Łódź Publicystyka

Uważaj, w co się ubierasz i jakie masz zdjęcia

Kontrowersyjny pisarz i bloger Michał Witkowski jednak nie propagował faszyzmu, tak orzekła łódzka prokuratura. Chodzi o symbol runiczny SS, który Witkowski miał umieszczony na swojej „kreacji” podczas łódzkiego Fashion Week Poland.

Przesłuchany w roli świadka, tłumaczył, iż pragnął ów symbol „skompromitować”. Symbol pojawił się na „fikuśnej” różowej czapeczce, którą miał na głowie.
Bloger  przeprosił także na swoim profilu na fb tłumacząc, że nigdy nie chciał być propagatorem ideologii nazistowskiej.

Ostatnimi czasy zachowania związane z ideologiami faszystowskich Włoch czy nazistowskich Niemiec są bardzo popularne wśród celebrytów, a nawet ludzi pełniących bardzo ważne funkcje międzynarodowe. Kanclerz Angela Merkel, posiada ciekawe zdjęcia z przeszłości, na których towarzyszą jej krótko ostrzyżeni chłopcy, w charakterystycznych kurtkach, kojarzący się z subkulturą zafascynowaną niemiecką historią lat 30 i 40. Ciekawostką jest to, że wśród tych fotografii, zauważamy pewnego młodego mężczyznę,  pokazującego wszem i wobec tzw. salut rzymski… Na innej, wydaje się, że sama kanclerz kurczowo trzyma swoją prawą rękę, tak aby czasem się nie wyprostowała…

Merkel_Magdeburg_BAU_1_April_1993

Merkel_Magdeburg_BAU_2_April_1993 Merkel_Magdeburg_BAU_4_April_1993

Do tego „szacownego” grona dołączyła królowa Elżbieta, która co widać na filmiku ujawnionym przez brytyjski tabloid, bez skrepowania macha łapką niczym semafor na stacji w Koluszkach. Na usprawiedliwienie można dodać fakt, że królowa ma wtedy … 7 lat. Na zdjęciu z kadru filmu wraz z nią widać jej matkę, która również dostała nagłego wyprostu prawej ręki.

Pudelek Elżbieta
Media mówią o skandalach… w przypadku blogera, to chyba zwykłą głupota i chęć bycia kontrowersyjnym. W przypadku Pani Merkel, to po prostu taki klimat… niemiecki. A królowa pokazała to, co robiła duża część Europy w latach 30…

S.H

Żródło:
http://en.protothema.gr/when-merkel-hung-out-with-nazi-fascists-photos/

http://www.pudelek.pl/artykul/81475/skandal_w_wielkiej_brytanii_7-letnia_krolowa_elzbieta_ii_hajluje/#

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company