Łódź

[Weekendowy przegląd wydarzeń] – 17-19 marca

KULTURA I WYDARZENIA

 

TEATR

Teatr Powszechny

XXIII Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych (sobota, niedziela 13:00, 19:00)

LINK

Teatr Jaracza

Boże mój (piątek, sobota, niedziela 19:00)

Zdarzają się spotkania, które okazują się cudem – niosą nadzieję, nowe szanse, poczucie sensu. Bywa, że dwoje nieszczęśliwych ludzi – osamotnionych, uwięzionych w społecznych schematach, nawiązuje relację, która pozwala odzyskać siłę, harmonię i odnaleźć drogę do światła. W XXI wieku, kiedy to depresja stała się chorobą ludzkości a sesje terapeutyczne możliwe są już nawet w teatrze, warto przyjrzeć się spotkaniu psychoterapeutki Elli i jej oryginalnego pacjenta. Kim jest tajemniczy Pan „B” i czy jest szansa by mu pomóc? Będziecie zaskoczeni…

Teatr Nowy

Policja (sobota 16:00, niedziela 19:15)

W pewnym z gruntu sprawiedliwym państwie z demokratycznie wybraną władzą pustoszeją więzienia. Gdy kraj rozkwita, a społeczeństwo jest lojalne, prawomyślne i szczęśliwe, policja traci rację bytu. Tę podtrzymuje jeszcze ostatni osadzony. Dramat zaczyna się, kiedy jedyny wiezień polityczny postanawia raz na zawsze zerwać z przeszłością.

Ziemia obiecana (niedziela 16:00)

Ziemia obiecana Władysława Stanisława Reymonta w realizacji Remigiusza Brzyka dedykowana jest Łodzi, jej potędze opisanej przez noblistę. Ludziom budującym swe marzenia kosztem tych, którzy marzeń mieć nie mogli. Łodzianom, którzy dali się pochłonąć miastu. Teraz i w przeszłości.

IMPRO ATAK! W pogoni za Haroldem  (piątek, sobota 21:15)

Scena Impro w Łodzi odsłania kolejną improwizację. Będzie to pełnowymiarowy spektakl, który powstanie na oczach publiczności, a jego genezą będzie słowo – inspiracja zaczerpnięte od widowni.

IMPRO ATAK! (piątek, sobota 21:15)

IMPRO to zdobywająca sceny całego świata szalona zabawa teatralna, w której to nie dramaturg czy reżyser, ale „publiczność rządzi”, czyli decyduje o przebiegu całego przedstawienia. Każdy wieczór jest dlatego jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny. Zadaniem aktorów  staje się  zagranie postaci, jakie widzowie wymyślą i scen, o jakie poproszą. Prowadzi to często do komicznych, groteskowych, absurdalnych sytuacji. Ale aktor musi się w tym odnaleźć. Ad hoc, błyskotliwie, inteligentnie, dowcipnie. Podglądanie aktora i procesu tworzenia to jedna z dodatkowych przyjemności towarzyszących uczestnictwu w widowiskach teatru improwizowanego.

IMPRO ATAK! Bajka improwizowana (niedziela 11:00)

Bajka improwizowana to niesamowita podróż w krainę dziecięcej wyobraźni. Wspólną opowieść stworzymy przy zaangażowaniu młodej widowni. Odegramy historię, której autorami będą nasze pociechy i to właśnie one wykreują bohaterów. To pierwszy w Łodzi spektakl, gdzie reżyserami są dzieci! Przyjdź do Nowego i wyreżyseruj swoją niepowtarzalną Bajkę.

Teatr muzyczny

Cyrano (piątek, sobota 18:30)

Libretto autorstwa popularnego aktora i literata Jacka Bończyka jest adaptacją słynnej sztuki Edmunda Rostanda Cyrano de Bergerac”, której bohaterem jest długonosy żołnierz-zawadiaka i poeta, nieszczęśliwie zakochany w pięknej Roksanie.
Cyrano obawia się wyznać swoje uczucia, ponieważ uważa, że niedostatki urody czynią go człowiekiem niegodnym miłości. Poświęca więc swoją namiętność, pomagając rywalowi w zdobyciu serca Roksany. Spektakl wyreżyserował Jakub Szydłowski, muzykę skomponował zdobywca wielu Złotych i Platynowych Płyt Krzysztof Herdzin.

