Łódź

Radna PiS z Łodzi poparła Strajk Lempart i wystąpiła z partii

Marta Grzeszczyk, łódzka radna PiS, wystąpiła z partii i klubu radnych. Jest to skutek poparcia przez nią „Strajku kobiet”.

Radna zamieściła w październiku wpis na Facebooku, w którym wyraziła poparcie dla proaborcyjnych protestów, argumentując: „orzeczenie TK naraża na niepokój, strach, cierpienie psychiczne i fizyczne setki Kobiet w Polsce”. „Wolność kobiet musi pozostać zachowana” – dodała.

W ubiegłą niedzielę wydała ponowne oświadczenie, w którym ujawniła, że po otrzymanym od władz okręgu partii ultimatum, zdecydowała wystąpić z Prawa i Sprawiedliwości. „Dojrzewałam do decyzji o wystąpieniu z PiS od dłuższego czasu” – przyznała.

Marta Grzeszczyk po raz pierwszy została wybrana do Rady Miasta w 2010 roku z list Platformy Obywatelskiej. W 2013 została wyrzucona z partii. W 2014 bezskutecznie ubiegała się o reelekcję. W 2018, już jako członek PiS, uzyskała mandat z okręgu nr 3 (Retkinia, Karolew, Koziny, Złotno, Smulsko, Zdrowie-Mania).

Klub radnych PiS od teraz zrzesza zaledwie 6 osób w 40-osobowej Radzie. W trakcie trwającej kadencji klub opuścił także Bartłomiej Dyba-Bojarski, który przyłączył się do ruchu „Polska 2050” Szymona Hołowni.

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company