Łódź Województwo

Tajemniczy mail skierowany do pracowników łódzkiego ZUS-u

W ostatnim czasie w sieci pojawiła się informacja o mail’u, który miał być skierowany do pracowników ZUS-u w Łodzi. Zgodnie z jego treścią owi pracownicy mają dostać podwyżkę. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby oczywiście nie obecny czas pandemii koronawirusa oraz.. prośba nadawców wiadomości o dyskrecję.

Obraz może zawierać: tekst „Takie maile dostali pracownicy ZUSu w Łodzi. Jeszcze w maju pensje pracowników mają wzrosnąć od 350 do 500 złotych. przepisami Najbardziej kontrowejsyjny jest jednak ostatni akapit: "Jednocześnie przekazuję Wam prośbę od Zarządu Zakładu jak Dyrekcji Oddziału nierozpowszechnianiu informacji podwyżkach na zewnątrz Zakładu. Jesteśmy w bardzo trudnym okresie i nie będzie dobrego odbioru społeczenego jeśli do mediów przedostanie informacja przyznaniu podwyżek w naszym Zakładzie" JBZD”

Z wiadomości można wyczytać, że dokładna wysokość podwyżki (oscylująca w granicach od 350 do 500 zł) będzie zależeć od kilku czynników. Przede wszystkim będzie to kryterium oceny pracy w roku 2019 i 2020. Na tą ocenę składać się będą m.in. efektywność i wydajność pracy, dyspozycyjność, terminowość realizacji zadań, czy też „otwartość na zmieniające się warunki”. Wypłata poszczególnych podwyżek ma zostać dokonana 8.05.2020 r., czyli jeszcze w tym tygodniu. Szczególnie jednak zastanawia ostatni akapit mail’a, którego fragment przytoczymy: „Jesteśmy w bardzo trudnym okresie i nie będzie dobrego odbioru społecznego, jeśli do mediów przedostanie się informacja o przyznawaniu podwyżek w naszym Zakładzie”.

Co ciekawe zapytani w tej sprawie rzecznicy ZUS-u albo uciekają od odpowiedzi, albo mówią, że jeszcze nic nie jest pewne, a „negocjacje trwają”.

Oczywiście cała ta sprawa niezwykle dziwi, ponieważ przy obecnej sytuacji, w której wiele przedsiębiorstw ma problemy finansowe i musi zawieszać działalność lub obniżać pensje, a państwowa jednostka organizacyjna daje podwyżki swoim licznym, łódzkim pracownikom. W Łodzi w I oddziale ZUS i pozostałych jednostkach pracuje ponad 1300 osób, co oznacza duży wydatek ze strony łódzkiego ZUS-u.

Kolejna kontrowersja w naszej rodzimej Łodzi. Kiedy to się skończy?

Rafał Bartosiewicz

Źródła:

https://dzienniklodzki.pl/kryzys-gospodarczy-w-polsce-zus-podnosi-pensje-pracownikow-i-prosi-o-dyskrecje/ar/c10-14949526

zadluzenia.com

https://www.facebook.com/anonimowewyznaniaprzedsiebiorcow/
Social Media Icons Powered by Acurax Web Design Company