Łódź

W Łodzi będą uczyć miłości do islamu

Przez polskie miasta przetoczyło się już kilkadziesiąt manifestacji przeciwko przyjmowaniu imigrantów z terenów Bliskiego Wschodu. W samej Łodzi odbyły się dwa takie protesty, ostatni zgromadził blisko 2 tys. uczestników. Tymczasem Centrum Dialogu im. Edelmana rozpoczyna kampanię propagującą islam. Łodzian zamierza nawracać też magistrat, który wspiera tę akcję.

Zaczęło się w ostatnią sobotę od zamalowania (w ramach projektu HejtStop) na ścianie jednego z bloków przy ul. Jana „nienawistnego” napisu. W poniedziałek 5 października w Centrum Dialogu (instytucji finansowanej przez łódzkich podatników – przyp. red.) rozpoczynają się warsztaty dla uczniów, tego dnia każdy będzie też mógł się spotkać z uchodźcą z ośrodka w Grotnikach i przedstawicielami urzędów odpowiedzialnych za ich przyjmowanie. 12 października ciąg dalszy szopki pt. kampanii edukacyjnej o islamie: w Centrum Dialogu rozpocznie się nowy, całoroczny cykl zajęć „Świat islamu. Korzenie, rozwój, stereotypy”. Przez cały rok dzięki uprzejmości Katedry Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki Uniwersytetu Łódzkiego łodzianie będą mogli dowiedzieć się, jakim szczęściem dla świata jest islam. W programie są treści Koranu, sytuacja kobiet w islamie, powstanie Państwa Islamskiego. Ponieważ miasto posiada w swym budżecie zbyt dużo zbędnych środków już za tydzień w ramach akcji HejtStop w magistracie odbędą się warsztaty dla nauczycieli o tym jak walczyć z obrażaniem ludzi z innych kultur. 

Prawdziwą perełką wśród pomysłów organizatorów będzie jednak przekonywanie uczniów łódzkich szkół, że obelgi używane wobec muzułmanów są porównywalne do… propagandy antyżydowskiej w hitlerowskich Niemczech. – Chcemy pokazać, że kiedyś hejtowało się Żydów, potem homoseksualistów, a teraz przyszła kolej na muzułmanów – mówi Justyna Tomaszewska, rzeczniczka Centrum Dialogu. Z perspektywy tego, iż nigdzie nie słychać o prześladowaniach na tle religijnym muzułmanów ze strony chrześcijan, a powszechnością stały się mordy dokonywane na wyznawcach Chrystusa przez islamistów argumentacja pani Tomaszewskiej wywołuje zaledwie uśmiech zażenowania i/lub politowania.

Największym paradoksem w tej sytuacji jest to, że do przyjmowania „uchodźców” namawiać będzie żydowska instytucja, podczas gdy Izrael kategorycznie odmawia wpuszczania na swój teren ludzi uciekających z sąsiadującej z nim (!) Syrii. Dlatego proponuję, by Centrum Dialogu im. Marka Edelmana przeniosło swą działalność do Izraela i tam nauczało Żydów o miłosierdziu wobec sąsiadów. A przede wszystkim odciążyło łódzki budżet.

J.S

Foto: Wikipedia

13 KOMENTARZY

 1. Ja mam tylko nadzieję, że to żart… a jeśli już to mam nadzieję, że nikt na takie zajęcia nie przyjdzie, anie nie potraktuje ich poważnie.

 2. Kolejna niepotrzebna instytucja opłacana przez Polaków. po co na siłę kogoś uświadamiać? To działalność tego gniota jest anty-Polska i trzeba ją zaskarżyć.

 3. Dlaczego zle? Ja brdzo chetnie poszedl bym na takie zajecia dowiedzial sie jak najwiecej o zzwyczajach muzlumanow. W koncu warto poznac swojego wroga jak najlepiej

 4. przez chwilę myślałem że to ASZ dziennik… kilka razy sprawdzałem adres w przeglądarce w trakcie czytania… tragikomedia.

 5. Juz byla taka jedna co tez chciala im pomagac-mowa o szefowej jednego z wloskich osrodkow dla imigrantow. Masowo zgwalcili i probowali ja zabic w ramach wdziecznosci za okazana dobroc. Moze p. Tomaszewskiej tez sie to przydazy i wtedy bedzie lepiej wiedziala jak nauczac milosci do islamu…

 6. Wstyd , jak mozna popierac ideologie nienawisci. O milosci do islamu, to tak jakby mowic o milosci do faszyzmu. Zaslepieni idea multikulti nie chcecie zrozumiec, ze islam to ideologia nienawisci, smierci, barbarzynstwa, popierajaca zabijanie chrzescijan i Zydow, traktujaca kobiety jako wlasnosc mezczyzny, warta polowe tego co on, uwazajaca, ze kobiety nalezy karac, ze maja deficyt inteligencji. Jak mozna popierac ideologie, ktora mowi jasno, ze chrzescijanie to malpy, a Zydzi to swinie, popierac ideologie, ktora jest wroga idei demikracji i rownosci. Wstyd, ochyda, jestem zbulwersowana tym faktem i wasza ignorancja na temat prawdy o islamie.

 7. Z islamem nie ma dialogu, to tak jakby Hitlerowi podac reke, a on zrobi i tak swoje. Dlaczego islam nie chce sie zreformowac i nie udalo im sie to przez setki lat.? Odpowiedz jest jasna , bo koran to wg muzulmanow slowo bezposrednio dane przez Boga, ktorego zmienic nie mozna. A zatem wszystko co koran zawiera, mowe nienawisci do niewiernych, ateistow, Zydow, chrzescijan nigdy nie zostanie zmazane, allah nagradza tych ktorzy walcza z niewiernymi. ” …to nie wy zabijascie, tylko bog” .czy wy nie wiecie jak wciaz traktuje sie chrzescijan w krajach muzulmanskich.?

 8. Zginiemy przez te izraelskie i amerykańskie rozkazy … nie dla islamu w Polsce …. niedługo będą zmieniać historie ..zakazywać krzyży, hymnu bo to obraża islamskie uczucia religijne…. podniosą poziom niebezpieczeństwa a następnie ustawami ograniczającymi swobody powiedzą że to załatwią … juz widać jak w łodzi wyrastają kamery jak grzyby- przygotowują się

 9. Oczekuję zaprzestania finansowania tej placówki z kieszeni POLSKICH podatników. Jak ktoś chce to coś finansować to niech to robi z własnej woli.

 10. Znam islam dobrze, wiem, ze to jedno wielkie gówno. Gówno stworzone po to by niewolić masy o słabym IQ. Dobre tylko dla idiotów. 1400 lat chowu wsobnego uszkodziło mózgi, islam to system kradziony od beduinów, chrześcijan i żydów.
  Mahotem wymyślił allaha, nawet nazwę zerżnął od beduińskich pasterzy. To był zwykły bastard o niejasnym pochodzeniu, podrzutek, który wylansował się poprzez małżeństwo, omotanie starej bogatej baby. Wylansował się na babskiej spódnicy gromadząc wokół siebie banitów i rzezimieszków. Tyle o islamie.

Komentarze są wyłączone.

Social Media Integration by Acurax Wordpress Developers