Łódź

Promocja po łódzku – Kościuszko z rogiem jednorożca

Kilka dni temu na pomniku Tadeusza Kościuszki na pl. Wolności pojawił się różowy róg i płaszcz. Jest to kolejny „szalony” pomysł łódzkiego magistratu. Ta cukierkowa ozdoba ma promować budżet obywatelski, a przede wszystkim wybrany w nim pomnik rodziny jednorożców.

W nocy z środy na czwartek grupa młodych ludzi zrealizowała ten kontrowersyjny pomysł. Wylegitymowani przez policję przyznali, że mają na to zgodzę Urzędu Miasta Łodzi. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że za pomysłem stoi biuro partycypacji społecznej, a przebranie ma promować zbliżające się głosowanie do budżetu obywatelskiego. Zdaniem władzy jest to świetny pomysł na promocję kontrowersyjnego projektu pomnika rodziny jednorożców, finansowanego właśnie z budżetu obywatelskiego.  Według planów ma on stanąć przy stacji Piotrkowska Centrum i kosztować aż 400 tysięcy złotych.

Łodzianie są oburzeni samym pomysłem, a jeszcze bardziej jego żywą promocją w mediach. Jest to swoiste ośmieszenie bohatera narodowego oraz symbolu Łodzi. Tadeusz Kościuszko stał się ofiarą ekspresji artystycznej i komicznej popkultury.

Łódzcy urzędnicy nie mają widocznie pomysłu jak racjonalne zagospodarowanie pieniędzy podatników z korzyścią dla wszystkich obywateli. Łodzianie apelują o zaprzestanie marnotrawienia ich pieniędzy! Do urzędniczych obowiązków należy przecież dbanie o mienie i środki publiczne, a ich głowy zaprzątać powinny remonty kamienic, dróg oraz ułatwianie życia łodzianom, chociażby poprzez obniżkę cen biletów wstępu na basen czy siłownię, które obecnie przekraczają 30 zł.

AJ

2 KOMENTARZE

  1. Wszystko fajnie, ale ostatnie zdanie jest wybitnie „z dupy”. Autor mógł sobie darować fragment o ” cenach biletów na basen i siłownię”, ponieważ brzmi on wręcz idiotycznie w porównaniu z resztę tekstu. Naprawdę ceny biletów na siłownie i baseny są tak ważne? Bez komentarza. Ja rozumiem kamienice i drogi bo to oczywiste. Ale ludzie bardziej potrzebują, sprawnego MPK i porządnej i rozsądnej władzy w mieście, niż pieprzonego biletu na basen.

Komentarze są wyłączone.

Plugin for Social Media by Acurax Wordpress Design Studio