Łódź

[Weekendowy przegląd wydarzeń] – 20-22 stycznia

Najbliższy tydzień stał będzie pod znakiem podwójnych derbów Łodzi – siatkarskich i koszykarskich. Mamy dla was także doniesienia z obu łódzkich piłkarskich obozów przygotowujących się do wiosennej walki o awans do II ligi, a także premiery teatralne, kinowe i ciekawe wydarzenia miejskie.

Weekendowy przegląd wydarzeń – w każdy czwartek wieczorem!

 

KULTURA I WYDARZENIA

 

TEATR

Teatr Wielki

Szumią jodły od pół wieku (piątek 18:30)

Chyba dla nikogo nie jest zagadką tytuł koncertu jubileuszowego Szumią jodły od pół wieku wszak pięćdziesięciolecie Teatru Wielkiego w Łodzi wyznaczają dwie premiery Moniuszkowskiej Halki. Koncert, na który serdecznie zapraszamy, to nie lada gratka dla wszystkich melomanów. Podczas jednego wieczoru będą Państwo mogli ujrzeć na scenie wszystkich solistów naszego Teatru, a także chór i balet. Towarzyszyć im będzie orkiestra pod batutą Wojciecha Rodka.

Specjalnymi gośćmi będą artyści seniorzy, którzy wystąpili w 1967 roku w czterech, inaugurujących działalność Teatru Wielkiego, premierach czyli w Halce i Strasznym dworze Stanisława Moniuszki, Kniaziu Igorze Aleksandra Borodina i Carmen Georgesa Bizeta. Liczymy na to, że podzielą się z nami swoimi wspomnieniami sprzed 50 lat.

PROGRAM KONCERTU

Halka (sobota 19:00, niedziela 19:00)

Podczas gdy Fryderyk Chopin zdobył we Francji wielkie uznanie jako ambasador kulturalny uciskanego narodu, jego młodszy kolega, Stanisław Moniuszko, działał na polu kultury we własnej ojczyźnie. I podobnie jak Chopin – Moniuszko w swojej twórczości łączył zachodnioeuropejski romantyzm z duchem polskiej kultury. HALKA jest bez wątpienia przykładem na udane połączenie cech włoskiej, francuskiej i niemieckiej opery z elementami typowymi dla polskiego folkloru i tradycji. Opera ta ponadto, dzięki patriotycznej i krytykującej stosunki społeczne wymowie, stała się wyrazem tożsamości narodowej.

Teatr Powszechny

Żona potrzebna od zaraz (piątek, sobota, niedziela 19:00)

Jim Watt młody, przystojny i spełniony zawodowy londyńczyk mieszka ze swoją dziewczyną Helen. Wydaje się, że jego życie uczuciowe i zawodowe są poukładane. Właśnie otwiera się przed nim perspektywa awansu, jednak jego finalizacja zależeć będzie od kolacji z Billem McGregorem – prezesem spółki, do której należy londyńska firma. Aby wkupić się w łaski prezesa, Jim ucieka się do pewnej mistyfikacji… Ile jest w stanie poświęcić dla kariery? Na ile zależymy od innych?

Mój tata chce latać jak ptak (sobota 16:00, niedziela 12:00)

Sztuka Davida Almonda to ciepła i zabawna opowieść o tym, że w życiu najważniejszy nie jest wcale cel, do którego dążymy, ale to, by w dążeniu tym mieć wokół siebie bliskich. Ludzi, którzy wierzą w nas tak bardzo, jak my w swoje marzenie.

