Łódź

Pożegnaliśmy Sebastiana Rybarczyka

6 lutego odbyła się msza żałobna i pogrzeb Sebastiana Rybarczyka, dziennikarza i publicysty specjalizującego się w tematyce służb specjalnych, opozycjonisty z czasów PRL – u.

W ostatnim pożegnaniu wzięli łódzcy narodowcy, a także przyjaciele Sebastiana z czasów Federacji Młodzieży Walczącej, historyk Sławomir Cenckiewicz oraz posłowie: Kornel Morawiecki, Tomasz Rzymkowski, Bartosz Józwiak i Stanisław Tyszka i inni. Mszę odprawił ks. Jarosław Wąsowicz, kapelan kibiców i działacz Federacji Młodzieży Walczącej w czasach PRL – u.

Sebastian Rybarczyk był działaczem podziemia antykomunistycznego w latach 80 – tych. Działał aktywnie w ramach Federacji Młodzieży Walczącej, Solidarności Walczącej i Konfederacji Polski Niepodległej. W latach 1997 – 2001 pracował w Gabinecie Ministra Koordynatora Służb Specjalnych. Współtworzył fundację „Projekt Łódź”. Wydał dwie książki: „Najtajniejsza broń wywiadu” oraz „Niewidzialna wojna szpiegów”. Prowadził audycję „Stacja deszyfrująca” w Polskim Radiu 24. Sebastian Rybarczyk był również przyjacielem narodowców. Służył radą działaczom Ruchu Narodowego przed wyborami samorządowymi w 2014 r.

Dziennikarz został pośmiertnie odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

 

 

 

 

 

 

 

HK

 

Customized Social Media Icons from Acurax Digital Marketing Agency