Łódź

[Weekendowy przegląd wydarzeń] – 21-23 kwietnia

KULTURA I WYDARZENIA

 

TEATR

Teatr Wielki

Semele (piątek, sobota 19:00)

George Friedrich Händel chcąc wystawić swoją najnowszą operę na scenie londyńskiej Covent Garden w czasie Wielkiego Postu, świadomie określił ją mianem opery-oratorium. W rzeczywistości jednak z pasją niewiele miała ona wspólnego, tak samo jak nie była też niczym specjalnie nowym – od strony muzycznej zawiera wiele zapożyczeń z innych utworów Händla (m.in. z opery Juliusz Cezar), a także Alessandro Scarlattiego i Georga Philippa Telemanna. Bez wątpienia jednak jej libretto, które nota bene także było wyciągnięte z opery innego kompozytora, powstało w oparciu o Metamorfozy Owidiusza, których autentyczności nikt nie zamierza podważyć.

Nabucco (niedziela 17:00)

Niewiele brakowało, by po umiarkowanym sukcesie OBERTA i KLAPIE DNIA KRÓLOWANIA Verdi zarzucił karierę kompozytora operowego. Wszystko zmieniło się w 1841 roku, kiedy menedżer La Scali podsunął mu libretto o perypetiach króla Nabuchodonozora i początkach niewoli babilońskiej Żydów. NABUCCO w niespełna rok doczekał się prawie osiemdziesięciu przedstawień i zapewnił sobie stałe miejsce w repertuarze największych światowych scen.

Teatr Powszechny

Żona potrzebna od zaraz ( piątek, sobota, niedziela 19:00)

„Żona potrzebna od zaraz” to kolejna część „teatralnego serialu”, którego bohaterką jest pomoc domowa Nadia – ulubiona postać łódzkiej publiczności, która do tej pory oglądała ją w komediach „Boeing, Boeing” i „Pomoc domowa”.

STOPKLATKA Malina Prześluga (sobota, niedziela 19:15)

Wojtek jest młodym chłopakiem. Jest szczęśliwy – ma przyjaciół, dziewczynę, rodzinę. Żyje pełnią życia. Skupiony jest na tym co tu i teraz. Aż do momentu, gdy sytuacja zmusza go do przewartościowania swojego życia. Przez pryzmat pasji, którą jest kino, zaczyna patrzeć na świat. Stopklatka w filmie i w życiu nie jest jednak tym samym. W życiu niczego nie można zatrzymać. Sztuka młodej dramaturżki Maliny Prześlugi pokazuje, jak jeden moment, jedna decyzja może wszystko w życiu zmienić. Jak by ono wyglądało? Kim byśmy byli? Co byśmy czuli?

Teatr Jaracza

Czarownice z Salem (piątek, niedziela 18:00)

W Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi trwają próby do spektaklu „Czarownice z Salem”. Dramat Arthura Millera to jedno z najważniejszych dzieł dramatycznych XX wieku, w którym proces religijny sprzed trzystu lat staje się pretekstem do dyskusji o współczesnych mechanizmach manipulacji i sprawowania władzy.

Filoktet (piątek, sobota 19:00)

„A teraz ktoś mnie oczywiście zapyta, dlaczego zajmuję się historią, dlaczego piszę o historii. Ciągle o historii i znów o historii. Po prostu dlatego, że, jak widać, interesuję się historią, choć wydaje mi się, że jestem tylko jej biernym uczestnikiem. I żeby zmienić to odczucie, piszę. A pisząc o niej ,staję się jej pełnoprawnym i aktywnym podmiotem. Dobrze. Prowadzę w tym pisaniu nieustanny dialog ze zmarłymi, uwielbiam rozmawiać z Różą Luxemburg, Karolem Liebknechtem, Ulbrichtem, oczywiście z Hitlerem i Stalinem też, Goebbelsem, świętej pamięci Hamletem i paru jeszcze innymi z Europy i Afryki. Być może jestem nekrofilem. Ale jestem nim nie dla zaspokojenia własnego popędu, ale z miłości do przeszłości. Dlatego też niezrozumiały jest dla mnie kult zmarłych. Chcę utrzymać ten kontakt ze zmarłymi w wiecznym napięciu, bo nie można przerwać dialogu z umarłymi, póki oni nie ujawnią tej cząstki, która została w nich pogrzebana – jak zauważyłem to w rozmowie z Wolfgangiem Heisem. Podoba mi się to. Uwielbiam przywoływać znane postaci i powszechne narracje historyczne i rozbijać je, mieszać i mistyfikować. Nie dlatego, żeby dowieść, że ludzie nie znają historii, ale po to, żeby uświadomić im, że ulegają oni narracjom, które mają charakter niby – obiektywny, a służą określonemu momentowi historycznemu i doraźnym manipulacjom historycznym.”   fragment wypowiedzi Heinera Müllera

