Łódź

W Łodzi trwa zbiórka podpisów pod referendum w sprawie odwołania Prezydent Hanny Zdanowskiej

Na początku lipca w Łodzi powstała inicjatywa zbiórki podpisów pod referendum w sprawie odwołania Prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej ze swojego urzędu, która organizowana jest przez grupę inicjatorów z pełnomocnikiem – Agnieszką Wojciechowską van Heukelom, prezesem Europejskiego Centrum Inicjatyw Obywatelskich – na czele. O szczegółach zbiórki, jej powodach i informacjach odnośnie jej trwania piszemy poniżej.

Tegoroczna zbiórka jest trzecią próbą odwołania Prezydent Hanny Zdanowskiej. Pierwsze dwie miały miejsce kolejno w 2012 i 2013 r., jednak ze względu na zbyt małą liczbę zebranych podpisów inicjatywy te się nie powiodły. Interesujący jest fakt, że w 2012 r. zaplecze Prezydent Łodzi zdołało skłócić inicjatorów zbiórki. Także i teraz władze samorządowe stanowczo reagują na działania Agnieszki Wojciechowskiej van Heukelom. Czynią to np. poprzez krytykę samej inicjatorki i jej organizacji, zarzucając jej nieuregulowanie długów, co można zobaczyć w artykule na oficjalnej stronie Urzędu Miasta Łodzi.

Usunięte zdjęcie pochodzące z facebookowego profilu Rady Miejskiej w Łodzi
Agnieszka Wojciechowska van Heukelom
Agnieszka Wojciechowska van Heukelom / demagog.org.pl

Sami inicjatorzy także mają własną stronę internetową, na której udostępniają karty do pobrania i przedstawiają powody dlaczego chcą doprowadzić do referendum. Są one przedstawione w punktowym spisie „Siedmiu Grzechów Głównych Prezydent Łodzi”. Są to:

„1. Degradacja zasobów komunalnych (walące się kamienice zostają w zasobach, a te w lepszym stanie oraz wyremontowane są sprzedawane).
2. Dziurawe drogi, powtarzające się w kółko remonty tych samych ulic paraliżujące ruch.
3. Niedbała a bardzo kosztowna rewitalizacja kamienic.
4. Fatalne zarządzanie spółkami miejskimi.
5. Podnoszenie wciąż cen za usługi komunalne (wywóz śmieci, parkingi etc).
6. Zadłużanie miasta (w ciągu 10 lat jej prezydentury dług na jednego mieszkańca wzrósł kilkukrotnie).
7. Niegospodarność, marnotrawstwo środków publicznych  (gigantyczne wynagrodzenia bliskich prezydent urzędników, ogromne wydatki na promocję, rozdawanie mieszkań po znajomości).”

/ referendum-zdanowska.pl

Zbiórka ma być prowadzona do końca wakacji, choć w postach na fanpage’u inicjatorki prosi się osoby, które zbierały podpisy o skontaktowanie się z inicjatorami 10 sierpnia lub wcześniej.

Social Network Widget by Acurax Small Business Website Designers