Województwo

Spotkanie z „Bolkiem” w Aleksandrowie Łódzkim

23 września w Aleksandrowie Łódzkim Lech Wałęsa rozmawiał o Polsce z mieszkańcami powiatu zgierskiego. Były prezydent został zaproszony przez miejscowy oddział KOD-u, spotkanie odbyło się pod patronatem Burmistrza Aleksandrowa Łódzkiego.

Przybywających na wydarzenie witała delegacja środowisk, które nie zgadzają się z propagandą KOD – u i próbą przemilczenia faktu działalności agenturalnej Wałęsy. Swój sprzeciw demonstrowały organizacje tj. : Ruch Kontroli Wyborów, Obóz Narodowo-Radykalny, Młodzież Wszechpolska i KORWiN oraz mieszkańcy Aleksandrowa. Pikieta spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony obecnych mediów.

Młodzi uczestnicy zgromadzenia swoje niezadowolenie wyrażali w hasłach: „Bolek! Co? Lotto!”, „Ojciec w ZOMO, synek w KODzie, demokracja zawsze w modzie”, „Precz z komuną!” itp. Starsi zwolennicy „Bolka” pukali się w głowy i – z powodu braku racjonalnych argumentów – wypominali wiek demonstrujących. Było ich jednak niewielu, gdyż przeważająca większość zjeżdżała na miejsce spotkania ekskluzywnymi autami, niewielu zdecydowało się na podróż podstawionymi autobusami. Zapewne wśród ludzi pośpiesznie zmierzających do ekskluzywnej restauracji nie było robotników strajkujących w miastach Polski w czasach PRL – u, bo tym nie wiodło się niestety tak dobrze w grach losowych jak Panu Prezydentowi. 

Wynajęcie sporej sali, zorganizowanie bezpłatnych autobusów dowożących ludzi z centrum miasta, postawienie chłopaków od Rutkowskiego generowało z pewnością duże koszta, miejmy nadzieję, że nie dopłacili do tego mieszkańcy Aleksandrowa. W organizację mocno zaangażowani bowiem byli włodarze miasta. Niestety, protestujący nie mieli możliwości zadania nurtujących ich pytań byłemu prezydentowi.

3

4

5

6

7

9

10

8

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company