Teatr Nowy

Wiele demonów (piątek, sobota 19:00; niedziela 16:00)

Wybitny reżyser Mikołaj Grabowski sięga tym razem po entuzjastycznie przyjęty przez krytyków tekst Jerzego Pilcha. Wiele demonów to powieść, która podejmuje różne wątki – jednej strony jest to miłość i śmierć, z drugiej pożądanie i utrata.

W Sigle, miejscowości polskich luteranów, mroczny pesymizm przeplata się z ekstazą, a mieszkańcy oszczędzają na opale. Zniknięcie Oli, pięknej córki pastora Mraka sprawia, że Wiele demonów staje się pewnego rodzaju kryminałem, ale tylko pozornym, bo istotą jest tu tajemnica.

Metoda Grönholm (piątek, sobota, niedziela 19:15)

Wyreżyserowana w Madrycie w 2004 roku sztuka stała się teatralnym hitem. Na podstawie dramatu powstał również film. O sukcesie przesądził aktualny temat i talent autora, który przestrzegając klasycznych zasad dramaturgii, potrafił napisać intrygujący thriller psychologiczny. Galcerăn pokazuje narastające napięcia i konflikty środowiska pracowników. Daje przenikliwy i gorzki obraz współzawodnictwa we współczesnym świecie, „wyścigu szczurów” i walki o władzę, które rządzą społeczeństwem. Błyskotliwie, z humorem kompromituje nowoczesne metody weryfikacji pracowników, które wykorzystują wiedzę psychologiczną, ignorując przy tym etykę. Eksperymenty, w jakich biorą udział kandydaci, naruszają ludzką intymność i stawiają ich w kategorii towaru. Konkurs odbywa się na podobnych zasadach jak telewizyjne reality show – uczestnicy zamknięci w czterech ścianach szklanego biura są obserwowani i poddawani różnym próbom, a wygra ten, który wyeliminuje resztę. Sztuka stawia ważne pytanie: jakie są moralne granice robienia zawodowej kariery?

Teatr muzyczny

Człowiek z La Manchy (piątek, sobota18:30)

Historia błędnego rycerza Don Kichota z Manchy to jedna z najpiękniejszych legend. To również jedna z najbardziej wzruszających opowieści o mądrości i głupocie, o marzeniach i rzeczywistości, a także o teatrze i życiu. Musical Mitchella Leigha od lat cieszy się wielkim powodzeniem i grany jest na całym świecie, a to za sprawą ciągle aktualnej mądrości Cervantesa i pięknej muzyki.

DON VASYL I GWIAZDY PIEŚNI CYGAŃSKIEJ (NIEDZIELA 18:30)

 

KINO

 „Szybcy i wściekli 8”, reż. F. Gary Gray – akcja

Dom i Letty cieszą się swym miesiącem miodowym, Brian i Mia wycofali się z gry, a reszcie ekipy udało się znaleźć oczyszczającą namiastkę normalnego życia. To właśnie wtedy pojawia się ona. Tajemnicza kobieta (Charlize Theron), która wciąga Doma w niebezpieczny świat, z którego nie ma ucieczki. Dom zdradzi najbliższych. Wszystkich czeka czas pełen prób i testów, jakich nie widzieliśmy dotąd w kinie. Od wybrzeży Kuby przez ulice Nowego Jorku po lody arktycznego morza Barentsa – „Szybcy i wściekli” przemierzą świat, by powstrzymać zło i chaos. I uratować tego, który uczynił ich rodziną.

