym gościem. Było to pierwsze tego typu spotkanie organizowanie przez nowe koło MW Aleksandrów Łódzki przy wsparciu łódzkiego Ruchu Narodowego.