Łódź

[Weekendowy przegląd wydarzeń] – 24-26 marca

Wiosna rusza na dobre – wszystkie piłkarskie drużyny z Łódzkiego już wznowiły rozgrywki ligowe, sporty halowe wchodzą w decydującą fazę, a w nadchodzący weekend sezon rozpoczynają rugbiści Budowlanych. Ponadto dzieje się na scenach, szerokich ekranach i na mieście. Zapraszamy!

 

KULTURA I WYDARZENIA

 

TEATR

Teatr Powszechny

Lamaila (piątek 18:30, sobota, niedziela 19:00)

Widowisko taneczne w dwóch aktach i 19 scenach. Spektakl familijny.

Libretto tego czarodziejskiego widowiska tanecznego napisała Liwia Pawłowska, muzykę z kolei skomponował Maciej Pawłowski. Historia mówi o wydarzeniach dziejących się w Krainie Dnia i Nocy, gdzie główna bohaterka, Księżniczka Dnia – tytułowa Lamaila – zostaje nagle w środku nocy obudzona przez śmiesznego stwora mieszkającego w głębinach bagna – Mr. Gulgacza. Lamaila dzięki pełni księżyca… zakochuje się w Księciu Nocy – Namadilu. Kiedy wszyscy są pewni, że ta para nigdy się już nie spotka, wydarzenia przybierają nieoczekiwany obrót.

Bajkopera „Czerwony kapturek” (sobota 12:00)

Bajki, opery i balety często mają wspólne wątki, niejednokrotnie utwory przeznaczone na dużą scenę teatralną powstawały w oparciu o legendy, baśnie i opowiadania wybitnych przedstawicieli tych gatunków literackich. Ezop, Perrault, Andersen, bracia Grimm, E.T.A. Hoffmann – choć sami dobrze znani, nie od razu są łączeni z wybitnymi kompozycjami powstałymi na podstawie ich baśni. Razem z dziećmi będziemy je czytać, porównywać i odnajdywać różnice i wspólne elementy w oparciu o KOPCIUSZKA, ŚPIĄCĄ KRÓLEWNĘ, KRÓLEWNĘ ŚNIEŻKĘ, DZIADKA DO ORZECHÓW, JASIA I MAŁGOSIĘ i wiele wiele innych…

Sellinarium (niedziela 12:00)

DAWNO, DAWNO TEMU…

Klechdy, legendy, baśnie, mity

gość: prof. Elżbieta Nowicka

To pierwszy projekt edukacyjno-kulturalny Teatru Wielkiego w Łodzi skierowany przede wszystkim do starszych miłośników sztuki operowej, czyli do seniorów, dorosłych i młodzieży akademickiej i ponadgimnazjalnej. Duchowym patronem projektu, który w przyszłości mógłby się rozrosnąć do „wszechnicy operowej”, jest Fryderyk Sellin – twórca (istniejącego w latach 1902-1920) pierwszego teatru muzycznego w Łodzi znanego jako Teatr Wielki. SELLINARIUM obejmuje comiesięczne seminaria i wykłady poświęcone literaturze, malarstwu, architekturze i wielu innym przejawom kultury, ale także przyrodzie, polityce czy kulinariom – zawsze jednak w powiązaniu z muzyką i teatrem operowym. Nie zabraknie też miejsca na panele dyskusyjne, gdzie wszyscy uczestnicy będą mogli podzielić się swoimi uwagami. Mocnym punktem spotkań będą zapraszani goście, specjaliści w swoich dziedzinach.

Teatr Jaracza

Ich czworo (piątek, sobota 19:00)

„Ich czworo” Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej to komedia w znakomitej obsadzie. Pomimo upływu przeszło stu lat – tekst jest wciąż aktualny i podejmuje istotny temat kondycji współczesnej rodziny. Pełna komicznych sytuacji sztuka o typowym trójkącie miłosnym i walce o szczęście. Dramat bohaterów polega na tym, że – mimo łączącego ich uczucia – wciąż się ranią.

