Łódź Publicystyka

Przymus szczepień pod płaszczykiem pandemii!?

Jak czytamy w poście Pana Przewodniczącego Rady Miejskiej w Łodzi, w łódzkich przedszkolach przy naborze będą preferowane (dodatkowo punktowane) dzieci, które poddały się obowiązkowym szczepieniom. Zwraca także uwagę iż ma to szczególny wydźwięk w dobie pandemii koronawirusa (?).

„BRAWO? Łódź dołącza do samorządów premiujących dzieci szczepione w naborze do przedszkoli. Obywatelski projekt uchwały z ponad 1.300 podpisami Łodzian przyjęty jednomyślnie? Szczególnie teraz, w kontekście pandemii, jest to inicjatywa na wskroś cenna i konieczna.”

Pytam zatem: co ma do tego „pandemia” skoro na „koronę” nie ma szczepionki?

Ponieważ kwestia dobrowolności szczepień ma tak samo wielu zwolenników jak przeciwników, a nad tą kwestią toczy się debata. Również w samej Konfederacji zadajemy sobie kilka pytań:

– jakich szczepień dotyczy przymus i czy będzie rozszerzany o kolejne, w tym w przyszłości na szczepionkę anty-koronawirusową? – Osobiście twierdzę że są szczepionki niezbędne dla zdrowia populacji, ale trzeba do szczepień podchodzić z ogromną rozwagą

– czemu ograniczamy wolny wybór rodziców?

– czy wobec przymusu szczepień firmy farmaceutyczne nie skupią się na obniżaniu ceny szczepionek, kosztem inwestycji w ich bezpieczeństwo?

– czy taka forma preferencyjnego traktowania nie dzieli Polaków na „lepszych i gorszych”?

– czego się obawiają rodzice dzieci zaszczepionych?

Wygląda na to, że jest potrzebna rzetelna debata nad ilością, jakością oraz terminem serwowanych społeczeństwu szczepionek. Dobrze by było gdyby ich produkcją zajmowały się państwowe (polskie) podmioty, nad którymi moglibyśmy sprawować realną kontrolę.

Na koniec chciałbym jeszcze dodać iż jeden z komentarzy na profilu #KochamŁódź zainspirował mnie do powyższych przemyśleń na temat „dobrowolności”: Jeżeli ktoś nie chce mieć dziecka niech nie uprawia seksu, albo się zabezpiecza… to obowiązek i profilaktyka, a nie potem woła że aborcja to „prawo kobiet”. NIE, to morderstwo dziecka nienarodzonego. Ale co tam…

Jakie nakazy/zakazy pojawią się jeszcze w imię walki z „pandemią”?

Na uwagę zasługuje również fakt jednomyślnego przyjęcia tej uchwały przez „koalicję” PO-SLD-PiS.

Dariusz Ziemba – Ruch Narodowy

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company