„Dzieciak rządzi”, reż. Tom McGrath – animacja, komedia

Pewnego dnia w życiu siedmioletniego Tima pojawia się młodszy braciszek. Tim natychmiast zdaje sobie sprawę, że ubrany w garnitur, noszący teczkę i zachowujący się jak rasowy biznesmen dzieciak jest zagrożeniem dla jego niezachwianej dotąd pozycji w rodzinnym domu. Gdy Tim postanawia odzyskać utraconą pozycję, natrafia na trop tajemnego spisku, który może zmienić równowagę sił na świecie. Przekonuje się przy tym, że kluczem do tajemnicy jest jego młodszy brat.  Rywale muszą zapomnieć o dzielących ich różnicach, ocalić rodziców, przywrócić porządek na świecie i udowodnić, że więzy rodzinne są siłą, której nic nie jest w stanie pokonać.

„Klient”,reż. Asghar Farhadi – dramat

Młode małżeństwo musi nieoczekiwanie opuścić swoje mieszkanie. Wprowadzają się do użyczonego przez znajomego lokalu w centrum Teheranu, nie zdając sobie sprawy, kto był jego poprzednim najemcą. Gdy w nowym mieszkaniu nieznany sprawca napada na kobietę, jej mąż rozpoczyna prywatne śledztwo. Mężczyzna usiłuje za wszelką cenę, bez pomocy policji, dotrzeć do agresora, by poznać motywy jego działania. Seria nieoczekiwanych wydarzeń w dramatyczny sposób zmieni życie małżonków.

a ponadto:

„Ostatnia klątwa”, reż. Simon Rumley – horror

„W sieci”, reż. Ki-duk Kim – dramat

„Porto”, reż. Gabe Klinger – melodramat

„Bikini Blue”, reż. Jarosław Marszewski – dramat

„Kalifornia”, reż. Marina Person – dramat

„Piekło”, reż. Stefan Ruzowitzky – thriller

„Zud”, reż. Marta Minorowicz – dramat

„Mały Jakub”, reż. Mariusz Bieliński – dramat, psychologiczny

„Babilon Bolszoj”, reż. Nick Read – dokumentalny

 

MIASTO

Warsztat // WML „Miłosierdzia Pragnę” u Łódzkich Dominikanów – Kamienica Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie, Zielona 13, piątek, 16:00

„Ludzie! nauczcie się śpiewać i tańczyć, bo Aniołowie w Niebie nie będą wiedzieli, co z Wami zrobić”

Słowami świętego Augustyna i my pragniemy zaprosić Państwa do wyjątkowego czasu Warsztatów Muzyki Liturgicznej!

Będzie to doskonała okazja, aby poznać możliwości swojego głosu, spróbować sił w śpiewie wielogłosowym, zmierzyć się z nowymi wyzwaniami i wreszcie – doświadczyć piękna wspólnej modlitwy śpiewem.

Warsztaty Muzyki Liturgicznej pod hasłem „Miłosierdzia pragnę” odbędą się w dniach 21-23 kwietnia, a poprowadzi je trzech wspaniałych kompozytorów: o. Dawid Kusz OP, Paweł Bębenek i Piotr Pałka.

Jesteśmy przekonani, że nasi prowadzący są w stanie zarazić miłością do muzyki każdego człowieka! Jeśli i Ty poszukujesz swojej drogi do Boga, a muzyka jest Ci bliska – to zaproszenie jest skierowane szczególnie do Ciebie. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Zapraszamy zarówno amatorów jak i profesjonalistów, osoby świeckie i duchowne, śpiewających i (po raz pierwszy!) instrumanetalistów, jak również członków wszelkich grup posługujących w różnych wspólnotach oprawą muzyczną liturgii.