Teatr Jaracza

Książę niezłomny (sobota, niedziela 19:00)

Książę Niezłomny : Stój, bracie

Jakżeby król katolicki

Kładł taką okropną plamę By Ceutę oddawać Maurom Więc że teraz te kościoły

Opuścilibyśmy tajnie Oddawszy na stodoły i stajnie Aby tam Arab kalać zaczynał Do swojej wiary naginał Do swoich zapędzał namiotów Niech drę na świstki tę kartę I jeszcze je zjem już podarte Aby nie zostało śladu

Wiedz, że mię tu Boże sądy

Skazały bym za wiarę

Skonał jak KSIĄŻĘ NIEZŁOMNY

Boże mój (sobota, niedziela 19:00)

Zdarzają się spotkania, które okazują się cudem – niosą nadzieję, nowe szanse, poczucie sensu. Bywa, że dwoje nieszczęśliwych ludzi – osamotnionych, uwięzionych w społecznych schematach, nawiązuje relację, która pozwala odzyskać siłę, harmonię i odnaleźć drogę do światła. W XXI wieku, kiedy to depresja stała się chorobą ludzkości a sesje terapeutyczne możliwe są już nawet w teatrze, warto przyjrzeć się spotkaniu psychoterapeutki Elli i jej oryginalnego pacjenta. Kim jest tajemniczy Pan „B” i czy jest szansa by mu pomóc? Będziecie zaskoczeni…

Teatr Nowy

Przyjazne dusze (piątek, sobota 19:00, niedziela 16:00)

Przyjazne dusze to zabawna i wzruszająca komedia pełna czarnego humoru, ciepła i życiowej mądrości. Małżeństwo w średnim wieku, na skutek śmiertelnego wypadku wraca do swego domu pod Londynem jako niewidzialna para duchów. Nawiedzony dom zostaje wynajęty początkującemu pisarzowi powieści kryminalnych i jego spodziewającej się dziecka żonie. Pobyt obu par pod jednym dachem stwarza problemy, zaskakujące sytuacje i prowadzi do konfrontacji. Antypatia duchów do lokatorów z czasem ustępuje miejsca trosce i zaangażowaniu w sprawy młodych, gdy dostrzegają w intruzach siebie sprzed lat. Jak zmieni się życie bohaterów po ingerencji zaświatów? Warto się o tym przekonać spędzając teatralny wieczór z duchami.

IMPRO ATAK! (sobota, 21:15)

IMPRO to ostatnimi czasy popularna zabawa teatralna, w której to nie dramaturg czy reżyser, ale publiczność zebrana na widowni „rządzi”, czyli decyduje o przebiegu całego przedstawienia.

Teatr muzyczny

Wielka księżna Gerolstein (sobota 18:30, niedziela 17:00)

„Wielka księżna Gerolstein” to prawdziwa perła w bogatym dorobku Jacques`a Offenbacha. Komizm wynikający z aluzji do wydarzeń, zjawisk i osób z czasów, kiedy powstała, oczywiście już wywietrzał, ale drwina z głupoty wojny, wojskowych i władców, dworskich plotek, sensacji rozpuszczanych przez tabloidy i dobrej miny dyplomatów do złej gry ciągle jest, niestety, aktualna. I ciągle śmieszy. A muzyka Offenbacha, dźwięczna i lekka, cudownie sprowadza na ziemię i wojskowe zadęcie, i arystokratyczne nadęcie. W opowieści o wielkiej księżnej tkwi także element romantycznej miłości. Czy jest ktoś, kto o niej nie marzy? A przynajmniej nie pielęgnuje wspomnień?

 

KINO

„La La Land”, reż. Damien Chazelle – musical, romans

Mia jest początkującą aktorką, która w oczekiwaniu na szansę pracuje jako kelnerka. Sebastian to muzyk jazzowy, który zamiast nagrywać płyty, gra do kotleta w podrzędnej knajpce. Gdy drogi tych dwojga przetną się, połączy ich wspólne pragnienie, by zacząć wreszcie robić to co kochają. Miłość dodaje im sił, ale gdy kariery zaczynają się wreszcie układać, coraz mniej jest czasu i sił dla siebie nawzajem. Czy uda im się ocalić uczucie, nie rezygnując z marzeń?