Wielcy romantycy muzyki – Fryderyk Chopin, Ludwig Van Beethoven i Robert Schumann w wykonaniu Szyona Nehringa i Jakuba Czekierdy (niedziela 18:00)

19 marca 2017 r. o godz. 18.00 w Teatrze Muzycznym w Łodzi odbędzie się koncert Szymona Nehringa i Jakuba Czekierdy. Wirtuozi zaprezentują utwory Fryderyka Chopina, Ludwiga van Beethovena oraz Roberta Schumanna. Szymon Nehring to jedyny polski finalista ubiegłorocznego XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Otrzymał wyróżnienie, nagrodę publiczności oraz szereg nagród dodatkowych w tym za stworzenie wybitnej kreacji artystycznej oraz za zasługi dla muzyki polskiej.

 

KINO

„Piękna i Bestia”, reż. Bill Condon – fantasy, musical, romans

Bella (Emma Watson) jest mieszkanką francuskiej wioski. Kiedy dowiaduje się, że jej ojciec Maurycy (Kevin Kline) został uwięziony w pałacu okrutnej bestii (Dan Stevens), postanawia odnaleźć jego siedzibę. Dziewczyna oferuje mu swe życie, w zamian za życie ojca. Potwór przystaje na propozycję. Ku zdziwieniu Belli, bestia nie więzi jej w lochu. Zamiast tego dziewczyna zamieszkuje w pięknej komnacie pełnej zaczarowanych przedmiotów, takich jak: zegar Trybik (Ian McKellen), świecznik Płomyk (Ewan McGregor), czy miotełka Puf Puf (Gugu Mbatha-Raw). Tymczasem Maurycy chcąc uratować swą córkę, zwraca się o pomoc do pewnego myśliwego – Gastona (Luke Evans), który jest zakochany w Belli.

„Gold”, reż. Stephen Gaghan – dramat

Kenny Wells ostatnio nie ma szczęścia w interesach. Rozpaczliwie potrzebuje więc spektakularnego przełomu. Postanawia zdobyć fortunę dzięki swemu zamiłowaniu do przygód i ryzyka. Wraz z szanowanym podróżnikiem Michaelem Acostą wyrusza do Indonezji, by w sercu tamtejszej dżungli szukać złota. Ryzyko jest ogromne, mało kto wierzy w powodzenie misji, a jednak przeczucie Wellsa okazuje się prawdziwe. W jednej chwili z podupadającego biznesmena staje się milionerem i gwiazdą Wall Street. Ale tam gdzie są wielkie pieniądze, zaczynają się wielkie kłopoty. Chętnych do podziału złotego tortu znajduje się coraz więcej: począwszy od indonezyjskich władz, poprzez różnej maści cwaniaków, a na CIA kończąc. Kenny Wells zamiast cieszyć się luksusem, będzie musiał zmierzyć się z ludźmi, dla których oszustwo to chleb powszedni.

„Personal Shopper”, reż. Olivier Assayas – thriller

Maureen mieszka w Paryżu i w tamtejszych ekskluzywnych butikach wyszukuje dla swojej pracodawczyni najlepsze kreacje i biżuterię.

Maureen skrywa jednak mroczną tajemnicę. Otóż dziewczyna jest medium i nocami, w posiadłości położonej na uboczu, próbuje się skontaktować ze zmarłym przed trzema miesiącami bratem bliźniakiem, z którym dzieliła nie tylko zdolność komunikacji z duchami, ale także genetyczną dysfunkcję serca. W międzyczasie ktoś nieznajomy zaczyna wysyłać bohaterce niepokojące wiadomości i wciąga ją w perwersyjną grę…

„Wściekłość”, reż. Michał Węgrzyn – dramat

„Wszystko albo nic”, reż. Marta Ferencová – komedia rom.

„Stado”, reż. Beata Gårdeler – dramat

„Wrota Bohaterów”, reż. Matthias Hoene – fantasy, przygodowy

 

MIASTO

Podróże // Targi – Regiony Turystyczne 2017 – Expo-Łódź, al. Politechniki 4, piątek, 10:00

W terminie 17 – 19 marca 2017 roku odbędą się dwa wyjątkowe wydarzenia: Targi – Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR oraz Dni Urody i Estetyki PURE BEAUTY. Wydarzenie będzie miało miejsce w hali Expo-Łódź.

