Województwo

Reakcja Ruchu Narodowego na zachowanie i bełkot lewactwa.

Oświadczenie Ruchu Narodowego w Zgierzu ws. wydarzeń wokół spotkania z Ruchem Narodowym w Zgierzu


4 kwietnia w Zgierzu, w sali konferencyjnej Parku Kulturowego „Miasto Tkaczy” odbyło się spotkanie z Ruchem Narodowym. Spotkało się ono z akcją protestacyjną środowisk skrajnie lewicowych przeciwko rzekomemu wspieraniu przez Urząd Miasta Zgierza „neofaszystowskiej propagandy”.

To nie pierwsze takie wybryki środowisk lewicowych. W ubiegłym roku podobnymi metodami usiłowano zablokować organizację przez Klub imienia Romana Dmowskiego spotkań z profesorem Janem Żarynem i redaktorem Stanisławem Michalkiewiczem. Akcję plakatową wymierzoną w narodowców firmowała organizacja „Młodzi Socjaliści”. Organizacja ta nie kryje swoich odwołań do symboli komunistycznych (logo tej organizacji to czerwona gwiazda), zaś w 2010 roku wyrażała „zaniepokojenie – wprowadzonym do Kodeksu Karnego – zakazem posiadania oraz rozpowszechniania treści i nośników symboliki komunistycznej”.
Jednocześnie sekretarz krajowy Młodych Socjalistów, a jednocześnie lider listy „Zielonych” do europarlamentu – Mateusz Mirys – produkuje następujące enuncjacje: „władze miasta nie widzą nic niestosownego w goszczeniu osób, które otwarcie szerzą antysemityzm, rasizm i szowinizm”, okraszając to bredniami o „niszczeniu wielokulturowej historii Zgierza” (sic!).
Jeżeli pan Mirys i jemu podobni raczyli pochylić się nad działaniami Ruchu Narodowego, a zwłaszcza jego zgierskich struktur, to dostrzegliby, że nie szerzą one „antysemityzmu, rasizmu
i szowinizmu”. Chyba, że za szerzenie takowych uznać czczenie Żołnierzy Wyklętych (wykład prof. Żaryna), Polskiego Państwa Podziemnego (Marsz Polski Walczącej) czy też najzwyczajniejsze w świecie spotkanie z liderami prawicowej siły społeczno – politycznej, na którym przedstawiano też program działań samorządowych (mowa o oprotestowanym wydarzeniu).
Ruch Narodowy w Zgierzu oświadcza, że dalsze kalumnie ze strony ludzi bez honoru, którzy odwołują się do najgorszych, zbrodniczych tradycji komunizmu i stosują stalinowskie metody propagandowe, spotka się ze zdecydowaną odpowiedzią środowisk narodowo – patriotycznych. Nie pozwolimy, aby demony systemu, którego demontaż rozpoczął się w 1989 roku, powracały do naszego miasta.
Zgierz, 8 kwietnia 2014 roku
Za: Ruch Narodowy w Zgierzu
Kamil Klimczak

Przewodniczący Klubu im. Romana Dmowskiego
Plugin for Social Media by Acurax Wordpress Design Studio