Łódź

Spotkanie „Zagrożenia ideologii gender”

Stopgender1NŁW piątek 21 marca odbył się wykład poświęcony tematyce gender zorganizowany przez łódzki oddział Ruchu Narodowego. Prelegentami byli ksiądz dr Roman Piwowarczyk oraz małżeństwo Piotr i Magdalena Ogrodowczykowie.

W pierwszej części duchowny zaprezentował problematykę gender w ujęciu naukowym. Zaprezentował fazy rozwoju szkodliwego dla społeczeństwa zjawiska, a także ujawnił cele środowisk, które je promują. W zestawieniu kombinacji świadomości seksualnej wg ideologii gender pojawia się aż 56 „płci”. Samo słowo „gender” nie oznacza płci, tylko rodzaj. Szereg podstawowych faktów nt. fizjologii człowieka przeczą naukowości omawianej ideologii, o czym mówił ks. dr Piwowarczyk.

Małżeństwo Ogrodowczyków opowiedziało o realnym wpływie ideologii gender na ludzi, a w szczególności dzieci. Opisało także własną walkę ze szkodliwymi jej skutkami oraz poradzili słuchaczom, jak należy osobiście zaangażować się w przeciwdziałanie jej wpływom. Podkreślili, że podstawową metodą jest inicjatywa obywatelska. Jak pokazują ich doświadczenia, upór przynosi skutek. Jeszcze do niedawna prezydent Miasta Łodzi dopuszczała projekty edukacji seksualnej do szkół bez wiedzy rodziców. Dopiero po proteście inicjowanym m.in. przez Państwa Ogrodowczyków, urzędnicy i wychowawcy w regulaminie projektów dopisali warunek, iż rodzic musi zgodzić się na udział dziecka w zajęciach. Do tej pory zajęcia z wychowania seksualnego odbywały się bez żadnej kontroli.

Spotkanie zetknęło się z żywym zainteresowaniem gości, o czym świadczyła duża ilość ciekawych pytań do prelegentów. Główne obawy tyczyły się braku autorytetów w środowisku zarówno naukowym, jak i katolickim.

 

Social Media Icons Powered by Acurax Web Design Company