Tematem przewodnim repertuaru tegorocznej edycji będzie radość ze Zmartwychwstania. Chcemy za pomocą tekstów wykonywanych utworów okazać wdzięczność Bogu za jego wielkie Miłosierdzie, jakim nas obdarzył w Dziele Odkupienia. Podkreśli to fakt, że Warsztaty zakończą się uroczystą Mszą Świętą w łódzkiej katedrze w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Zaprosimy również Państwa do przeżycia organizowanej przez Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie Drogi Światła, która na wzór Drogi Krzyżowej, ukaże nam najważniejsze Dzieła Chrystusa po Zmartwychwstaniu.

Wszystkie potrzebne informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronie

 

Film // 17. Tydzień Kina Hiszpańskiego w Kinie Charlie – Kinogaleria Charlie, Piotrkowska 203/205, piątek, 18:45

17. TYDZIEŃ KINA HISZPAŃSKIEGO, 21 – 27 kwietnia 2017

KARNET NA 7 FILMÓW: 100 zł

KARNET NA 13 FILMÓW: 160 zł

Hiszpańska wiosna już wkrótce zawita do Łodzi!

W kwietniu już po raz 17. zapraszamy na Tydzień Kina Hiszpańskiego – w programie mocne kino gatunkowe, nagradzane kino autorskie i najlepsze hiszpańskie komedie! To dowód na to, że kinematografia hiszpańska co roku ma się tak samo wspaniale i dalej bawi i zaskakuje. W repertuarze znajdziecie aż 13 filmów różnych gatunków.

Filmem otwarcia tegorocznej edycji przeglądu będzie „Za późno na gniew” („Tarde para la ira”), debiut reżyserski popularnego aktora, Raula Arévalo. Ten mroczny thriller o wściekłości i poszukiwaniu zemsty został uznany za najlepszy hiszpański film ubiegłego roku. Otrzymał też nagrody Goya za najlepszy debiut reżyserski, scenariusz oryginalny i drugoplanową rolę męską („Manolo Soto”, „Carmina i amen”).

PROGRAM:

[21.04 piątek]

18:45 Za późno na gniew (92′) – FILM OTWARCIA

20:45 KIKI (102′)

[22.04 sobota]

18:45 Ostatni Hiszpanie na Filipinach (105′)

20:45 Powrót do miłości (108′)

[23.04 niedziela]

18:30 Człowiek o tysiącu twarzy (123′)

20:45 Nocne historie (93′)

[24.04 poniedziałek]

18:45 Musimy porozmawiać (91′)

20:45 Daleko od morza (105′)

[25.04 wtorek]

18:30 Jednooki król (87)

20:00 Palmy w śniegu (163)

[26.04 środa]

18:45 Truman (110)

20:45 Krwawe gody (96′)

[27.04 czwartek]

20:45 Przez otwarte drzwi (82′) – FILM ZAMKNIĘCIA

OPISY FILMÓW:

POWRÓT DO MIŁOŚCI | LA RECONQUISTA reż. Jonás Trueba, 2016

Mając po piętnaście lat, Olmo (Francesco Carril) i Manuela (Itsaso Arana) przeżyli razem pierwszą miłość. Dzisiaj, piętnaście lat później, mają okazję odnowić uczucie. Pewnej zimowej nocy w Madrycie wspominają przeżyte chwile i doznania, które ich łączyły. Do dawnych kochanków powraca namiętność. Obydwoje zmienili się z upływem czasu – czy romans będzie zupełnie nowym doświadczeniem?

Zdjęcia do filmu wyreżyserowanego przez Jonasa Truebę (Wszystkie piosenki są o mnie, 12. TKH) zostały zrealizowane w Madrycie, który, według krytyki, jest u Trueby “Madrytem o paryskim smaku”. W jednej z ról znana z filmu Sztokholm (14. TKH) Aura Garrido.