Targi – Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR to przedsięwzięcie zarówno o charakterze targowym, jak i kulturalnym, dające możliwość zapoznania się z walorami turystycznymi regionów Polski, a także z ich kulturą, tradycją i historią. Od ponad dwudziestu lat łódzkie targi są platformą wymiany wiedzy, doświadczeń oraz informacji przez przedstawicieli branży turystycznej oraz miejscem bezpośredniego kontaktu pomiędzy sprzedawcami i odbiorcami oferty turystycznej. Corocznie NA STYKU KLUTUR odwiedza ponad osiem tysięcy mieszkańców Łodzi i województwa łódzkiego co sprawia, że impreza jest doskonałą okazją do zaprezentowania atrakcji turystycznych regionów szerokiej publiczności.

XXIII edycja targów NA STYKU KULTUR odbędzie się pod hasłem „Daj się urzec…”, co pozwoli wystawcom w kreatywny i interesujący sposób przedstawić swoją ofertę. Hasło przewodnie targów powiązane jest z ogłoszeniem 2017 rokiem Wisły. Program imprez towarzyszących oraz strefy tematyczne powiązane będą z rzekami i ofertą turystyczną z nimi związanymi. W przestrzeni wystawienniczej wydzielone zostaną strefy: Mocnych Wrażeń, All Inclusive oraz EKOpodróżnika. Bogaty program wydarzeń towarzyszących, także o charakterze biznesowym oraz szereg imprez skierowanych do indywidualnych odbiorców powodują, że targi NA STYKU KULTUR są jedną z ważniejszych polskich imprez branży turystycznej.

Rozrywka // Dni Irlandii 2017 – OFF Piotrkowska Center, Piotrkowska 138/140, piątek, 09:00

Święty Patryk wyprawia huczne imieniny. Jak co roku, razem z resztą świata, dołączamy do celebrowania Dni Irlandii, której patronem jest solenizant. W weekend 17-19 marca będziemy fetować kulturę Zielonej Wyspy we wszystkich jej przejawach.

Nasze restauracje zaproponują wariacje na temat dań tradycyjnej irlandzkiej kuchni, a ponieważ nieodłącznym spoiwem polsko-irlandzkich więzi przyjaźni jest alkohol, gardło przepłuczemy trunkami, z których słynie Zielona Wyspa – oryginalnymi piwami, cydrem i whiskey. Tajniki wywodzącej się od Celtów kuchni będzie można poznać także na warsztatach w studiu kulinarnym Book&Cook (17 marca, godz. 18:00) oraz w Kuchni Baccaro (18 marca, godz. 10:00).

Uciechy stołu to nie jedyne atrakcje Dni Irlandii. Zależy nam na przybliżeniu wszystkich aspektów kultury kraju ze stolicą w Dublinie. W Dzień Świętego Patryka (piątek, 17 marca, godz. 18:00) główny dziedziniec podwórka przy Piotrkowskiej 138/140 zamieni się w arenę dla sztuki. Przez trzy godziny będziecie mogli obserwować bitwę dwóch malarzy tworzących jednocześnie, na żywo, obrazy na ogromnych płótnach. Za sztalugami staną Jan Jubaal Wasinski oraz Se Bo z duetu robosexi. To niepowtarzalna okazja, aby podglądać technikę i proces malarski, które zwykle pozostają tajemnicą czterech ścian pracowni artystów oraz energetyczne wydarzenie pełne ruchu, muzyki i emocji.

W piątek (17 marca od godz. 20:00) dzięki szczodrości Jameson Irish Whiskey przed klubem DOM zagra kapela Hey Girlz Hey Boyz. Sobotni wieczór (18 marca od godz. 20:00) spędzimy już wewnątrz lokalu na zabawie przy tradycyjnej celtyckiej muzyce z pokazem tańca w wykonaniu zespołu Filids.

W Dni Irlandii nie zapominamy o dzieciach. Convers Szkoła Języków Obcych zaprasza w sobotę (18 marca, godz. 11:00-14:00) do zabawy z krasnalem Leprekonem oraz na eksperymenty w Miasteczku Naukowym, które ulokowało się w siedzibie szkoły, na I piętrze dawnej przędzalni fabryki Ramischa.

Warsztat // Szkolenia dla studentów BAiŚ PŁ – AutoCAD Revit Robot Photoshop – Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska PŁ, al. Politechniki 6, sobota, 08:00

Rozpoczynamy kolejną edycję certyfikowanych szkoleń dla studentów BAIŚ PŁ realizowanych przez Autoryzowane Centrum Szkoleniowe Autodesk oraz Autoryzowanego Partnera Microsoft. Szkolenia są oferowane tylko studentom Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska PŁ oraz Kolegium Gospodarki Przestrzennej PŁ.

