Łódź

Ruch Narodowy w Łodzi – „Powstrzymać Jeźdźca Bez Głowy!”

Ruch Narodowy w Łodzi wydał oświadczenie w którym domaga się ukarania kierownictwa Zarządu Dróg i Transportu.

„W związku z decyzją Pani prezydent Hanny Zdanowskiej o porzuceniu pomysłu budowy mostu na tzw. skrzyżowaniu Marszałków, Ruch Narodowy stanowczo domaga się ukarania kierownictwa ZDiT winnego w naszej ocenie przeznaczenia zbyt dużych środków publicznych przeznaczonych na przygotowanie koncepcji projektowej tej inwestycji . Żądamy również odpowiedzi na następujące pytania:

1.Kto podjął decyzję o zleceniu wykonania projektu mostu nad skrzyżowaniem Marszałków?

(Przygotowanie projektu tak skomplikowanej struktury jaką jest most w konstrukcji cięgnowej, wymaga w polskich realiach co najmniej kilku miesięcy intensywnych prac projektowych. Oznacza to, że ZDiT prawdopodobnie zlecił te prace już w pierwszej połowie 2014 roku!)

2. Jakie były koszty ww. projektu oraz wszelkich innych związanych z tym prac projektowych (np. wizualizacji)?

3. Kiedy i w jakim trybie zlecono prace projektowe. Czy zastosowano procedurę przetargową?

4. Czy Pani Prezydent wiedziała o przygotowywaniu mostu nad skrzyżowaniem Marszałków, czy była to inicjatywa Zarządu Dróg i Transportu?

5. Czy wykonawca prac budowlanych na tzw. Trasie W-Z wykonał prace przygotowawcze dla potrzeb budowy mostu. Jeśli tak, to ile kosztowały te prace?

Przede wszystkim domagamy się ukarania winnych w naszej ocenie przeznaczenia środków publicznych w zbyt dużej wysokości, a tym wg nas było zlecenie wykonania kosztownych prac projektowych bez uzyskania pewności, że tego rodzaju inwestycja będzie mogła zostać zrealizowana.

Łodzianie okradać się nie pozwolą.

Czołem Wielkiej Polsce!”

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company