Województwo

„Stop pedofilii” w Zgierzu

W miniony piątek, 19 września, działacze Fundacji Pro-Prawo do życia pojawili się pod Biblioteką Publiczną im. Bolesława Prusa prezentując plakat projektu „Stop pedofilii”. Akcja spotkała się z uznaniem rodziców.

– Celem inicjatywy ustawodawczej było wprowadzenie zakazu propagowania zachowań seksualnych wśród dzieci – tłumaczy uczestniczka pikiety Magda Zasłona – Naszą inicjatywę odrzucono w sejmie mimo iż podpisało się pod nią ćwierć miliona Polaków.

 Fundacja Pro zwraca uwagę, że rozbudzanie pociągu seksualnego w bardzo młodym wieku jest jedną z przyczyn niechcianych ciąż, a w konsekwencji – aborcji.

Następnego dnia w domu parafialnym przy kościele pw. św. Katarzyny obrońcy życia mieli możliwość uczestniczenia w szkoleniu poprowadzonym przez Kaję Godek i Krzysztofa Kasprzaka. Spotkanie przebiegło w rodzinnej atmosferze. Uczestnicy dowiedzieli się o celach Fundacji Pro-Prawo do Życia, a także poznali praktyczne aspekty działalności społecznej.

Na całym świecie w wyniku aborcji ginie 5 milionów dzieci rocznie. W Polsce aborcja eugeniczna zabiła tylko w 2013 roku 1000 dzieci. Fundacja Pro-Prawo do Życia, stojąca na czele polskiego ruchu pro-life, w ciągu 4 lat z 3-osobowej grupy stała się organizacją ok. 300 ludzi dobrej woli, w całym kraju. W Zgierzu działacze pro-life również w 2013 roku zbierali podpisy pod projektem ustawy przeciwko aborcji eugenicznej.
Lilianna Korbecka
Social Network Integration by Acurax Social Media Branding Company