INFORMACJE OGÓLNE
✅ szkolenia dwudniowe, weekendowe, od godz. 8:00 do godz. 16.00 ?
✅ szkolenia odbywają się na wydziale BAIŚ (w budynku Architektury) ?
✅ każde szkolenie kończy się certyfikatem ?
✅ komputery zapewnia firma szkoleniowa ?
✅ ilość miejsc jest ograniczona, dlatego zapisy wg kolejności wpisów na arkusz Google ?
✅ gdy zbierze się pula osób na dane szkolenie wyślemy maila organizacyjnego z pełną informacją co do płatności itd. ?
✅ jeżeli dane szkolenie będzie cieszyło się dużym zainteresowaniem będzie ono powtórzone ?
✅ wszelkie pytania prosimy kierować pod adres: szkolenia.bais@samorzad.p.lodz.pl ❔

CENY SZKOLEŃ
✅ Photoshop, Adobe Illustrator – 250zł brutto
✅ Norma Pro – 100zł brutto
✅ Pozostałe szkolenia – 200zł brutto, dla osób które już brały udział w szkoleniach KP Marketing lub CAD Planet cena wynosi 180zł

TERMINY SZKOLEŃ
AutoCAD Zaawansowany 18-19.03.2017 (lista rezerwowa – grupa pełna)
Photoshop Wizualizacje Architektoniczne 18-19.03.2017
MS Project 25-26.03.2017
3ds Max 01-02.04.2017
AutoCAD Modelowanie 3D 08-09.04.2017
Revit Architecture 06-07.05.2017 lub gdy wcześniej zbierze się grupa
Revit Structure – zapis chętnych
Autodesk Robot – zapis chętnych
Adobe Illustrator – zapis chętnych

Link do zapisów: https://goo.gl/forms/7kdBC9JJnZyl9mhd2

Koncert // Kult akustik 2017 Łódź – Klub Wytwórnia, Łąkowa 29, sobota, 19:00

TIMETABLE:
18:00 – otwarcie drzwi
19:00 – rozpoczęcie koncertu

Legenda polskiego rocka po raz kolejny zaprasza swoich fanów na niezwykłą trasę, podczas której usłyszymy największe przeboje KULT w wersjach bez prądu.

Pierwszy z unikatowej serii koncertów akustycznych zespołu KULT został zarejestrowany 22 września 2010 roku w warszawskim Och-Teatrze, przy współpracy z MTV Polska. Jeszcze w tym samym roku nagrania z tego niezapomnianego wydarzenia zostały wydane na wielu nośnikach, takich jak: CD, DVD, Blu-ray, a także na wyjątkowych płytach winylowych „MTV Unplugged”. Wydawnictwo, zawierające niepowtarzalne wersje utworów zarówno z nowszych, jak i starszych krążków grupy, osiągnęło szczyty popularności i zyskało rzadko spotykane, najwyższe wyróżnienie muzyczne – status „diamentowej płyty”!

Wiele zainteresowania wzbudziła nowa, oryginalna wersja przeboju Tadeusza Woźniaka „Zegarmistrz Światła” oraz premierowy utwór „Szantowy”. Po czterech latach od pierwszej trasy koncertowej, na której KULT wystąpił z tym niepowtarzalnym materiałem akustycznym, grupa po raz kolejny zabierze swoich fanów w absolutnie nadzwyczajną podróż, aby podczas niej znów mogli usłyszeć i zobaczyć to szczególne i zupełnie unikalne oblicze Zespołu!

Koncert // Perfect w New York! – New York Klub, Piotrkowska 62, sobota, 20:00

Bilety Kolekcjonerskie w cenie: 130 zł przedsprzedaż/150 zł w dniu koncertu do nabycia w klubie.
PERFECT to ikona polskiej muzyki rockowej. Ich dorobek muzyczny, jak również wkład w kulturę i historię polskiego rocka jest niewyobrażalny: 33 albumy, prawie 155 przebojów oraz tysiące wspaniałych koncertów!

PERFECT ciągle trzyma fason, daje fanom dokładnie to, czego oczekują – chwytające za serce ponadczasowe ballady i kawał rockowego gitarowego brzmienia – to faktycznie nadal rockmani pełną gębą.

