Województwo

Radomsko: Kłamstwem w narodowców z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego

Dzisiaj w rano w Radomsku pojawiły się plakaty z okazji wybuchu Powstania Warszawskiego uderzające w narodowców. Z samego rana nieznani sprawcy prawdopodobnie powiązani ze skrajnymi środowiskami lewicowymi rozlepiły w centrum Radomska plakaty, w których przestrzegali przed Młodzieżą Wszechpolską, Ruchem Narodowym i Obozem Narodowo – Radykalnym.


Narodowców oskarżano o „getto ławkowe”, „antysemityzm” fascynacje „hitleryzmem”, „szowinizm”. Zarzucano skupianie ludzi „sfrustrowanych”, „fundamentalistycznych”.
Jest to o tyle bulwersujące, ponieważ dzisiejszy dzień jest wyjątkowy, ludzie bez względu na poglądy polityczne i ocenę słuszności powstania oddają hołd walczącym i poległym bohaterom powstania.
Sama treść plakatów (zwłaszcza jednego) jest zwykłą propagandą stworzoną przez komunistycznych politruków po 1945 roku. Od związów z niemieckim nazizmem odcinały się praktycznie wszystkie środowiska narodowe. Stronnictwo Narodowe uznając nazizm za wypaczenie katolickiej idei narodowej. Ostrzegał także Prezes SN Kazimierz Kowalski, pisząc, że przyjaciele Niemiec będą wrogami Polski, bez względu na sympatie jakie posiadamy. To właśnie narodowcy wraz z Żydami ginęli jako pierwszy z rąk niemieckiego okupanta, ponieważ Hitler uważał polskich nacjonalistów za największych wrogów ze względu na ich „antyniemieckosć”. Polecamy broszurę „Narodowcy jako ofiary niemieckich nazistów”.

Swoją drogą poszedł też ONR, który ustami Mosdorfa mówił – „Nie jesteśmy faszystami, ani hitlerowcami, przede wszystkim dlatego, że jesteśmy ruchem czysto polskim, nie potrzebujemy obcych wzorów. Nie uważamy się za faszystów ani za hitlerowców również dlatego, że oba te ruchy mają wiele wad, a nawet grzechów, którymi obarczać się nie chcemy. Nie są to wzory, które chcielibyśmy naśladować.”


W samym Powstaniu Warszawskim walczyło blisko kilka tysiecy narodowców zgrupownych w różnych oddziałach min. „Chrobry II”, mimo, że uznawali decyzje Armii Krajowej o wybuchu powstania za błąd!
W dalszej części opisu skrajna lewica kłamie o powodzie delegalizacji ONR , który został zdelegalizowany za „zabójstwo ministra Pierackiego”, zabitego notabne przez Ukraińców (sic!). Na plakacie natomiast możemy przeczytać o delegalizacji ONR – „który w II RP został zdelegalizowany za zbyt skrajne hasła głoszone przez przedstawicieli”.
Narodowcom dostało sie też za współpracę z włoską Forza Nuova, która to jest legalnie działająca organizacją. Włoskie prawo podobnie jak polskie ogranicza możliwości działań legalnych organzacji nazistowskich.

Niestety skrajnie lewicowa młodzież w Radomsku, podobnie jak ich poprzednicy powtarza komunistyczną propagandę. Plakat jest kolejnym przykładem, że im nigdy nie chodziło o oddanie hołdu bohaterom Powstania Warszawskiego, tylko o prymitywną wojenkę ze swoimi ideologicznymi przeciwnikami.
Plakaty długo nie powisiały, zostały zerwane.

WB

Źródło: fb, https://www.facebook.com/anna.dziadkiewicz.14 , własne

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company