Łódź

Manifestacje zwolenników i przeciwników aborcji na życzenie w Łodzi

We wtorek 3 października środowiska feministyczne, proaborcyjne i skrajnie lewicowe organizują w Łodzi kolejny „czarny protest”. Pod pretekstem spontanicznej manifestacji będą także zbierane podpisy pod projektem ustawy legalizującej aborcję na życzenie i wprowadzającej przymus dokonywania aborcji przez placówki NFZ oraz finansowania organizacji propagujących aborcję. Spotkają się z kontrmanifestacją ze strony środowisk pro-life.

Od jakiegoś czasu trwa zbiórka podpisów pod projektem ustawy „Ratujmy kobiety”, która legalizuje aborcję na życzenie do 12. tygodnia ciąży oraz zezwala na zabicie dziecka z podejrzeniem nieuleczalnej choroby w dowolnym momencie ciąży. Nakłada także na wszystkie placówki NFZ obowiązek świadczenia „usług” przerywania ciąży. Ponadto, zawiera enigmatyczny zapis o „współpracy organów samorządowych z organizacjami prowadzącymi poradnictwo i świadczenia z zakresu świadomego rodzicielstwa”, co w praktyce oznacza szeroki strumień pieniędzy dla organizacji aborcyjnych z budżetu powiatu. Kolejnym postulowanym hasłem są „prawa reprodukcyjne”, przez co skrajna lewica rozumie sprzedaż pigułek „dzień po” bez recepty oraz państwowe dotacje do antykoncepcji. Media donoszą, że pod projektem zgromadzono około 100 tysięcy podpisów – czyli tyle, ile, zgodnie z polskim prawem (po odrzuceniu podpisów nieważnych), potrzeba, aby obywatelski projekt ustawy trafił do laski marszałkowskiej oraz pod obrady Sejmu.

Sprzeciw wobec tych mrożących krew w żyłach postulatów zamierzają zorganizować środowiska pro-life oraz narodowcy. Fundacja „Pro Prawo do Życia” zapowiada pikietę antyaborcyjną demaskującą projekt „Ratujmy kobiety”. Planowane rozpoczęcie kontrpikiety o godzinie 17:30 w Pasażu Schillera, gdzie około godziny 18 przemieszczą się aktywiści proaborcyjni w ramach „rocznicy czarnego protestu”.

Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy nie zgadzają się z projektem proponowanym przez zwolenników aborcji do wspólnego wyrażenia sprzeciwu wobec proponowanych zmian.

Plugin for Social Media by Acurax Wordpress Design Studio