Historia i Kultura Łódź

Uniwersytet Łódzki wprowadza specjalne ulgi dla Ukraińców

Władze Uniwersytetu Łódzkiego podjęły w ostatnim czasie dosyć kontrowersyjną decyzję. Ukraińscy studenci za naukę na łódzkiej uczelni zapłacą mniej niż dotychczas. Już niedługo zacznie obowiązywać dla nich 50-procentowa zniżka za opłaty edukacyjne.

Obecnie cu­dzo­ziem­cy stu­diu­ją­cy w Pol­sce muszą płacić minimum dwa ty­sią­ce euro rocz­nie. Biuro Współpracy z Zagranicą Uniwersytetu Łódzkiego uważa, że zniżka jest konieczna. Liliana Lato, Kierownik Biura poinformowała, iż pojawiają się liczne prośby o zniżki ze strony ukraińskich studentów umotywowane kryzysem finansowym, który dotknął ich rodziny.

Początkowo zniżka ma obowiązywać jedynie w nadchodzącym roku akademickim, jednak nie jest wykluczone, że zostanie przedłużona. Na Uni­wer­sy­te­cie Łódz­kim studiuje obecnie ponad dwu­stu Ukraińców.

 

Źródło: Radio Łódź

5 KOMENTARZY

  1. Może jeszcze w sklepach niech płacą 50% mniej. A kto bogatemu zabroni rozdawać ulgi obcokrajowcom.

  2. Przyjaźń! Przecież to Polacy się wymordowali na Wołyniu, pomnik dla Bandery w Warszawie! Ulgi dla wszystkich obcokrajowców! Niech Polak w swojej Ojczyźnie pracuje na obce ludy!! Wiwat dla rządzących!!!

  3. Żona moja ma w krwi ukrainskich przodków,ja mam ukraińskich znajomych ale i tak myślę że to głupi naród bo ponad połowa mówi że Putin dobrze robi to po co my się rzucamy!!!!Dla kogo niech ta połowa co chce żyć jak ludzie wyjeżdza na zachód a reszta sobie zyje z putinem

  4. naprawdę to już dawno przestało być śmieszne! Ukraińcy dostają zniżki, stypendia, dodatkowe miejsca w domach studenckich, DOŚĆ JUŻ TEGO!

Komentarze są wyłączone.

Social Media Icons Powered by Acurax Web Design Company