Łódź

Ulica „Santo Subito” Pawła Adamowicza w Łodzi?

Jedna z głównych ulic w Łodzi ma zmienić nazwę na śp. Pawła Adamowicza. Chodzi o fragment alei Kościuszki między ulicą Radwańską a Wólczańską.

Tego właśnie chce Klub Radnych Koalicji Obywatelskiej. Odpowiednią ustawę przygotowuje radny Mateusz Walasek, który tłumaczy, że ulica z nazwiskiem tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska jest Łodzi potrzebna. Podobnie dzieje się też w innych miastach, np. w Warszawie, Szczecinie czy Gdańsku.

Pomysł mocno podzielił mieszkańców naszego miasta. Jedni zwracają uwagę, że Adamowicz nie był w ogóle związany z Łodzią, inni z kolei – że był znany tylko z powodu niejasnych interesów, które prowadził w rodzinnym Gdańsku oraz tragicznej śmierci na finale WOŚP rok temu. Jeszcze inni są zachwyceni.
Radni Koalicji Obywatelskiej bronią swojego pomysłu. „Łodzianie byli bardzo poruszeni zabójstwem prezydenta Gdańska – Paweł Adamowicz poniósł śmierć, szerząc dobro” – powiedział Mateusz Walasek (źródło – fanpage UMŁ).

Prezydent Gdańska był oskarżany o zatajenie 180 tys. złotych w oświadczeniu majątkowym oraz kupowanie mieszkań po preferencyjnych warunkach. W grudniu 2015 roku śledczy stwierdzili, że wina podejrzanego nie budzi wątpliwości, dodają, że Paweł Adamowicz nie był w przeszłości karany, a złożenie oświadczenia majątkowego to czynność formalna, więc podanie w nim fałszywej informacji nie wyrządza nikomu krzywdy.

Abstrahując od zarzutów, które ciążyły na tragicznie zmarłym prezydencie Gdańska – w moim przekonaniu spora część środowiska opozycji antyrządowej związana z SLD i PO chce zrobić z Adamowicza świeckiego świętego, grając przy okazji na nosie PiSowi. Bo jak inaczej wytłumaczyć nagłą zmianę podejścia do nadawania nazw ulic ludziom nie związanych z naszym miastem – casus Placu Lecha Kaczyńskiego?
Złośliwi twierdzą, że ci, którzy niegdyś śmiali się z tzw. „kultu smoleńskiego” dzisiaj sami tworzą swojego bożka wynosząc pod niebiosa osobę Pawła Adamowicza.

Żródło: https://www.radiolodz.pl/posts/58332-czy-al-kosciuszki-w-lodzi-zmieni-nazwe-na-al-pawla-adamowicza , https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/trojmiasto/pawel-adamowicz-uslyszy-kolejne-zarzuty/b7zgc9m

S.H

2 KOMENTARZE

  1. Pomysł chory, zresztą jak większość pomysłów KO,ale jestem ciekaw,co miał na myśli autor odnośnie lokalizacji skoro Radwańska jest prostopadła do Wólczańskiej?

  2. Trasa Górna nazwana od czerwonego …
    Teraz gość , nie pamiętający ile ma mieszkań to do kompletu przywrócić by można Armii Czerwonej i Obrońców Stalingradu !?
    Nie da się zaprzeczyć że zginął tragicznie o ile …
    Ale ŁODZIANIE nie chcą komuny w swym mieście .

Komentarze są wyłączone.

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company