Łódź

Śladami historii po Julianowie – relacja

W sobotni poranek miała miejsce pierwsza wycieczka zorganizowana przez sympatyków idei narodowej, którym celem jest zgłębienie wiedzy historycznej dotyczącej Łodzi.

Uczestnicy stawili się o 10 rano pod kościołem pw. Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque, który był pierwszym etapem zwiedzania. Następnie grupa udała się podziwiać potocznie zwaną „Skarbówkę”, czyli osiedle domków wybudowanych dla urzędników państwowych. Przewodnik wycieczki opowiadał o historii osiedla i pokazywał najciekawsze jego miejsca. Następnie uczestnicy udali się do Parku Mickiewicza na dalsze zwiedzanie, któremu towarzyszyły rozmowy o historii Julianowa. Z parku wycieczka udała się pieszo do Arturówka zahaczając jeszcze pod po drodze o Staw Wasiaka.

Słynny Arturówek był ostatnim etapem wycieczki, gdzie po przedstawieniu historii tego miejsca uczestnicy wyprawy przeszli do części integracyjno-dyskusyjnej, podczas której mogli wzajemnie poznać się i porozmawiać o Łodzi zarówno tej dawnej, jak i obecnej. Śladami historii po Julianowe była pierwszą, aczkolwiek nieostatnią wycieczką organizowaną przez nasze środowisko.

Łódź wbrew pozorom nie jest szarym miastem bez historii, a wręcz przeciwnie. Niestety w naszym mieście brakuje jednak podobnych eventów promujących poznawanie historii Łodzi. Już wkrótce przewidujemy organizacje kolejnych wycieczek, na które już dziś serdecznie zapraszamy. Szczegółowe informacje pojawią się na Narodowej Łodzi.

Rafał Gierowski

1 KOMENTARZ

  1. Miło jest poznawać historię Łodzi, poprzez przyrodę. Mieszkam niedaleko Parku Mickiewicza, jest bardzo urokliwy.Fajnie, że będą kolejne wycieczki. Życzę sukcesów, pogody. Również pogody ducha.

Komentarze są wyłączone.

Social Media Widget Powered by Acurax Web Development Company