Historia i Kultura

Upadku kultury ciąg dalszy

Kilka dni temu łódzkie media, m.in. , obiegła wiadomość o redukcji statusu Reprezentacyjnego Zespołu Pieśni i Tańca Poltex przez UMŁ i prezydent Hannę Zdanowską z zespołu reprezentacyjnego na grupę taneczną, za wnioskiem dyrekcji Bałuckiego Ośrodka Kultury.

De facto ogranicza to  możliwości rozwoju artystycznego jego członków i niesie za sobą obcięcie wydatków. Decyzja została podjęta pomimo sprzeciwu rodziców, członków zespołu i związków zawodowych.

Jak widać, dla dzisiejszych władz miasta niestety nie liczy się fakt istnienia blisko 55 – letniej tradycji zespołu tanecznego w Łodzi i województwie, który rozsławił dobre imię regionu i Polski za granicą, między innymi w USA czy też na Bałkanach w przeciągu swojej historii, szkoląc dziesiątki utalentowanych tancerzy oraz propagując tradycję i kulturę polską na świecie. Decyzja zapadła w imię oszczędności, kiedy UMŁ nie ma najmniejszego problemu z wydawaniem ogromnych pieniądzy na niewysokiej jakości festiwale światła, projekty gender i poprawne politycznie projekty dotyczące wielokulturowej Łodzi, równości i tolerancji, które pochłaniają finanse. Niestety, UMŁ nadal zaniedbuje lokalną i narodową kulturę, promując za to pochodzącą z Zachodu wątpliwą nowoczesność i tolerancję, pogłębiając tylko dalszą degradację miasta na polu kultury i sztuki.

 

Latający Holender

 

Foto: poltex.art.pl

 

Floating Social Media Icons by Acurax Wordpress Designers