Filoktet (sobota, niedziela 19:00)

„A teraz ktoś mnie oczywiście zapyta, dlaczego zajmuję się historią, dlaczego piszę o historii. Ciągle o historii i znów o historii. Po prostu dlatego, że, jak widać, interesuję się historią, choć wydaje mi się, że jestem tylko jej biernym uczestnikiem. I żeby zmienić to odczucie, piszę. A pisząc o niej ,staję się jej pełnoprawnym i aktywnym podmiotem. Dobrze. Prowadzę w tym pisaniu nieustanny dialog ze zmarłymi, uwielbiam rozmawiać z Różą Luxemburg, Karolem Liebknechtem, Ulbrichtem, oczywiście z Hitlerem i Stalinem też, Goebbelsem, świętej pamięci Hamletem i paru jeszcze innymi z Europy i Afryki. Być może jestem nekrofilem. Ale jestem nim nie dla zaspokojenia własnego popędu, ale z miłości do przeszłości. Dlatego też niezrozumiały jest dla mnie kult zmarłych. Chcę utrzymać ten kontakt ze zmarłymi w wiecznym napięciu, bo nie można przerwać dialogu z umarłymi, póki oni nie ujawnią tej cząstki, która została w nich pogrzebana – jak zauważyłem to w rozmowie z Wolfgangiem Heisem. Podoba mi się to. Uwielbiam przywoływać znane postaci i powszechne narracje historyczne i rozbijać je, mieszać i mistyfikować. Nie dlatego, żeby dowieść, że ludzie nie znają historii, ale po to, żeby uświadomić im, że ulegają oni narracjom, które mają charakter niby – obiektywny, a służą określonemu momentowi historycznemu i doraźnym manipulacjom historycznym.”   fragment wypowiedzi Heinera Müllera

Teatr Powszechny

Żona potrzebna od zaraz (piątek 19:00)

Jim Watt młody, przystojny i spełniony zawodowy londyńczyk mieszka ze swoją dziewczyną Helen. Wydaje się, że jego życie uczuciowe i zawodowe są poukładane. Właśnie otwiera się przed nim perspektywa awansu, jednak jego finalizacja zależeć będzie od kolacji z Billem McGregorem – prezesem spółki, do której należy londyńska firma. Aby wkupić się w łaski prezesa, Jim ucieka się do pewnej mistyfikacji… Ile jest w stanie poświęcić dla kariery? Na ile zależymy od innych?

XXIII Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych (niedziela 19:00)

LINK

Teatr Nowy

Czego nie widać (piątek, sobota 19:00, niedziela 16:00)

„To jest farsa. To jest teatr. To jest życie!” Te słowa wypowiada Lloyd Dallas, reżyser teatralny, usiłujący doprowadzić do końca chyba najdłuższą próbę generalną w jego karierze… Nazajutrz premiera. Przed zespołem kilka miesięcy podróży z tytułem po angielskiej prowincji. Gorączka życiowych problemów, które nieustannie wybijają aktorów z rytmu sztuki. Teatralna katastrofa wisi w powietrzu.

Komeda (piątek, sobota i niedziela 19:15)

Spektakl poświęcony jest życiu i twórczości przedwcześnie zmarłego wybitnego polskiego kompozytora i jazzmana Krzysztofa Komedy Trzcińskiego. Próba przyjrzenia się krótkiemu, aczkolwiek intensywnemu życiu muzyka, zakończonemu niespodziewaną, absurdalną wręcz śmiercią.

Teatr muzyczny

Powróćmy jak za dawnych lat (sobota 18:30, niedziela 17:00)

Ada, to nie wypada, Każdemu wolno kochać, Sex appeal… Mimo upływu lat szlagiery dwudziestolecia międzywojennego są ciągle popularne, mają swoich wiernych słuchaczy i miłośników, i to nie tylko wśród starszego pokolenia. Piosenki Jerzego Petersburskiego, Henryka Warsa, Zygmunta Karasińskiego ze znakomitymi tekstami Jerzego Jurandota, Juliana Tuwima czy Andrzeja Własta wykonywali cieszący się wielką popularnością artyści kabaretowi oraz aktorzy grający w komediach i melodramatach: Eugeniusz Bodo, Tola Mankiewiczówna, Zula Pogorzelska, Hanka Ordonówna i Adolf Dymsza. Artyści Teatru Muzycznego w Łodzi przypominają te znakomite piosenki w nowych aranżacjach.

