Łódź

Świąteczna pomoc dla niewinnie zatrzymanego

Działacze Młodzieży Wszechpolskiej i Ruchu Narodowego z Łodzi w myśl „narodowego solidaryzmu” nie zapomnieli o niewinnym i bezprawnie aresztowanym na 3 miesiące uczestniku tegorocznego Marszu Niepodległości 21 -letnim Damianie Lecyku.
Narodowcy wysłali mu żywnościową paczkę wraz z życzeniami świątecznymi.

Świadkowie wydarzeń 11 listopada: przyjaciele, organizatorzy marszu i kierowca autokaru, z którego policja wyciągała osoby, przybyłe do stolicy uczcić Narodowe Święto Niepodległości, są przekonani, że Damian jest niewinny

Damian Lecyk„Policjanci zaatakowali nasz autobus, kiedy już chuligani i prowokatorzy się wycofywali. Służby niszczyły i wgniatały pałkami karoserię. Zatrzymali autokar, w kierowcę wycelowali pistolet. Wybuchła panika” – relacjonował serwisowi wDolnymŚląsku.pl Wojciech Syjud, członek Narodowego Bolesławca. „Ty samym ryjem straszysz, dlatego się nadajesz” – tak według Marcina Puka z Bolesławca mieli się zwracać do nich antyterroryści pytani o powody zatrzymania.

Jeżeli ktoś czuje głęboko w sercu, że też powinien jakoś pomóc niewinnej osobie, która pojechała świętować odzyskanie przez Polskę niepodległości to podajemy adres na który należy kierować paczki i kartki podtrzymujące Damiana na duchu:

Damian Lecyk s. Andrzeja,
Areszt Śledczy Warszawa – Grochów,
ul. Józefa Chłopickiego 71a,
04-275 Warszawa

Przykładowa zawartość przesyłki:
– 1 kg suchej kiełbasy
– 1 kg wędliny
– 2/3 paczki żółtego sera
– herbata
– kawa naturalna
– 40 dkg ciastek
– kawałek makowca
– 3/4 czekolady
Paczka wysłana do aresztu nie może ważyć więcej niż 5 kg.

SZ.Ł

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company