„Manchester by the Sea”, reż. Kenneth Lonergan – dramat

Po śmierci Joe’go (Kyle Chandler), starszego brata, Lee Chandler (Casey Affleck), zaszokowany wiadomością, że brat powierzył mu opiekę nad swoim synem Patrickiem (Lucas Hedges), wraca w rodzinne okolice. Lee rzuca wszystko i przenosi się do Manchester-by-the-Sea, zmuszony zmierzyć się z wydarzeniami przeszłości, które sprawiły, że rozstał się z żoną – Randi (Michelle Williams) i opuścił miasteczko, w którym wyrastał.

„Split”, reż. M. Night Shyamalan – thriller

Po tragicznej stracie, młodego mężczyznę (James McAvoy), cierpiącego na psychiczne zaburzenie – tzw. osobowość mnogą, nawiedzają cztery młode kobiety, pragnące skraść jego tożsamość.

„Fritz Bauer kontra państwo”, reż. Lars Kraume – dramat

W 1957 roku prawnik żydowskiego pochodzenia, Fritz Bauer, odkrywa niezbite dowody świadczące o winie Adolfa Eichmanna, hitlerowskiego pułkownika, odpowiedzialnego za organizację masowych transportów Żydów do obozów zagłady, obecnie ukrywającego się w Buenos Aires. Jako były więzień jednego z takich obozów, pragnie postawić zbrodniarzy wojennych przed sądem i uparcie walczy o sprawiedliwość. Niestety, z powodu niejasnych powiązań niemieckiego wymiaru sprawiedliwości z byłymi Nazistami, doprowadzenie jakiejkolwiek sprawy do końca, pozostaje wciąż niemożliwe. Dokonując zdrady stanu, Bauer kontaktuje się z izraelskim wywiadem, Mossadem i przekazuje dokumenty obciążające Eichmanna. Dzięki temu dochodzi do procesu, który opisała później Hannah Arendt w książce „Banalność zła”.

A ponadto:

„Dlaczego on?”, reż. John Hamburg – komedia

„Zombie express”, reż. Sang-ho Yeon – dramat, horror

„Balerina”, reż. Eric Summer, Éric Warin – animacja

„Las, 4 rano”, reż. Jan Jakub Kolski – dramat

„Monster Trucks”, reż. Chris Wedge – przygodowy, sci-fi

“W pionie”, reż. Alain Guiraudie – dramat

 

 

MIASTO

Koncert //  Golec uOrkiestra – Atlas Arena, piątek, 18:00

Projekt jakiego w Polsce nie było. Okres świąteczno-noworoczny jest wyjątkowy. I my w tym czasie zapraszamy na zimową trasę koncertową Golec uOrkiestry.

Golec uOrkiestrze towarzyszył będzie chór Gospel Rain z Lublina. Niepowtarzalność koncertom doda specjalna oprawa wizualna oraz dodatkowe efekty stworzone przez światło.

To wszystko sprawi, że dobrze i mniej znane kolędy i pastorałki wręcz urzekną swoją głębią i różnorodnością.

 

Koncert // Zespół Milano – Balanga Klub, ul. Struga 8/10, piątek, 22:00

Już 20.01.2017 roku zapraszamy Was na koncert wspaniałego zespołu Milano!

Zespół Milano to jeden z czołowych przedstawicieli nurtu polskiej muzyki tanecznej. Grupa zaistniała na rynku muzycznym w marcu 1993 roku. Ich największe przeboje: „Jasnowłosa”, „Bara bara bara”, „Kasiu Katarzyno”, „Everybody frytki”, „Brązowe oczy” i wiele wiele innych, równie dobrze znanych utworów.

Start: 22:00

Wstęp: 10 złotych

Selekcja: 18+

 

Jedz & Pij // Łódź Street Food Festival vol XIII – 3 urodziny – Piotrkowska 217, sobota, 11:00

Kolejna edycja Łódź Street Food Festivalu zbliża się wielkimi krokami! 21-22 stycznia wspólnie będziemy świętować 3 urodziny festiwalu ulicznego jedzenia.

Karmić Was będą m.in.