KINO

„Life”, reż. Daniel Espinosa – thriller, sci-fi

Film opowiada historię sześcioosobowej ekipy kosmonautów Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na chwilę przed ogłoszeniem światu przełomowego dla ludzkości odkrycia: pierwszego dowodu życia na Marsie. Badania, jakie prowadzą, będą miały jednak nieoczekiwane konsekwencje. Forma życia, którą odkrywają, jest bardziej inteligenta niż ktokolwiek przypuszczał.

„Azyl”, reż. Niki Caro – biograficzny, dramat

To jedna z takich historii, o które kino musiało się upomnieć. Poruszająca filmowa opowieść, która wydarzyła się naprawdę. Antonina Żabińska, żona dyrektora warszawskiego zoo, wspólnie z mężem, Janem, ukrywali podczas II wojny światowej dziesiątki Żydów. Osobiście wydostawali ich z getta i pomagali przetrwać w opustoszałych murach ogrodu zoologicznego. Niektórzy ukrywani byli w miejscach przeznaczonych dla zwierząt, inni w willi Żabińskich. W 1965 roku Jan i Antonina Żabińscy zostali odznaczeni przez instytut Jad Waszem tytułem Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.

„Power Rangers”, reż. Dean Israelite – dramat

Piątka nastolatków staje przed wyzwaniem na miarę superbohaterów, gdy dowiadują się, że świat stoi u progu zagłady. Zagrożenie o niewyobrażalnej mocy pochodzi z najdalszych krańców wszechświata, a przeciwstawić mu się może tylko ktoś o nadludzkich zdolnościach. Piątka bohaterów wybranych przez przeznaczenie musi pokonać swe lęki i słabości, by stanąć ramię w ramię jako Power Rangers.

„Baba Jaga”, reż. Caradog W. James – horror

Nastoletnia Chloe (Boynton), opuszczona przed laty przez rodzinę, dorasta w sierocińcu. Po niespodziewanej wizycie swej matki, rzeźbiarki Jess (Sackhoff), dziewczyna powraca w okolicę, w której się wychowała. Wraz z przyjacielem dociera do tajemniczej posiadłości, o której krążyły mroczne opowieści. „Zastukaj raz, by ją obudzić, dwa, by z martwych wstała”… Według legendy, dom zamieszkuje okrutny demon, znany ze słowiańskiej mitologii. Dziewczyna postanawia zmierzyć się z mitem, otwierając drzwi, które na zawsze miały pozostać zamknięte. Aby przeżyć, będzie musiała stoczyć walkę nie tylko w świecie rzeczywistym, ale również w przerażającym miejscu, z którego pochodzi demon.

„Amok”, reż. Kasia Adamik – kryminał

Odrą dryfuje zmasakrowane ciało z pętlą u szyi i nóg. Po kilku dniach zostaje znalezione przez rybaków. Przerażające odkrycie zostaje nagłośnione przez media i trafia do wszystkich serwisów informacyjnych w kraju. Ofiarą okazuje się architekt Mariusz Roszewski, jednak winnych zbrodni nie udaje się odnaleźć i sprawa – z braku dowodów – trafia do policyjnego „archiwum X”. Cztery lata później anonimowy donos wiąże zabójstwo Roszewskiego z fabułą powieści „Amok” autorstwa Krystiana Bali (Mateusz Kościukiewicz). Autentyczność doniesień postanawia zbadać inspektor Jacek Sokolski (Łukasz Simlat), dociekliwy funkcjonariusz z mroczną przeszłością. Policjant szybko odkrywa podobieństwa między zabójstwem a opisaną w książce zbrodnią. A w toku śledztwa poznaje również samego Balę. Ich spotkanie rzuci nowe światło na sprawę i rozpocznie emocjonujący pojedynek pomiędzy Krystianem i Sokolskim – dwójką bardzo silnych osobowości, nieustannie balansujących na granicy dobra i zła. W intrydze, w której fikcja wymiesza się z rzeczywistością, a kłamstwo i prawda przestaną być możliwe do odróżnienia, zwycięzca może być tylko jeden.

