Województwo

Rowery dla uchodźców?

Jak informował niedawno łódzki Express Ilustrowany, lokalna inicjatywa charytatywna Łódź pomaga uchodźcom, organizuje dla uchodźców z ośrodka w Grotnikach niedaleko Zgierza… zbiórkę rowerów, która trwa już od 20 czerwca. Inicjatorzy akcji twierdzą, iż istnieje potrzeba ułatwienia uchodźcom i azylantom transportu do ważnych dla nich ośrodków administracji publicznej. Autorzy pomysłu zachęcają do oddawania rowerów w kilku punktach znajdujących się w centrum Łodzi.

Pomysł ten, choć zapewne wynikający z dobroci i miłosierdzia jego organizatorów, nie cieszy się wśród internautów zbyt dużą popularnością. Koncepcja oddawania rowerów dla imigrantów została poddana surowej krytyce. Wiele osób zauważyło, że właśnie w sytuacji, kiedy tysiące polskich rodzin ledwo wiążą koniec z końcem,
a najpilniejszej pomocy potrzebują osoby starsze czy matki samotnie wychowujące dzieci, to przedstawiciele Łódź pomaga uchodźcom  postanawiają pomagać osobom, które nie przejawiają skłonności do asymilacji, a często wykazują postawy roszczeniowe względem lokalnej ludności i władz. Zbiórka ma zakończyć się 8 lipca.

 

Latający Holender

Źródło:

http://www.expressilustrowany.pl/lodz/a/zbiorka-rowerow-dla-uchodzcow-mieszkajacych-w-grotnikach,10345882/

 

Social Media Integration by Acurax Wordpress Developers