Łódź

Rady Osiedli w cieniu homo-terroru” – konferencja Ruchu Narodowego i partii KORWIN

8-go marca przedstawiciele partii KORWiN wraz z pełnomocnikiem łódzkiego koła Ruchu Narodowego spotkali się przed UMŁ na konferencji, która pierwotnie miała być poświęcona Radom Osiedli, wybory do których już 7-go kwietnia.

Zarówno przedstawiciele Ruchu Narodowego jak z KORWiNa w wyborach samorządowych podnosili jak ważna jest samorządność na najniższym szczeblu.

„Mówiliśmy podczas kampanii samorządowej jako KWW Wolność #MuremZaŁodzią, że jednostki pomocnicze miasta powinny stanowić kwintesencję samorządu, jako ten najniższy szczebel kierowany przez mieszkańców. Jak niestety wiemy POPiS jako układ postkomunistyczny zamierza kontrolować absolutnie wszystko, nawet grupę sąsiadów działających na rzecz swojej okolicy. Dlatego w wyborach 7 kwietnia będziemy mieli listy PiS oraz koalicji PO-SLD-N-PSL, które przejmą całkowicie władzę w Łodzi, kontrolując wszystko od kwestii chodników przed blokiem po miliardowe inwestycje. Mogę Państwa zapewnić, że już niedługo czeka nas sezon zatrudniania miernych, biernych ale wiernych w spółkach miejskich, w rewanżu za nadstawienie swoich nazwisk do list już i tak nic nie znaczących rad osiedli.” zauważa Tomasz Grabarczyk.

O Radach Osiedli zrobiło się szczególnie głośno po zabraniu im finansowania na ostatniej sesji w 2018 roku. O tym jak wygląda „samorządność obywatelska” w wykonaniu Koalicji już pisaliśmy.

Jak informuje przedstawiciel Ruchu Narodowego niedawno, 19 lutego, odbyły się konsultacje w sprawie zabrania środków, oficjalnie przesunięcia ich z Rad Osiedlowych. Konsultacje niestety odbyły się w niezbyt przyjaznej atmosferze. Jedna z „świeżo upieczonych” Radnych Miejskich zarzuciła, iż Rady Osiedlowe nie są rozpoznawalne na swoim terenie. Ja mam pytanie: Co zrobiła Koalicja przez te 8 lat, żeby Rady przybliżyć mieszkańcom? Którzy Radni Miejscy pełnią dyżury w swoich okręgach? Jaka jest dysproporcja w finansowaniu Radnych Miejskich względem społeczników pełniących obowiązki w Radach Osiedlowych?

Kilkanaście minut przed konferencją członków KONFEDERACJI odbyła się również konferencja Radnych Koalicji przy udziale członkiń Fundacji SPUNK oraz Pani związanej z ruchem „Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom”. To wydarzenie w pewnym stopniu ustawiło także przebieg naszego wystąpienia. Trudno było się nie odnieść do poruszonych spraw, równie istotnych, a jak się okazuje z Radami Osiedli czyli partycypacją społeczną również powiązanych. Konferencja Koalicji rządzącej w Łodzi dotyczyła utworzenia „gabinetu ginekologicznego 24h”, oczywiście pod patronatem wyzwolonych środowisk i fundacji promujących LGBT+.

Główne przesłanie jakie pojawiło się na profilu „Dziewuch” głosi: nie będziemy musiały się martwić o dostęp do antykoncepcji, w tym awaryjnej! Warto się zastanowić co niesie za sobą taka narracja? Czy tak ma wyglądać niesławne „wychowywanie seksualne” czy może jest to wyłącznie zwalnianie z odpowiedzialności od konsekwencji swoich czynów.

Zauważmy, że czekamy na rozstrzygnięcie konkursu na przeprowadzenie warsztatów z „edukacji seksualnej” w łódzkich szkołach. Jak dalece jej założenia będą odbiegać od wprowadzanej w Warszawie przez Prezydenta Trzaskowskiego „Karty LGBT+”?

Takie stanowisko również jasno pokazuje czemu mają służyć te gabinety. „Róbta co chceta”, a jak będzie wpadka to tableteczka. Niestety magistrat jednostronnie promuje środowiska lewicujące, które atakują konserwatywny system wartości, nie uwzględniając zdania mieszkańców, dla których liczą się tradycja, wychowanie w zgodzie z wartościami chrześcijańskimi, którzy uważają, że nic i nikt nie zastąpi kobiety w roli matki, żony i opiekunki domowego ogniska.

Bardzo byśmy chcieli, aby urząd miasta zwrócił uwagę na wielotygodniowe kolejki w łódzkich przychodniach, a nie fundował w trybie awaryjnym – w ciągu 2h antykoncepcję dla „dziewuch” pozbawionych moralności, „dziewuch” które nie szanują swojego ciała i swojej kobiecości.

Niestety jest to kolejne w ciągu kilku dni wydarzenie, które pokazuje jakim trendom sprzyja obecna Rada Miasta. Przypomnijmy, iż 1-go marca !!! (czy celowo) odbyła się „debata” w temacie „Kierunki rozwoju dla wsparcia psychologicznego dzieci i młodzieży”. Co się kryje pod tym enigmatycznym tytułem w zestawieniu z listą zaproszonych Fundacji czy Stowarzyszeń: EduKABE Fundacja Kreatywnych Rozwiązań, Fabryka Równości, Spunk Fundacja Nowoczesnej Edukacji? Możemy tylko zgadywać.

Czym zakończy się walka o przejęcie Rad Osiedli przez tak nastawione partie polityczne z koalicji PO-N-SLD, które uznają za partnerów do rozmów jedynie jedno „słuszne” środowisko spod znaku tęczy? Czy jest to może jeden z etapów w światopoglądowej walce o przyszłość naszej Ojczyzny, o „rząd dusz”, o wychowanie naszych dzieci.

Zachęcamy mieszkańców do obywatelskiej aktywności, głośnego sprzeciwu wobec takich praktyk. W trakcie konferencji Tomasz Grabarczyk, rzecznik prasowy Partii Korwin odniósł się do nadchodzących wyborów do Rad Osiedli i zachęcił do tworzenia list wyborczych mieszkańców, nie powiązanych z „układem PiS-PO”.

Osobiście chciałbym przypomnieć, że ta fala upadku moralnego, rozwiązłości, szeroko pojętych swobód seksualnych nadciąga z neoliberalnej UE, jest wręcz nam narzucana, wtłaczana przez różnej maści fundacje i programy finansowane min. przez znanego „filantropa” Georga Sorosa. Przed nami wybory do Euro Parlamentu – jest to test, którego świadomi wartości chrześcijańskich i narodowych obywatele nie mogą „oblać”. – przekonywał Dariusz Ziemba szef łódzkich struktur Ruchu Narodowego

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company