A ponadto:

„Ostatnie dni miasta”, reż. Tamer El Said – dramat

„Cienie”, reż. Thomas Kruithof – thriller, akcja

„Sonia”, reż. Catti Edfeldt, Lena Hanno – familijny

„Zając Max ratuje Wielkanoc”, reż. Ute von Münchow-Pohl – animacja, familijny

 

MIASTO

Jedz & Pij // Targi Piwa w Łodzi – Expo-Łódź, al. Politechniki 4, piątek, 12:00

// Ponad 600 piw jednym miejscu //

Wstęp: 10 złotych

Atmosfera wydarzenia będzie odbiegać od tradycyjnych targów, a przestrzeń hali zamieni się w wielką strefę degustacji i spotkań. Organizatorzy zaplanowali między innymi szkolenia, warsztaty i prezentacje przygotowane przez znawców złotego trunku. Odwiedzający Piwowary będą mieli szansę spróbować piw o niecodziennym smaku (np. wędzona szynka, piernik, mleko) oraz tych niedostępnych w regularnej dystrybucji. Jedną z najciekawszych propozycji będzie Imprerium Prunum z polskiego Browaru Kormoran. W roku 2016 piwo znalazło się na 13 miejscu wśród najlepszych na świecie, a jego ceny za jedną butelkę sięgają nawet 100 złotych. Targom piwa i browarnictwa towarzyszyć będzie Giełda Birofiliów, czyli spotkanie osób kolekcjonujących akcesoria piwne takie jak: etykiety, butelki, kapsle, literatura, podstawki, naczynia oraz przedmioty informacyjno-reklamowe.

Spotkania z blogerami

Gośćmi targów będą certyfikowani sędziowie piwni oraz cenieni w całej Europie eksperci. Wśród nich znajdą się między innymi twórca największego na świecie bloga o piwie i autor książki „Piwo. Wszystko co musisz wiedzieć, żeby nie wyjść na głupka.” – Tomasz Kopyra, Jan Lichota z zarządu Europejskiej Unii Konsumentów Piwa oraz zawodowy piwowar Krzysztof Zawlik.

Kurs świadomego picia piwa

Z myślą o miłośnikach piwa organizatorzy PIWOWARÓW przygotowali kursy kiperskie. Poprowadzi je sędzia piwny klasy eksperckiej Michał Zieliński, który opowie miedzy innymi o podstawowych wadach piw, scharakteryzuje surowce piwowarskie oraz przedstawi typologię stylów piwnych.

Domowe warzenie piwa

Jakiego sprzętu potrzeba do warzenia piwa w domu, jak wygląda proces zacierania słodu oraz w jaki sposób fermentować i butelkować piwo – to tylko niektóre z zagadnień jakie zostaną poruszone podczas targowych warsztatów warzenia piwa. Porad i odpowiedzi na pytania udzielać będą doświadczeni piwowarzy z Łódzkiego Oddziału Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych.

Konkurs piwny

Po raz pierwszy odbędzie się prestiżowy konkurs o Złoty Medal Targów. Prezentowane piwa oceniać będzie 20 zawodowych sędziów, a nagrody zostaną przyznane w 5 kategoriach. Będą to: Russian Imperial Stout, Porter Bałtycki, Pils Niemiecki, Hefewaizen (pszeniczne) oraz American India Pale Ale. Swoje ulubione piwo wybiorą także zwiedzający targi.

Strefa chilloutu

Aby zapewnić dobrą atmosferę do poznawania piwnego świata w nowej hali expo zaaranżowana zostanie specjalna „strefa odpoczynku z kuflem w ręku”. Do dyspozycji odwiedzających wydarzenie będą także stoiska z zakąskami do piwa, cydrem regionalnym oraz food trucki. W sobotni wieczór na specjalnie przygotowanej scenie wystąpi BEATSIDE, czyli ekipa najlepszych w Polsce beatboxerów, którzy występowali u boku takich artystów jak: O.S.T.R., Big Cyc, Abradab, Marika, Gooral i wielu innych.