 

 

SPORT

 

PIŁKA NOŻNA – III liga ruszyła przed tygodniem, ale w ten weekend nadejdzie z wielkim przytupem z racji otwarcia nowego stadionu Widzewa, który wiosną rusza w pościg nad prowadzącym ŁKS-em – różnica pomiędzy łódzkimi klubami wynosi 12 punktów. Zamieszczamy fragment tabeli III ligi:

1 ŁKS Łódź        44
2 Finishparkiet Nowe M. Lubawskie    39
3 Legia II        35
4 Widzew Łódź     32
5 Pelikan Łowicz    32
6 Lechia Tomaszów    31

11 Sokół Al. Łódzki    25

 

ŁÓDŹ

Widzew Łódź

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Widzew Łódź 1:2 (1:1)

14′ Szczepański (k) – 21′, 69′ Mąka

Widzew: Wolański – Kozłowski, Nowak, Zieleniecki, Gromek – Michalski, Olczak (81′ Rodak), Kazimierowicz, Mąka (90′ Budka) – Radwański – Okuniewicz (46′ Kamiński)

Żółte kartki: Perzyna, Drwęcki, Jabłoński – Gromek, Radwański, Mąka, Kamiński

Sędzia: Grzegorz Kujawa (Olsztyn)

Widzów: 1300 (300 gości)

Widzewiacy przed 5 dniami podejmowali w Nowym Dworze Mazowieckim tamtejszy Świt. Była to inauguracja rundy wiosennej rozgrywek III ligi. Piłkarze po trudnym meczu zdołali przywieźć do Łodzi 3 punkty. Mecz zakończył się zwycięstwem łodzian 2:1 po dwóch bramkach Daniela Mąki. Honorową bramkę dla Świtu na 1:0 w 14 minucie spotkania strzelił Patryk Szczepański. Piłkarzy Widzewa wspierała 300- osobowa grupa kibiców. W barwach czterokrotnych Mistrzów Polski najbardziej wyróżniał się strzelec dwóch bramek- Daniel Mąka, oraz Patryk Wolański i Marcin Kozłowski- którzy zagrali bardzo dobry mecz. Warto dodać, że kilkuminutowy występ w barwach Widzewa zaliczył Adrian Budka, dla którego był to jego 200. występ w czerwono- biało- czerwonych barwach łódzkiego klubu. Daniel Mąka dorzucając dwa trafienia ma już ich łącznie w tym sezonie 9 i w wewnętrznej klasyfikacji strzelców dogonił Mateusza Michalskiego, który ma taką samą ilość trafień. Najwięcej w lidze tych bramek póki co strzelił Jewhen Radionow, który występuje w drużynie lidera.

Mecz z Lechią Tomaszów Mazowiecki, którego data stała pod znakiem zapytania, zostanie jednak przełożony. Pierwotnie miał zostać rozegrany 8 kwietnia w sobotę o godzinie 19:10. Tego dnia jednak na stadionie przy Piłsudskiego swój mecz rozegrają reprezentacje Polski i Holandii w rugby. Widzewiacy swój mecz z tomaszowianami rozegrają dzień wcześniej. Godzina spotkania bez zmian.

Piłkarze Widzewa żyją już sobotnim meczem z Motorem Lubawa, który odbędzie się o godz. 19:10. Będzie to inauguracja nowego stadionu! Mecz poprowadzi znany sędzia- Tomasz Radkiewicz. Na stadion zaleca się przyjść już o godzinie 17:30, gdyż wtedy zacznie się cała ceremonia otwarcia stadionu. Swoją obecność zaznaczyło wiele znanych twarzy, w tym m.in. Zbyszek Boniek.

WIDZEWIE- WYWALCZYĆ II LIGĘ!

Widzew Łódź – Motor Lubawa, sobota, 19:10

 

ŁKS Łódź

ŁKS Łódź – Huragan Wołomin 5:0 (1:0)

Patryk Bryła 24 (k), Jewhen Radionow 68, 72, Artur Golański 81, Damian Guzik 90

ŁKS: Kołba – Pyciak, Ślęzak, Juraszek, Rozmus, Kostyrka (59 Guzik), Kocot, Rozwandowicz (63 Sarafiński), Kopka, Bryła (71 Golański), Radionow (76 Kowal)

ŁKS rozgromił na inaugurację rundy wiosennej 17. w tabeli Huragan Wołomin 5:0.