Dr Food, Hubi Bubi, Kill Grill Burger & Sandwich Bar, Beef’N’Roll, Gorące Kawałki, Tradycyjne Kołacze Węgierskie, Na-żarty, Hussar Coffee, PANCZO, Falafel – food with passion, AkitaRamen, Fabryka Frytek, Food Truck Eltek Bar, Buenos Churros, Jack Burger’s, Flammkuchen, Papuvege, TitiCafe, coffee truck, Fritka.pl, Latająca KRÓWKA, Włoszczyzna Pizza i Pasta, Beczka z Grzańcem Galicyjskim, GlobeBurger, Pan Kasztan, Smaki Regionów,

A także specjalnie z okazji urodzin Before Food Market wydłuży godziny swojego działania, a karmić Was będą:

Ottomańska Pokusa, Nekko Sushi, Jack Burger’s, Cophi, Mojo Picon, Momo-Smak Kuchnia Tybetańska, Restauracja Ganesh, Kiełbaskowo – Twój biznes pod klucz, Krucjata Smakiem, Kuro Neko Brownie, B.B.Kings, Patat & More, Flammkuchen, Traditional Hungarian, HAPPY PIZZA, Challah – Kuchnia Żydowska

 

Warsztat // Kobiety! Czas na kawę – warsztaty rozwoju osobistego – Daleko Blisko, Piotrkowska 138/140, sobota, 11:30

DZIEWCZYNY,

zaparszam na pierwsze w Nowym Roku warsztaty Kobiety! Czas na kawę.

TEMAT styczniowego spotkania: Kobieto, ogarnij się! Czyli jak efektywnie zarządzać swoim czasem.

Dla tych, które jeszcze nie uczestniczyły w warsztatach, kilka słów o tym, czego możecie sie spodzioewać.

IDEA jest prosta:

 • spotykamy się 1 x w miesiącu
 • każde spotkanie ma charakter warsztatów rozwoju osobistego ( jedno spotkanie to jeden konkretny temat np. zdrowe poczucie własnej wartości, zarządzanie czasem, budowanie dobrych relacji etc.)
 • rozmawiamy, dyskutujemy, wymieniamy doświadczenia, wzajemnie się motywujemy
 • spędzamy czas w gronie ciekawych i inspirujących Kobiet
 • ładujemy swoje akumulatory na kolejny, pełen wyzwań tydzień
 • delektujemy się aromatyczną kawą oraz przepysznym ciastem jakie serwuje Daleko Blisko

CO ZYSAKSZ ?

 • dużo pozytywnej energii,
 • chwile tylko dla siebie,
 • nową perspektywę,
 • zatrzymasz się i zastanowisz nad swoimi potrzebami,
 • z każdego spotkania otrzymasz skrypt podsumowujący warsztaty, a w nim ćwiczenia coachingowe, które będziesz mogła samodzielnie wykonywać w domu

TERMIN

21 stycznie (sobota) – grupa I

22 stycznia (niedziela) – grupa II

*Warsztaty odbywają się w dwóch grupach: sobotnia oraz niedzielna. W obu grupach realizowany jest dokładnie ten sam program warsztatów.

GODZINA: 11:30-13:30

MIEJSCE : Kawiarnia Daleko Blisko Off Piotrkowska

CENA: 35zł

 

Warsztat // Semba z Vamulą w Łodzi część 3 – Studio Tańca Jankowski, Pl. Zwycięstwa 2, sobota, 13:30

Ostatnie warsztaty z Vamulą pokazały ,iż coraz bardziej rozkręcamy się sembowo….Dobry humor , Świetne samopoczucie , Wyśmienita Zabawa i Moc Uśmiechów na Twarzy to dewiza ,która przyświeca Naszej Nauce….

Kontynuuejmy zatem taneczną przygodę z Sembą ….i Zapraszamy Wszystkich Sembomaniaków do Naszego Grona….zarówno Tych co stawiają pierwsze kroki na parkiecie jak i Tych ,którzy chcą pogłębiać swoje umiejętności i szlifować je pod okiem Wspaniałej pary instruktorów Karoliny i Łukasza.

Wieczorem tradycyjnie impreza powarsztatowa w Cafe Poczekalnia.