Piątek:

15.00 Czy piwo to zupa chmielowa? Czyli z czego zrobione jest piwo.

15.30 Trendy w turystyce piwnej

16.00 Kurs kiperski I st

16.00 Piwne kolekcjonerstwo

17.00 Otwarcie Targów

19.00 Wielka migracja piwa

20.00 'Dorzućmy tam śledzi!’, czyli najbardziej pokręcone Polskie piwa

Sobota:

13.00-24.00 Giełd birofiliów

13.00-17.30 Domowe Warzenie Piwa

13.30 Kurs Kiperski II st.

14.00 Wierzenia magiczne związane ze sztuką piwowarstwa

15.00 Piwo w kosmetyce

16.00 Piwne mity

16.30 Spotkanie autorskie Tomasz Kopyra

18.00 Piwna rewolucja z punktu widzenia browaru restauracyjnego

18.30 Degustuj jak sędzia – czego o sztuce degustacji piwa można nauczyć się od sędziów

19.00 Parcie na szkło – czyli dlaczego nie piję piwa prosto z butelki

20.30 Wręczenie Złotego Medalu Targów Piwowary 2017

21.30 Beat Box

Koncert // Życie po śmierci. Autentycznie – Łódź – Teatr V6, ul. Żeromskiego 74/76, piątek, 17:00

To wydarzenie dotyczy 4 koncertów

24/03 17.00 bilety: http://asfaltshop.pl/product/7961-ostr-autentycznie—koncert-lodz-24032017-1700-bilet/

24/03 21.30 bilety: http://asfaltshop.pl/product/7962-ostr-autentycznie—koncert-lodz-24032017-2130-bilet/

25/03 17.00 bilety: http://asfaltshop.pl/product/7956-ostr-autentycznie—koncert-lodz-25032017-1700-bilet/

25/03 21.30 bilety: http://asfaltshop.pl/product/7960-ostr-autentycznie—koncert-lodz-25032017-2130-bilet-10293/

O.S.T.R. grał już z kilkoma zespołami wspomagającymi go na scenie, ale nigdy z tak wyjątkowym instrumentarium. O specyfice koncertów “Autentycznie” nie świadczy tylko dobór muzyków, instrumentów, oraz zaskakujące aranżacje. Wyjątkowa jest sama koncepcja akustycznego wykonania jednej i tej samej płyty – “Życie po śmierci ”- od początku do końca. To pozwoli artyście na pierwszy od początku kariery tak osobisty spektakl, czy też w jego przypadku raczej osobistą spowiedź adresowaną do publiczności.

Wszystkie wydarzenia na trasie “Autentycznie” odbędą się w wyselekcjonowanych salach. Dołożono starań, aby dobrać odpowiednie tło dla specyfiki muzycznej i artystycznej przedstawienia. Od krakowskiego Teatru Variete po warszawski Teatr Syrena mamy do czynienia z czymś specjalnym, co pozostawi niezatarte wrażenie w duszy każdego słuchacza O.S.T.R.

Serdecznie zapraszamy!

Skład zespołu:

Adam Ostrowski

Jakub Krukowski – fortepian / rhodes piano

Agnieszka Grela-Fedkowicz – harfa

Sylwia Spodobalska – wiolonczela

Jacek Fedkowicz – kontrabas / gitara basowa

Wojtek Fedkowicz – perkusja

Piotr Jończyk – perkusjonalia

Koncert // KĘKĘ / TrzecieRzeczyTour2017 / ŁÓDŹ / 24.03.2017 / – Klub Broadway18, Stefanowskiego 17, piątek, 20:00

Pull Up i Bashesh zapraszają na kolejny koncert radomskiego rapera KęKę Radom w Łodzi! Ostatnim razem na wiele dni przed koncertem skończyły się bilety, dlatego robimy jeszcze gorętszą powtórkę!

➡ Bilety: 30 / 35 / 40 PLN

➡ Bilety stacjonarnie:

– Sosa Store (Łódź, al. Politechiniki 1, pon-nd 10-21)

– Krańcoofka – Klub Transportowy (Łódź, ul. Piotrkowska 29 / wejście od Więckowskiego, nd. – czw. 18 – 24, pt. – sob. 18 – 03)

➡ Bilety online:

– Biletomat.pl – bilety online https://www.biletomat.pl/koncerty/keke-trzecie-rzeczy-4921/

➡ Timetable:

20:00 – otwarcie klubu

21:30 – Hryta

22:00 – KęKę Radom

➡ Brak ograniczeń wiekowych!