Piłkarze ŁKS-u udanie zainaugurowali rundę wiosenną, w pełni zasłużenie zgarnęli komplet punktów, a świetną grę przypieczętowali aż pięcioma golami.

Ełkaesiacy już w pierwszym meczu rundy wiosennej udowodnili, że wykonanie zadania, którym jest awans do drugiej ligi, traktują bardzo poważnie. Mądra i cierpliwa gra, błyskotliwe rozegrania piłki w ataku, składne wymiany podań na połowie rywala plus niezła koniec końców skuteczność to walory, które zdecydowały o sukcesie drużyni piłkarskiej ŁKSu.

Wbrew pozorom łodzianie nie rzucili się na zajmujących przedostatnie miejsce w tabeli piłkarzy z Wołomina od pierwszej minuty, bo zamiast szturmu w pierwszej części spotkania obserwowaliśmy cierpliwą grę „Rycerzy Wiosny”, którzy długo utrzymywali się przy piłce i jedynie momentami przyspieszali grę. Przyjezdni tracili w ten sposób dużo sił, a biało-czerwono-biali wyczekiwali na odpowiedni moment, aby wyprowadzić zabójczy cios.

Kolejny mecz Łódzki Klub Sportowy rozegra na wyjeździe grając z zespołem Ruchu Wysokie Mazowieckie.

Istnieje możliwość obejrzenia tego meczu, więcej szczegółów pod linkiem.

Ruch Wysokie Mazowieckie – ŁKS Łódź, niedziela, 15:00

 

WOJEWÓDZTWO

II Liga:

Odra Opole – GKS Bełchatów, sobota, 15:00

Jeden mecz przegrany, jeden mecz wygrany – to bilans bełchatowian w wiosennych rozgrywkach drugiej ligi. Jednopunktowa przewaga nad strefą spadkową nie pozwala odpuścić ani jednego meczu, choć w sobotę o punkty będzie bardzo trudno, na wyjeździe u lidera tabeli wygrała w tym sezonie tylko Olimpia Zambrów.

III Liga:

Jagiellonia II Białystok – Pelikan Łowicz, niedziela, 15:30

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Sokół Aleksandrów Łódzki, niedziela, 11:00

 

 

SIATKÓWKA

ŁÓDŹ

Orlen Liga Kobiet:

ŁKS Commercecon Łódź – Atom Trefl Sopot, sobota, 18:00

W 25 kolejce Orlen ligi ŁKS podejmie drużynę z Sopotu. Obie drużyny mają za sobą zwycięskie mecze. Drużyna z Łodzi pokonała Ostrowiec Świętokrzyski 3:0, natomiast sopocianki od czterech kolejek rozstrzygają swoje mecze w pięciu setach. I tylko jeden, ostatni mecz z tych czterech wygrały. Łodzianki zajmują szósta pozycje w tabeli, a do następnej Dąbrowy Górniczej brakuje im sześć punktów.

PTPS Piła – Budowlani Łódź, poniedziałek, 20:00

Po ostatnim zwycięstwie z liderem tabeli 3:1 Budowlane czeka zdecydowanie łatwiejsze spotkanie. Drużyna z Piły w tabeli Orlen ligi zajmuje miejsce trzecie od końca. Natomiast zawodniczkom z Łodzi zależy na kolekcjonowaniu punktów, bo do wicelidera brakuje im tylko 2 punkty, a żeby dogonić lidera tabeli muszą zdobyć 10 punktów.

 

WOJEWÓDZTWO PlusLiga:

PGE Skra Bełchatów – AZS Częstochowa, sobota, 17:00

Bełchatowianie po przegranym meczu przy okazji rozgrywek Ligi Mistrzów 1:3 zmierzą się teraz na swoim terenie z drużyną z Częstochowy, która jest obecnie na ostatnim miejscu tabeli Plus ligi i w 27 kolejkach zdobyła tylko 13 punktów. Drużyna z Bełchatowa jest w zdecydowanie lepszej sytuacji. Na swoim koncie mają już 60 punktów i do wicelidera brakuje im 3 punktów.

Liga Mistrzów:

Cucine Lube Civitanova – PGE Skra Bełchatów, środa, 20:30

 

 

KOSZYKÓWKA

ŁÓDŹ

I Liga kobiet:

Rozpoczyna się faza play off w której udział biorą zespoły najlepszej ósemki obu grup. Drużyny z województwa łódzkiego zakwalifikowały się w komplecie. W tej fazie gra się do 3 zwycięstw.