POLSKA PREMIERA

JEDNOOKI KRÓL | EL REY TUERTO reż. Marc Crehuet, 2016

Lidia (Betsy Túrnez) jest bezrobotna, mieszka z Davidem (Alain Hernández), policjantem w z oddziałów prewencji. Sandra (Ruth Llopis) sprawia wrażenie spełnionej, ale jej przyjaciel, Nacho (Miki Esparbé), „dokumentalista społeczny”, jest w ciężkiej depresji, spotęgowanej utratą oka podczas manifestacji. Lidia i Sandra nie widziały się od lat. Miło zapowiadające się spotkanie mąci pewien drobny szczegół…

Scenariusz na podstawie sztuki teratralnej własnego autorstwa napisał Marc Crehuet, który debiutuje w roli reżysera filmowego.

POLSKA PREMIERA

MUSIMY POROZMAWIAĆ | TENEMOS QUE HABLAR reż. David Serrano, 2016

Nuria (Michelle Jenner) ma wszystko: znakomitą pracę, piękne mieszkanie i idealnego narzeczonego. Nie ma tylko… rozwodu. Jej mąż, Jorge (Hugo Silva) stracił pracę, a radami doprowadził teściów do ruiny. Nuria nie chce przybić go prośbą o rozwód, dlatego ukrywa prawdę o sobie. Ma nadzieję, że Jorge zaakceptuje ostateczne rozstanie i podpisze papiery, jednak perfekcyjnie przygotowany plan się komplikuje…

Sympatyczna komedia romantyczna. Świetne role drugoplanowe Belén Cuesty (Jak zostać Katalonką; Kiki, el amor se hace) i Veroniki Forqué (Kika, Matador).

POLSKA PREMIERA

Wydarzenie

 

Koncert // 21.04 – Piękni i Młodzi koncert – Bajka Disco Club, Piotrkowska 90, piątek, 20:00

Kończy się Wielki Post i wracamy z najlepszymi koncertami w Łodzi. Po raz pierwszy w naszym klubie pojawi się zespół Piękni i Młodzi. Publiczność z województwa łódzkiego przywita ich wielkimi owacjami a my nie możemy już doczekać się samego ich występu. Zaczynamy wielkie odliczanie… Sprawdzajcie wydarzenie na bieżąco, szykujemy konkursy 😉

Start: 20:00

Wstęp: 15ZŁ

 

Koncert // Paluch / Ostatni Krzyk Osiedla / ŁÓDŹ / 22.04.2017 / 2 DNI! – Klub Broadway18, Stefanowskiego 17, sobota, 20:00

Pull Up i Bashesh zapraszają na premierowy koncert poznańskiego rapera Paluch Oficjalnie w Łodzi z najnowszym materiałem pt. „Ostatni Krzyk Osiedla”! Świeża energia, najnowsze single, osiągające miliony wyświetleń, a także przekrój całej twórczości Artysty to tylko jedne z niewielu atrakcji tego wieczoru!

➡ 22.04.2017 (sobota), godz. 20:00

➡ Łódź, Klub Broadway18, ul. Stefanowskiego 17

➡ Bilety: 30 / 35 / 40 PLN

➡ Sprzedaż stacjonarna:

– Sosa Store (Łódź, al. Politechiniki 1, pon-nd 10-21)

– Krańcoofka – Klub Transportowy (Łódź, ul. Piotrkowska 29 / wejście od Więckowskiego, nd. – czw. 18 – 24, pt. – sob. 18 – 03)

➡ Sprzedaż online:

– Biletomat.pl – bilety online https://www.biletomat.pl/koncerty/paluch-ostatni-krzyk-osiedla-4919/

Każdy uczestnik imprezy musi posiadać przy sobie dokument potwierdzający tożsamość. Osoby 16-18 lat muszą prócz tego mieć ze sobą zgodę na uczestnictwo w imprezie od opiekuna prawnego. Osoby poniżej 16 roku życia muszą mieć ze sobą zgodę na uczestnictwo w imprezie od opiekuna prawnego oraz przebywać pod opieką innej osoby pełnoletniej.

