Łódź Zapowiedzi

V Bieg „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” – Łódź

26 lutego 2017 roku Stowarzyszenie Kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego zaprasza na V Bieg „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Na terenie Parku na Zdrowiu im. Józefa Piłsudskiego odbędą się zawody na dystansach 5 kilometrów oraz symbolizującym datę śmierci ostatniego z Wyklętych dystansie 1963 metrów.

Fundacja Wolność i Demokracja po raz kolejny organizuje projekt „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Impreza cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością, dość powiedzieć, że tylko w Łodzi 26 lutego na starcie zamelduje się aż sześćset osób, a imprezę w naszym mieście ponownie poprowadzi SK ŁKS.

 

Jak dowiadujemy się z wydarzenia facebookowego organizatorów podczas imprezy zaprezentują się:

Szczep Harcerski „Arsenał” im. Aleksandra Kamińskiego. Patrioci będą wskazywać drogę uczestnikom, wręczać medale na koniec trasy, a dodatkowo wędrownicy z 13 Łódzkiej Drużyny Wędrowniczej „Nieprzemakalni” postanowili wziąć udział i pobiec na dystansie 5 km.

 

Polska Organizacja Wojskowa – Oddział Łódź.

POW- czyli Polska Organizacja Wojskowa, powstała w sierpniu 1914 roku w Warszawie z inicjatywy Józefa Piłsudskiego.

 

Stowarzyszenie Historyczne „Strzelcy Kaniowscy” z Łodzi.

Przedstawiciele wyżej wymienionej organizacji wystartują w biegu głównym na dystansie 5 kilometrów. Oprócz tego zaprezentują również sylwetki przedwojennych żołnierzy włącznie z ich umundurowaniem, wyposażeniem i uzbrojeniem.

Stowarzyszenie Historyczne „Strzelcy Kaniowscy” istnieje już 13 lat i jest najdłużej działającą taką grupą w naszym kraju.

 

https://www.facebook.com/events/253423478404386/

Social Network Widget by Acurax Small Business Website Designers