Łódź

Sąsiedzi zawalonej kamienicy z ul. Rewolucji pozbawieni prądu. Miasto: to nie nasza sprawa

Zawalenie się 25 października oficyny kamienicy przy ul. Rewolucji 29 w Łodzi nie tylko pozbawiło dachu nad głową jej mieszkańców, ale również spowodowało odcięcie prądu w części mieszkań sąsiadującej z nią kamienicy spod numeru 27.

Wszystko przez to, że walące się stropy zerwały kabel prowadzący prąd z zawalonej kamienicy przy ul. Rewolucji 1905 r. do posesji nr 27. Odcięte od dostaw prądu są cztery mieszkania. Mimo ciągłych próśb  rodziny nadal nie doczekały sie interwencji ani ze strony zarządcy nieruchomości, ani ze strony miasta.

Kamienica przy ul. Rewolucji 27 jest własnością prywatną, odpowiada za nią zarządca sądowy. Jego zdaniem za ponowne podłączenie prądu odpowiedzialny jest Urząd Miasta Łodzi, bo to zlecone przez miasto prace uszkodziły kabel. Magistrat odbija piłeczkę twierdząc, że kabel doprowadzający prąd do kamienicy był pociągnięty nielegalnie. A tymczasem mieszkańcy wieczory spędzają przy świeczkach. Prąd ma zostać przywrócony po zakończeniu prac zabezpieczających zawalonej kamienicy, czyli po 14 listopada.

Oficyna kamienicy przy ul. Rewolucji 29 zawaliła sie po tym, jak niecałe dwa miesiące wcześniej runęły stropy w sąsiadującej z nią kamienicy pod numerem 31. Według ekspertów takie katastrofy budowlane mogą się zdarzać w Łodzi częściej, ponieważ łódzkie kamienice są jak naczynia połączone: budowane ciasno, często posiadają wspólną konstrukcję nośną czy instalacje. Na razie obyło się bez ofiar, jak będzie dalej?

JS

Źródło: www.dzienniklodzki.pl

Social Media Icons Powered by Acurax Web Design Company