Każdy uczestnik imprezy musi posiadać przy sobie dokument potwierdzający tożsamość. Osoby 16-18 lat muszą prócz tego mieć ze sobą zgodę na uczestnictwo w imprezie od opiekuna prawnego. Osoby poniżej 16 roku życia muszą mieć ze sobą zgodę na uczestnictwo w imprezie od opiekuna prawnego oraz przebywać pod opieką innej osoby pełnoletniej.

Imprezę wspiera portal lodzkirap.pl oraz Patrz Co Jest Grane!

Sport // #1 Łódź Indoor Triathlon – Stacja Nowa Gdynia, ul. Sosnowa 1, sobota, 12:00

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!REGULAMIN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#1 ŁÓDŹ INDOOR TRIATHLON

(pływanie 10min, jazda na rowerze 20min, bieg 15min)

CEL:

 1. Promocja TRIATHLONU w Łodzi jako jednej z najwszechstronniejszych dyscyplin sportowych.
 2. Integracja lokalnego środowiska sportowego
 3. Propagowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.

TERMIN I MIEJSCE:

 1. Zawody odbędą się w dniu 25.03.2017, o godzinie 13:00.
 2. Biuro Zawodów będzie mieściło się na terenie Stacji Nowa Gdynia
 3. Sosnowa 1, 95-100 Zgierz i czynne będzie od 12:00*
 4. Start, meta i strefa zmian będzie znajdować się w Stacji Nowa Gdynia.

TRASA:

 1. Pływanie 10 min- basen sportowy o długości 25 m. Start po dwie osoby na tor płynące w przeciwnych kierunkach. Start wg ustalonego harmonogramu

w grupach po 6 osób jednocześnie na 3 torach. Start z brzegu basenu, bez skoku do wody (dystans z pływania mnożony x7 dla wyrównania szans z roweru i biegania). Dystans określany na podstawie pozycji zawodnika w momencie zakończenia regulaminowych 10’, dystans zaokrąglany do każdych pokonanych kolejnych 5 m. Zabrania się używania pianek, płetw i wiosełek.

 1. Rower stacjonarny 20 min – pomiar pokonanego czasu/dystansu za pomocą licznika zamontowanego w rowerze.
 2. Bieg 15 min na bieżni mechanicznej – prędkość ustawiana samodzielnie przez uczestnika zawodów.
 3. Pierwsza przerwa techniczna (T1)wynosi max. 5 minut. Liczona od zakończenia pierwszej konkurencji pływania (10 minut). W pierwszej przerwie zawodnik ma czas na przygotowanie się do jazdy na rowerze. Wolontariusze pomogą przenieść rzeczy osobiste zawodnika na kolejne etapy.
 4. Druga przerwa techniczna (T2) wynosi max. 3 minuty. Liczona od przejechania 20 min na rowerze. W tym czasie zawodnik ma czas na przygotowanie się do biegu na bieżni elektrycznej (zmiana obuwia, uzupełnienie płynów).
 5. Czas przejścia pomiędzy kolejnymi strefami T1 oraz T2 nie będzie wliczany do wyniku końcowego oraz nie będzie miał wpływu na rezultaty poszczególnych zawodników. W momencie przekroczenia regulaminowego czasu w T1 i T2 zawodnik ma automatycznie mniej czasu na rower oraz bieg o czas, który spędził dłużej w przerwach technicznych.
 6. O zwycięstwie decyduje najdłuższy dystans wszystkich trzech konkurencji.
 7. Sędziowie z pomocą wolontariuszy nadzorują prawidłowy przebieg każdej dyscypliny.
 8. Dla wyrównania szans i zwiększenia rywalizacji, wyniki uzyskane z pływania będą przemnożone x 7 (np. zawodnik uzyskał 525 m pływania x 7, więc wynik końcowy będzie 3675 m).
 9. Zawody indywidualne. Nie są przewidziane sztafety.