Warsztaty dzielą się na 2 bloki i trwają po 1,5 godziny .Przez 3 godziny powtarzamy , utrwalamy i uczymy się podstaw semby coraz bardziej zagłebiając się w techniczne strony tego tańca.

W bonusie 45 minut gratisowego afro-housa dla Wszystkich Uczestników.

Plan zajęć:

13.30 -15.00 semba I

15.05 -16.35 semba II

16.45 -17.30 afro-house

 

 

 

SPORT

 

PIŁKA NOŻNA

ŁÓDŹ

Widzew Łódź

Pił­ka­rze Widzewa kon­ty­nują przy­go­to­wa­nia do rundy reważ­no­wej oprócz tego już w sobotę pod­po­pieczni tre­nera Prze­my­sława Ceche­rza zagrają pierw­szy spa­ring w któ­rym ich rywa­lem będą IV-ligowi Zjed­no­czeni Stry­ków.

Nie­dawno na tre­ningu Widzewa poja­wiło się dwóch nowych testo­wa­nych pił­ka­rzy, pierw­szym z nich jest nim 23-letni napast­nik Piotr Oku­nie­wicz, który ostat­nio grał w Gór­niku Łęczna, a wła­ści­wie w jego IV-ligo­wych rezer­wach. Dru­gim jest 24-letni pomoc­nik Paweł Bro­ni­szew­ski, który grał w II-ligo­wej Olim­pii Zam­brów, nato­miast dalej z zespo­łem tre­nują Mar­cin Nowak, Patryk Baran, Dawid Kamiń­ski i jest moż­liwe że cała trójka na wio­snę zagra w Widze­wie, nato­miast Oku­nie­wicz i Bro­ni­szew­ski muszą prze­ko­nać do sie­bie sztab szko­le­niowy, oprócz z zespo­łem tre­nuje 18-letni bram­karz Adam Uszyń­ski, który tre­no­wał z pierw­szą dru­żyną już latem.

Nato­miast dzi­siaj ofi­cjal­nie potwier­dzono że do Widzewa wróci jego wycho­wa­nek Maciej Humer­ski, dla 31-let­niego bram­ka­rza jest to powrót na stare smieci po trzy­na­stu latach, ostat­nim klu­bem Humer­skiego była II-ligowa Olim­pia Zam­brów, jest to drugi trans­fer bram­ka­rza w tym okienku trans­fe­ro­wym, wcze­śniej do Widzewa wró­cił Patryk Wolań­ski.

Oprócz tego, mówi się także o tym że Widzew ma pozy­skać Toma­sza Cha­łasa i Adama Radwań­skiego, pierw­szy z nich jest napast­ni­kiem i grał w run­dzie jesien­ne w Ursu­sie War­szawa, Cha­łas który ma z sobą także epi­zod w Ekstra­kla­sie w bar­wach Pogoni Szcze­cin i Gór­nika Zabrze, ostat­nio był na testach w Sto­milu Olsz­tyn, jed­nak ostat­nio jego temat gry w Widze­wie wró­cił. Nato­miast drugi z nich to 18-letni pomoc­nik który ostat­nio był wypo­ży­czony z Wisły Płock do Świtu Nowy Dwór Mazo­wiecki, któ­rego tre­nerem był wła­śnie Cecherz.

Wia­domo też kogo nie zobaczmy w Widze­wie w run­dzie wio­sen­nej, tre­ner Prze­my­sław Cecherz podzię­ko­wał Adria­nowi Kral­kow­skiemu, Mar­ci­nowi Pień­kow­skiemu oraz Kon­ra­dowi Puchal­skiemu, cała trójka jesie­nią grała na wypo­ży­cze­niach i praw­dop­dob­nie pono­wie zosta­nie wypo­ży­czona, oprócz moż­liwe że w zespole na wio­sne nie zobaczmy Seba­stiana Zie­le­niec­kiego, Macieja Szew­czyka oraz Mariu­sza Zawo­dziń­skiego. Cała trójka dostała od szko­le­niowca czas do końca stycz­nia, by poka­zać, że przyda mu się w trak­cie trwa­nia rundy wio­sen­nej, oprócz tego nie­wia­doma jest przy­szłość Mate­usza Fedyny, który wciąż nie jest w pełni sił i doce­lowo ma zacząć tre­ningi od naj­wcze­śniej od przy­szłego tygo­dnia, nato­miast w dru­ży­nie Widzewa na pewno nie zobaczmy Kamila Sta­biłło, który będzie grał w benia­minku IV ligi Unii Skier­nie­wice.