Wydarzenie

 

 

SPORT

 

PIŁKA NOŻNA

ŁÓDŹ

Widzew Łódź

Widzew Łódź – Legia II Warszawa 3:0 (1:0)

34′ Mąka, 76′ Michalski (k), 86′ Okuniewicz

Widzew: Wolański – Kozłowski, Rodak, Zieleniecki, Gromek – Michalski, Kazimierowicz, Tlaga (74′ Olczak), Mąka (69′ Okuniewicz) – Radwański – Kamiński (89′ Budka)

Rezerwowi: Humerski – Baran, Broniszewski, Krzywicki

Legia II: Kąkolewski – Skowron, Makowski (23′ Czarnowski), Żyro, Hołownia – Urbański, Małachowski – Leleno (84′ Sulejmani), Matic (56′ Szczepański), Nawotka – Kulenovic (68′ Więdłocha)

Rezerwowi: Kochalski – Rakowski, Handzlik

Żółte kartki: Gromek, Kamiński – Makowski, Małachowski

Sędzia: Grzegorz Kujawa (Olsztyn)

Widzów: 16 800

W ostatnią sobotę, piłkarze Widzewa, rozegrali swój kolejny mecz w tej rundzie u siebie z rezerwami Legii Warszawa. Każdy bał się o rezultat z tego spotkania, ponieważ Legia II to są głównie młodzi uzdolnieni zawodnicy.

Na szczęście dzieciaki z Legii chyba nie wytrzymały ciśnienia blisko 17 tysięcy ludzi zebranych na trybunach i musieli uznać wyższość czterokrotnych Mistrzów Polski. Mecz zakończył się rezultatem 3:0 dla łodzian. Bramki strzelali tego dnia Daniel Mąka w 34. minucie, Mateusz Michalski w 76. minucie z rzutu karnego wywalczonego po fantastycznym rajdzie mijającego niczym tyczki slalomowe kolejnych przeciwników. Wynik spotkania ustanowił Piotr Okuniewicz strzelając dla Widzewa swoją debiutancką bramkę w Widzewie w 86. minucie spotkania. Dużym pozytywem bieżącej kolejki jest fakt, że grający w tym samym czasie ŁKS stracił u siebie trzy punkty z MKS Ełk! Niestety Drwęca wygrała swój mecz i awansowała na fotel lidera III ligi. Widzewiacy tracą do niej 7 punktów, do ŁKS-u oczko mniej.

Kibice Widzewa wykonują fantastyczną robotę. Średnia widzów na meczach przy Piłsudskiego 138 wynosi 14859. Na meczu z Legią II na stadionie zebrało się 16 800 ludzi! Był to również kolejny mecz z oprawą. Pod Zegarem rozwinięto sektorówkę z buldogiem znanym z flagi „Łódzki Widzew”. Całość dopełniła kartoniada. Na meczu z ŁKS-em Łomża będą zbierane pieniądze na derbową oprawę, do czego gorąco namawiamy! Apel do karnetowiczów! Jeśli Cię nie ma na meczu, to udostępnij swoje miejsce na stadionie, bo szkoda, żeby stadion nie był zapełniony. Dodatkowo klub może również zarobić.

Widzew Łódź – ŁKS Łomża, sobota, 19:10

 

ŁKS Łódź

ŁKS Łódź – MKS Ełk 1:2 (0:1)

0:1 Butkiewicz 8, 1:1 Radionov 69, 1:2 Malinowski 90

ŁKS Łódź: Kołba – Pyciak, Ślęzak (46 Gamrot), Juraszek, Rozmus, Nowak, Kocot, Rozwandowicz, Kopka (68 Kostyrka), Szymański (77 Kowal), Radionov.

MKS Ełk: Radzikowski – Zalewski, Szaraniec, Gryko, Berezovskyi, M. Świderski (74 Hryszko), Butkiewicz, Sobolewski (78 Malinowski), Furman, D. Świderski, Jagłowski.

Żółte kartki: Kopka – Grycko, Malinowski.

Sędziował: Kuźma.

Piłkarze ŁKS-u ponieśli drugą w tym sezonie porażkę. Łodzianie ulegli 2:1 MKS-owi Ełk tracąc decydującą bramkę w doliczonym czasie gry. Nasz zespół spadł na drugie miejsce w tabeli.

