Łódź

Problemy miasta Łodzi – konferencja Ruchu Narodowego

W dniu 4 czerwca przed UMŁ przy ul. Piotrkowskiej 104 miała miejsce konferencja przedstawicieli łódzkich struktur Ruchu Narodowego i Konfederacji. Wzięli w niej udział członkowie zarządu łódzkiego koła: prezes Bogusław Ciupka, sekretarz Dariusz Ziemba, Kamil Mroczek oraz Izabela Walczak. Tematem konferencji były stan zadłużenia miasta, niegospodarność łódzkiego magistratu oraz apel o przeciwdziałanie skutkom kryzysu ekonomicznego w dobie pandemii.

W trakcie wystąpienia wskazano na przerost administracji, powoływanie nowych spółek jak ŁSI, której siedziba kosztowała blisko 12 milionów, a także irracjonalne i ekonomicznie nieuzasadnione decyzje związane z samą pandemią: wydatek przeszło 600 tys. złotych na „wadliwe” testy serologiczne czy wynajem maseczkomatów za 220 tys.

Przedstawiciele Konfederacji przypomnieli o kontrowersyjnych inwestycjach takich jak drzewka z systemem nawadniania za 15 tys. od sztuki, kompozycji artystycznej w podwórcu przy Wieckowskiego 4 za blisko 1 milion złotych czy toalecie w parku Poniatowskiego za 400 tys.

Padło pytanie, czy te awangardowe ale kosztowne wydatki nie są absurdem w mieście, w którym bez toalet żyje około 9 tysięcy lokatorów mieszkań komunalnych? Przykłady można by mnożyć.

Przedstawiciele Ruchu Narodowego złożyli pismo do Pani Prezydent Hanny Zdanowskiej, w którym z racji na, jak sama przyznaje, katastrofalny stan finansów publicznych proponują rezygnację z dodatków funkcyjnych, premii i nagród wśród kadry kierowniczej spółek miejskich oraz wśród dyrektorów i wicedyrektorów departamentów i wydziałów UMŁ.

Jak wskazują byłby to dobry przykład i wyraz solidarności z mieszkańcami i przedsiębiorcami, którzy ucierpieli ekonomicznie w związku z wprowadzanymi restrykcjami i ograniczeniami w działalności gospodarczej:

„Rozumiemy, że Państwa wyższe wynagrodzenie od przeciętnego wynika z pełnionych funkcji w przestrzeni publicznej i politycznej, jednak uważamy, że każdy solidarnie powinien przyczynić się do zmniejszenie skutków kryzysu ekonomicznego związane z epidemią, a jak wiadomo najlepszy przykład powinien iść z góry. W związku z tym liczymy, że Państwo przychylicie się do naszej prośby i pokażecie łodzianom, że w tych trudnych chwilach dla wielu z nas potraficie zejść z piedestału i solidaryzować się z resztą mieszkańców.”

Pismo podobnej treści złożono również do Przewodniczącego Rady Miejskiej w Łodzi Pana Przewodniczącego Marcina Gołaszewskiego. Społecznicy z Ruchu Narodowego domagają się w nim obniżenia wynagrodzenia zasadniczego Prezydent Miasta Łodzi i jej zastępców o 20% oraz o zamrożenie dodatków funkcyjnych, specjalnych i nagród na czas trwania epidemii.

Krótka, 6-minutowa konferencja RN:

Social Media Widget Powered by Acurax Web Development Company