Na koniec warto wspo­mnieć coś na temat nowego sta­dionu który już nie­długo zosta­nie oddany do użytku, firma „Mosty-Łódź” wystą­piła z wnio­skiem pozwo­le­nie na użyt­ko­wa­nie nowego sta­dionu Widzewa. Zbliża się for­malny moment zakoń­cze­nia budowy. Mia­sto ma prze­jąć obiekt już 3 lutego, czyli nieco ponad trzy mie­siące po ter­mi­nie, aktu­al­nie na sta­dio­nie trwają drobne prace popraw­kowe i sprzą­ta­nie obiektu, według TV Toya wkrótce ma dojść do pod­pi­sa­nia umowy mię­dzy Widze­wem a Miej­ską Areną Kul­tury i Sportu.

 

ŁKS Łódź

Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego są w trakcie trzeciego tygodnia przygotowań do rundy wiosennej rewanżowego sezonu 2016/2017, które zakończą się wraz z pierwszym tej zimy meczem kontrolnym.

Ełkaesiacy w poniedziałek i środę odbyli zajęcia na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Minerskiej, a we wtorek oraz dzisiaj zajęcia mieli w Centrum VeraSport. Jutrzejsze, ostatnie już zajęcia przed spotkaniem kontrolnym odbędą się przy ul. Minerskiej.

Pierwszy mecz kontrolny piłkarzy ŁKSu Łódź odbędzie się w sobotę o godzinie 12:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Minerskiej, gdzie Łodzianie zmierzą się z drużyną Świtu Nowy Dwór Mazowiecki.  W sobotnim sparingu powinni wystąpić wszyscy piłkarze z szerokiej kadry a także testowani obecnie obrońcy: Maksymilian Rozwadowicz, Patryk Szymańki, Jakub Kostyrka oraz powracający z wypożyczenia Michał Stryjewski.

Oprócz przygotowań drużyny do zbliżających się zmagań piłkarskich, warto też nadmienić, że kilku piłkarzy ŁKSu Łódź takich jak: Przemysław Kaźmierczak, Maksym Kowal, Łukasz Kopka Michał Kołba, Maksymilian Rozwadowicz, Przemysław Nawrocki  i Jakub Nowak wzięli udział w zajęciach z uczniami Szkoły Podstawowej nr 36 przy ulicy Więckowskiego współorganizowanych przez ŁKS. Zajęcia odbyły się dwukrotnie, gdzie podopieczni trenera Pyrdoła przygotowali ciekawe ćwiczenia dla najmłodszych z wieloma aspektami piłkarskimi. Po zajęciach każda z grupa mogła liczyć na paczki z upominkami, gdzie nie brakowało gadżetów z przeplatanką. Akcja, która przyniosła tyle radości młodym Łodzianom nazywa się „Ferie z ŁKS Łódź na Starym Polesiu” i pokazuje, że ferie zimowe w ciekawy i aktywny sposób można spędzić również w mieście.

