Łódź Województwo

Relacja ze spotkania łódzkich narodowców z posłem Krystianem Kamińskim

W ostatnią sobotę 9.01 członkowie Zarządu Głównego Ruchu Narodowego spotkali się z częścią działaczy organizacji narodowych z woj. łódzkiego. Spotkanie trwało ok. 3 godzin, a w tym czasie poruszono wiele różnych tematów: od strategii dotyczącej działań partyjnych na najbliższe lata, przez wyzwania stojące przed działaczami, aż po omówienie spraw dotyczących polityki zagranicznej i wewnętrznej, o czym poniżej.

Obraz może zawierać: 15 osób, ludzie siedzą i w budynku

Spotkanie rozpoczęło się krótko po 12:00, a jego główną część stanowiły referaty członków Zarządu Głównego, a byli to kolejno: Jakub Kalus, Michał Wawer, a także nie zabrakło, co oczywiste, posła Krystiana Kamińskiego. Tak jak napisano we wstępie, poruszono m.in. kwestię wyzwań stojących przed Ruchem Narodowym, o czym mówił Michał Wawer. Ważną kwestią, jaką poruszył wspomniany polityk, było utrzymanie stałej aktywności społeczno-politycznej, co, jak wskazywał, jest utrudnione z uwagi na brak występowania kampanii wyborczych w najbliższym czasie oraz ze względu na rządowe obostrzenia.

Brak opisu.

Idąc dalej, poseł K. Kamiński merytorycznie i ciekawie opowiadał o kwestiach polityki zagranicznej i wewnętrznej – mówił np. o tym, jak będzie wyglądać przyszły świat i układ sił w nim, oczywiście kładąc przy tym duży nacisk na spojrzenie na te problemy z perspektywy polskiego interesu. Potem, w części pytań, nie zabrakło ze strony parlamentarzysty wielu przykuwających uwagę anegdot z pracy w Sejmie, czy własnych spostrzeżeń dotyczących innych posłów i jakości ich pracy. Ogólnie jednak, pomimo paru momentów śmiechu, z przebiegu całej tej przemowy można było łatwo wywnioskować, że stan polskiej państwowości i jej rządów jest bardzo zły.

Brak opisu.

Spotkanie nie mogło obyć się bez zrobienia wspólnych pamiątkowych zdjęć, a także krótkich rozmów z poszczególnymi gośćmi.

Rafał Bartosiewicz

Plugin for Social Media by Acurax Wordpress Design Studio