ŁKS przystąpił do spotkania z rewelacją rundy wiosennej trzeciej ligi (piłkarze z Ełku wygrali cztery ostatnie mecze) z Pyciakiem i Radionovem w składzie, ale bez pauzującego z powodu kartek Patryka Bryły. Goście zapowiadali, że w Łodzi zamierzają zgarnąć komplet punktów i swoje aspiracje potwierdzili na początku spotkania, choć trzeba uczciwie powiedzieć, że łodzianie bardzo im to zadanie ułatwili.

W 8. minucie ełkaesiacy ani nie potrafili wybić piłki i zażegnać tym samym zagrożenia (a była ku temu okazja), ani nie zatrzymali Mateusza Butkiewicza, który mimo asysty obrońców zdołał oddać strzał. Piłka po nodze jednego z obrońców ŁKS-u znalazła się w siatce bramki bezradnego Michała Kołby i gospodarze musieli odrabiać straty.

Niestety, pomysłu w pierwszej połowie starczyło podopiecznym trenera Pyrdoła na dwadzieścia pięć minut. Pokonać Adama Radzikowskiego próbowali kolejno Ślęzak, Kopka, Radionov, Nowak czy Rozwandowicz, a najlepszą okazję zmarnował Szymański. W 33. minucie Pyciak znakomicie zacentrował na pole karne, ale nasz nowy zawodnik nieczysto trafił w piłkę i skończyło się na strachu przyjezdnych. Pozostałych kilkanaście minut pierwszej odsłony to słabsza postawa ełkaesiaków, ostatecznie więc to rywale schodzili do szatni prowadząc 1:0.

Po zmianie stron ŁKS ruszył na rywala z dużym animuszem, ale swego dopiął dopiero w 69. minucie, w czym największa zasługa Radionova, który powalczył o wydawałoby się straconą piłkę, a potem zdołał wpakować ją do siatki. Łodzianie próbowali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, niestety ostatnie słowa należało do gości.

Po fatalnym błędzie łódzkich piłkarzy na środku boiska, Patryk Malinowski samotnie popędził na bramkę ŁKS-u, sprytnym lobem pokonał Michała Kołbę i tym samym pogrążył łódzką jedenastkę. Za tydzień łodzianie staną przed szansą odzyskania fotela lidera, bo w Nowym Mieście Lubawskim powalczą o punkty z Drwęcą.

Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – ŁKS Łódź, niedziela, 11:00

 

WOJEWÓDZTWO

II Liga

Gryf Wejherowo – GKS Bełchatów, sobota, 15:00

Niepokonani od czterech kolejek bełchatowianie umocnili się w środku tabeli. W najbliższą sobotę zmierzą się z rywalem wyprzedzającym ich o jedno miejsce i o równym dorobku punktowym.

III Liga

Sokół Aleksandrów Ł. – Ruch Wysokie Maz., sobota, 17:00

Pelikan Łowicz – Tomaszów Mazowiecki, niedziela, 11:15

 

 

SIATKÓWKA

ŁÓDŹ

Orlen Liga Kobiet:

Budowlani Łódź

Grot Budowlane Łódź zakończyły sezon 2016/2017  Orlen ligi na 2 miejscu. Po pierwszym meczu finału przegranym przed własną publicznością 0:3 budowlane miały małe szanse na odwrócenie losu. W drugim meczu grały trochę lepiej, o mało nie doprowadziły do piątego seta, jednak to były nadal za mało żeby odwrócić losy meczu.

 

WOJEWÓDZTWO PlusLiga:

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PGE Skra Bełchatów, niedziela, 20:30

Niestety to drużyna Zaksy jest o krok od ponownego mistrzostwa po rozegraniu pierwszego meczu finałowego Plus ligi w sezonie 2016/2017. W środowym spotkaniu bełchatowianie byli w stanie postawić się rywalom tylko w pierwszym secie ale i tak nie udało się go wygrać. Tym sposobem przegrali ten mecz 0:3. Mecz rewanżowy odbędzie się już w tą niedzielę. Drużynie Zaksy brakuje do mistrzostwa tylko 2 wygranych setów.