Plan sparingów:

21.01.2016 r. (sobota): ŁKS Łódź – Świt Nowy Dwór Mazowiecki

28.01.2016 r. (sobota) – 04.02.2016 r. (sobota): obóz przygotowawczy w Grodzisku Wielkopolskim

01.02.2016 r. (środa): Sokół Kleczew – ŁKS Łódź (Grodzisk Wielkopolski)

04.02.2016 r. (sobota): Warta Poznań – ŁKS Łódź (Grodzisk Wielkopolski)

08.02.2016 r. (środa): ŁKS Łódź – Jarota Jarocin

11.02.2016 r. (sobota): ŁKS Łódź – GKS Bełchatów

18.02.2016 r. (sobota): ŁKS Łódź – Radomiak Radom

25.02.2016 r. (sobota): ŁKS Łódź – Sokół Aleksandrów Łódzki

04.03.2016 r. (sobota): ŁKS Łódź – Warta Sieradz

Inauguracyjne spotkanie rundy wiosennej w którym piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego zmierzą się na własnym obiekcie z Huraganem Wołomin zaplanowano na drugi weekend marca (11/12.03.2017 r.).

 

 

SIATKÓWKA

ŁÓDŹ

Orlen Liga Kobiet:

Grot Budowlani Łódź – ŁKS Commercecon Łódź, niedziela, 17:00

Już w tą niedzielę w Łodzi odbędzie się wielkie siatkarskie święto. W poprzednich derbach, 7 listopada górą były Budowlane, które bez większych problemów pokonały lokalne rywalki 3:0. Jednak od tamtego czasu dużo się zmieniło w grze ŁKS-u. Pokazuje to choćby ostatni mecz w ich wykonaniu, w którym pokonały siatkarki z Dąbrowy Górniczej 3:1. Beniaminek plasuje się w środku tabeli i wygląda na to, że nie zamierza na tym poprzestać. Natomiast Budowlane zajmują trzecie miejsce w tabeli, a do lidera brakuje im tylko trzech punktów, więc na pewno siatkarki będą robić wszystko żeby zwyciężyć weekendowy mecz.

WOJEWÓDZTWO PlusLiga:

PGE Skra Bełchatów – Espadon Szczecin, niedziela, 18:00

Skra nie bardzo ma czas na odpoczynek i ochłonięcie po przegranej w finale Pucharu Polski z Zaksą Kędzierzyn-Koźle 3:1. Dziś rozgrywali mecz w ramach Ligii Mistrzów w Słowenii, natomiast już w niedzielę rozegrają kolejny mecz Plusligowy z Espadronem Szczecin. Weekendowy mecz z drużyną ze Szczecina w normalnych warunkach nie powinien być wymagający dla siatkarzy Skry. Espadron zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, natomiast Bełchatów jest trzeci. Jednak ostatnie mecze Bełchatowian były mocno wymagające zarówno sportowo jak i psychicznie, więc w nadchodzący weekend można się spodziewać wszystkiego.

 

KOSZYKÓWKA

ŁÓDŹ

Tauron Basket Liga Kobiet:

Cosinus Widzew Łódź – InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. 53:90

Widzewianki rozgrywały mecz 16. kolejki awansem (w weekend w Łodzi odbędą się ćwierćfinały Mistrzostw Polski U22, o tym dalej). Tym razem podejmowały rewelację rozgrywek, drużyna z Gorzowa przed sezonem aspirowała do bycia w najlepszej ósemce, tymczasem skutecznie walczą o miejsce na podium po fazie zasadniczej. Gospodynie dobrze rozpoczęły spotkanie ale kroku umiały dotrzymać jedynie w pierwszej kwarcie. W kolejnych odsłonach było już gorzej. Niecelne rzuty, niedokładne podania, łatwe straty, to przyczyniło się do słabego wyniku końcowego. Najlepsza w łódzkiej drużynie okazała się Amerykanka Angela Beadle. Po meczu o krótki komentarz pokusiła się rozgrywająca zespołu Julia Drop, która stwierdziła, że gdyby kibice przychodzili na mecze grałoby się zupełnie inaczej. Trzeba zawodniczce przyznać rację, trybuny zupełnie puste nie były, ale można odnieść czasem wrażenie że tylko dzięki rodzinie i znajomym koszykarek oraz wciąż nielicznym fanom tej dyscypliny w Łodzi.