ŁKS SMS Łódź– MUKS Chrobry Basket Głuchołazy, sobota 15.00

ŁKS fazę zasadniczą zakończył ostatecznie na czwartej pozycji, a to oznacza, że teraz zmierzą się z piątą drużyną. Choć oba zespoły zakończyły w tabeli obok siebie to punktowo zdecydowanie lepiej wypadł łódzki klub. Można tym samym wysnuć prosty wniosek, że to właśnie gospodynie będą faworytkami do awansu. Jednak pamiętać należy, że nie ma już słabych zespołów, a każdy teraz walczy o mistrzostwo i teoretycznie ma takie same szanse na tytuł. Dlatego tym bardziej wymagany jest doping, który wesprze zespół.

 

WOJEWÓDZTWO

Tauron Basket Liga:

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski- Polfarmex Kutno, sobota 18.00

Znów czeka nas mecz w którym zespół z Kutna jest na przegranej pozycji. Drużyna z Ostrowa jest w końcu trzecią w tabeli, świetnie się spisuje i nie ma najmniejszego powodu by martwić się meczem z Kutnianami. Ale czy na pewno? Zespół Aptekarzy jest w głębokim kryzysie i z góry jest teraz skazywany na kolejne porażki. Jednak w ostatnich meczach pokazali, że walczą zawsze do końca i niewiele im brakowało by odnieść zwycięstwo. Walka jak równy z równym z Anwilem czy remis i porażka dopiero po dogrywce z Turowem Zgorzelec pozwalają widzieć wciąż światełko nadziei na uratowanie się przed spadkiem. Do boju Kutno!

 

I liga kobiet:

AZS Politechnika Korona Kraków- UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki, środa (godzina jeszcze nie ustalona)

Wicelider będzie się mierzył z Basketkami z Aleksandrowa, które walkę w sezonie zasadniczym zakończyły na siódmej pozycji. Teraz koszykarki SMSu stoją przed trudnym wyzwaniem czyli zmierzeniem się z jedną z najlepszych drużyn ligi, ale już nie raz pokazywały, że na parkiecie są niczym pantery, gdy walczyły z pazurem o każdą piłkę. Mamy nadzieję, że są teraz w optymalnej formie i w Krakowie pokażą wielką wolę walki. GO Basket GO!

Grot Mobilis Pabianice– Panattoni Europe Lider Pruszków, środa 17.30

Zespół z Pabianic zmierzy się teraz z klubem z Pruszkowa. Sąsiednie miejsca w tabeli i taka sama zdobycz punktowa świadczy, że będziemy mieli do czynienia z jednym z najbardziej wyrównanych pojedynków w pierwszej rundzie play offów. A przynajmniej tak to wygląda na papierze. Jak będzie w rzeczywistości przekonamy się dopiero w środę. Jednocześnie mamy nadzieję, że Pabianiczanki nie dadzą sobie dyktować warunków we własnej hali.

 

 

PIŁKA RĘCZNA – PGNiG Superliga:

MKS Piotrkowianin – Stal Mielec, sobota, 18:00

Po sensacyjnej wygranej z Wisłą Płock, piotrkowianie przegrali w Elblągu. W najbliższą sobotę podejmują bezpośrednio wyprzedzającą ich w tabeli Stal Mielec, która przegrała wszystkie 5 ostanich spotkań.

PGNiG Superliga Kobiet:

Energa AZS Koszalin – Piotrcovia Piotrków Trybunalski, środa, 17:30

Piotrcovia w ubiegły weekend przegrała jedenastoma bramkami z Pogonią Szczecin, trwający weekend poświęcony jest meczom reprezentacji przygotowującej się do czerwcowych eliminacji Mistrzostw Świata. Przerwa nie będzie trwała jednak zbyt długo, bowiem pierwszy mecz 22. kolejki Superligi już w środę.

 

FUSTAL – Ekstraklasa

Clearex Chorzów – Gatta Active Zduńska Wola, sobota, 17:00

Pomimo zwycięstwa w ubiegły weekend z AZS UŚ Katowice, futsaliści Gatty nadal mają 5 punktów straty do prowadzącego w tabeli Rekordu Bielsko-Biała.

Social Network Integration by Acurax Social Media Branding Company