 

 

KOSZYKÓWKA

ŁÓDŹ – I Liga kobiet:

ŁKS SMS Łódź

Koszykarki ŁKS-u zakończyły swoje zmagania przed świętami, w ostatnim spotkaniu znów uległy Gdańszczankom, które tym samym awansowały do półfinałów play offów I ligi. Oznacza to, że choć Łodzianki przez cały sezon dawały z siebie wszystko to w przyszłym sezonie dalej będą występować na zapleczu, oby z lepszym skutkiem. Koszykarki rundę zaczęły nie najlepiej, plasowały się co prawda w górnej części tabeli jednak odstawały od drużyn z Poznania oraz Krakowa. Runda rewanżowa była niemal perfekcyjna, zwycięstwa ze wszystkimi wyżej notowanymi zespołami dały nadzieję na awans i pokazały, że Łódź koszykówką stoi. Niestety w ostatniej fazie rozgrywek, czyli w play offach sił już brakło i sezon został zakończony przedwcześnie, w dodatku z wielkim niedosytem. Pozostaje jedynie wierzyć, że w przyszłym sezonie będzie lepiej i życzyć koszykarkom odpoczynku oraz powodzenia w kolejnych rozgrywkach.

 

WOJEWÓDZTWO – Tauron Basket Liga:

King Wilki Morskie Szczecin- Polfarmex Kutno, sobota 15.00

To już końcówka sezonu i Kutnianie nie mają już szans na opuszczenie przedostatniej pozycji w tabeli. Oznacza to, że Aptekarzy nie zobaczymy w przyszłym sezonie w najwyższej lidze. Jednocześnie wypada godnie rozstać się z PLK i dobrze byłoby wygrać ostatnie dwa mecze w sezonie. Rywale ze Szczecina nie są drużyną nie do pokonania, tym bardziej Kutnianie powinni przyłożyć się i zrobić wszystko by najbliższe spotkanie wygrać.

 

 

ŻUŻEL – Nice I Liga

Orzeł Łódź – Zdunek Wybrzeże Gdańsk, niedziela, 14:15

W poniedziałek drużyna Orła miała walczyć w Pile w drugim ligowym meczu. Warunki atmosferyczne uniemożliwiły rozegranie zawodów i mecz musiał zostać przełożony. W nadchodzący weekend z kolei bardzo ciekawie zapowiadające się spotkanie z faworytem tegorocznych rozgrywek. Awizowane składy na ten mecz:

Zdunek Wybrzeże:

 1. Kacper Gomólski
 2. Oskar Fajfer
 3. Renat Gafurov
 4. Anders Thomsen
 5. Troy Batchelor
 6. Dominik Kossakowski

Orzeł Łódź:

 1. Hans Andersen
 2. Edward Mazur
 3. Rohan Tungate
 4. Aleksander Łoktajew
 5. Robert Miśkowiak
 6. Michał Piosicki

 

RUGBY – Ekstraliga

Ekstraliga w ten weekend pauzuje, bo reprezentacja rozgrywa kolejny mecz w ramach Rugby Europe Trophy. Tym razem przeciwnikiem Szwajcaria, a mecz odbędzie się w Warszawie na stadionie Polonii.


PIŁKA RĘCZNA – PGNiG Superliga Kobiet:

MKS Piotrcovia – Olimpia-Beskid Nowy Sącz, sobota, 17:00

UKS PCM Kościerzyna – MKS Piotrcovia, środa, 18:30

 

FUSTAL – Ekstraklasa

Gatta Active Zduńska Wola – AZS UG Gdańsk, sobota, 18:00

Po srogim laniu, jakie zawodnikom Gatty sprawiła Pogoń Szczecin (11-3), strata do prowadzącego Rekordu Bielsko Biała urosła, ale na szczęście tylko o jeden punkt i teraz wynosi 6 oczek. Przed nami ostatni mecz rundy zasadniczej i 5 dodatkowych.

 

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company