MISTRZOSTWA POLSKI U22:

Łódź w ten weekend gościć będzie jedną z grup ćwierćfinałowych Mistrzostw Polski juniorek starszych (U22). Z każdej grupy awansują po dwa zespoły, które będą dalej rywalizowały o mistrzostwo. Koszykarki Widzewa swoje mecze rozegrają w piątek i niedzielę. Wszystkie mecze rozgrywane będą w hali Tęczy przy ulicy Karpackiej 61. Pomóżmy Łodziankom awansować i wesprzyjmy naszym dopingiem.

Terminarz meczów:

20.01.2017 Widzew Łódź – Polonia Warszawa

21.01.2017 Polonia Warszawa – La Basket Piekary Śląskie

22.01.2017 La Basket Piekary Śląskie – Widzew Łódź

 

I Liga kobiet:

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki – ŁKS SMS Łódź, środa 17:30

DERBY!!! Mecze rewanżowe zwykle są ciekawsze od pierwszych. Wiadomo już czego spodziewać się po przeciwniku, czy jaką formę prezentują poszczególne zawodniczki. Ale mecze takie jak ten rządzą się dodatkowo swoimi prawami. Nawet przy dużych różnicach umiejętnościowych nie da się wytypować faworyta, bo oba zespoły walczą nie tylko o punkty, ale także o prestiż i dumę ze zwycięstwa na czas do kolejnego starcia. Dlatego serdecznie zapraszamy na mecz w Aleksandrowie.

 

WOJEWÓDZTWO

Tauron Basket Liga:

MKS Dąbrowa Górnicza – Polfarmex Kutno, niedziela 18:00

Miała być walka o play-offy a jest walka o utrzymanie. Nie ma co ukrywać, że jak na razie koszykarze z Kutna zawodzą na całej linii. Po 15. meczach mają ledwie 3 zwycięstwa, w tym jedno walkowerem. Seria więc fatalna i domagająca się jak najszybszej poprawy, w przeciwnym razie czeka na Kutnian niższa liga. Tego nie chcieliby ani w klubie, ani zawodnicy, ani kibice. Dlatego pora powalczyć nawet z drużynami, które teoretycznie wydają się poza zasięgiem. Więc do boju Polfarmex i tylko zwycięstwo!

I liga kobiet:

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki – ŁKS SMS Łódź, środa 17:30

Grot Mobilis Pabianice – Politechnika Gdańska, niedziela 16:00

Pabianiczanki podejmą tym razem drużynę z gdańskiej Politechniki, obie drużyny przegrały swoje mecze w poprzedniej kolejce, a to oznacza, że jedna z drużyn wróci do zwycięstw, a druga przedłuży niekorzystną serię. Drużyna spod Łodzi mając atut własnej hali niewątpliwie będzie chciała to wykorzystać i pokonać zespół, który notowany jest nieznacznie wyżej w tabeli. Zapowiada się więc równy pojedynek.

 

 

PIŁKA RĘCZNA – PGNiG Superliga Kobiet:

MKS Piotrcovia Olimpia-Beskid Nowy Sącz, sobota, 17:00

W pojedynku drużyn, które w ostatnich dziesięciu meczach nie przegrały po jednym meczu, jedna przerwie złą passę meczów bez zwycięstwa. Stawką tego meczu jest opuszczenie ostatniego miejsca w tabeli przez drużynę z Piotrkowa Trybunalskiego.

 

FUSTAL – Ekstraklasa

MKF Solne Miasto Wieliczka – Gatta Active Zduńska Wola, niedziela, 17:00

Gatta po pokonaniu Piasta Gliwice, w najbliższą niedzielę pojedzie do Wieliczki, aby powalczyć o punkty z trzecią od końca w tabeli drużyną MKF Solne Miasto.

 

TENIS – Australian Open

Jerzy Janowicz – Marin Cilic 2-3 (6-4, 6-4, 2-6, 2-6, 3-6)

Jerzy Janowicz odpadł w pierwszej rundzie pierwszego w tym roku turnieju wielkoszlemowego, choć po dwóch setach zanosiło się na sporą niespodziankę i pokonanie rozstawionego z numerem 7 Chorwata.

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company