OPŁATY STARTOWE:

70 zł płatne przelewem

na nr konta 05 1140 2004 0000 3802 7585 3040

TIME4S Radosław Sekieta ul. Ciasna 4 m1, 93-547 Łódź,

Tytuł przelewu Łódź Indoor Triathlon, (imię i nazwisko).

KLASYFIKACJE:

 1. Generalna Kobiety/Mężczyźni miejsca 1-3
 2. Najlepsza Pływaczka/Pływak.
 3. Najlepsza Rowerzystka/Rowerzysta.
 4. Najlepsza Biegaczka/Biegacz.

NAGRODY:

 1. Zawodnicy w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn (za miejsca I-III) oraz najlepsi w danej konkurencji otrzymają nagrody rzeczowe oraz puchary/statuetki.
 2. Każdy finalista zawodów otrzymuje na zakończenie pamiątkowy medal.

WARUNKI UCZESTNICTWA:

W zawodach może brać udział każda pełnoletnia osoba ) i okażą podczas weryfikacji dokument stwierdzający tożsamość, dokonają rejestracji do biegu poprzez wypełnienie formularza na http://time4s.pl/zapisy.html wraz z akceptacją regulaminu oraz dokonają opłaty startowej.Osoba, która najpóźniej w dniu zawodów ukończy 16 lat. Dla nieletnich obowiązkowa obecność pełnoprawnego opiekuna i podpisanie oświadczenia w dniu zawodów (pozostałe zasady udziału bez zmian – zgodnie z regulaminem)

Warunkiem dopuszczenia zawodnika do startu będzie własnoręcznie podpisane Zaświadczenie o braku przeciwwskazań do uczestnictwa w biegu, które będzie dostępne w Biurze Zawodów.

Każda osoba startująca w zawodach, uczestniczy w nich na własną odpowiedzialność.

ZGŁOSZENIA, LISTA STARTOWA:

Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie internetowej http://time4s.pl/zapisy.html i uiszczeniu opłaty startowej, zawodnik będzie umieszczony na liście startowej. O terminie zgłoszenia decyduje data dokonania wpłaty wpisowego, przez którą rozumie się datę wpływu kwoty wpisowego na rachunek bankowy Organizatora. Wszystkie koszty opłaty wpisowego pokrywa osoba wpłacająca. OBOWIĄZUJE LIMIT UCZESTNIKÓW – 84 osób plus 12 miejsc dla Organizatora.

 

SPORT

 

PIŁKA NOŻNA

ŁÓDŹ

Widzew Łódź

Historyczne otwarcie stadionu na Widzewie, mamy już za sobą. W premierowym spotkaniu, łodzianie pokonali 2:0 Motor Lubawę. Bramki dla czterokrotnych Mistrzów Polski strzelili Mateusz Michalski, oraz Daniel Mąka, którzy maja już po 10 bramek strzelonych w tym sezonie( najwięcej w drużynie). Bramki padły odpowiednio w 23., oraz 92. minucie spotkania. Chciało by się więcej tych bramek, ale najważniejsze są trzy punkty! Mecz obejrzał komplet widzów. Adrian Budka przed rozpoczęciem spotkania został uhonorowany przez klub za 200 występów w czerwono- biało- czerwonych barwach. w samym meczu zdążył zaliczyć swój 201. występ. Uhonorowany został również sędzia meczu- Tomasz Radkiewicz, kończący swoją sędziowska karierę. Miejmy nadzieję, że słowa Zbigniewa Bońka, zamienią się w prawdę, i za 4-5 lat, nasz Widzew będzie walczył o „majstra”!

Widzew Łódź – Motor Lubawa 2:0 (1:0)

23′ Michalski, 90+2′ Mąka

Widzew: Wolański – Kozłowski, Nowak, Zieleniecki, Gromek – Michalski (65′ Budka), Kazimierowicz, Radwański, Mąka – Ogawa (58′ Olczak)- Krzywicki (75′ Kamiński)

Motor: Szuszczewicz – Malinowski, Wodzicki, Marchlewski, Burchart – Ewertowski (76′ Wasiutyn), Tomkiewicz – Zasuwa (69′ Olejniczak), R. Śnieżawski, Wypniewski – Konicz (62′ Ogrodowczyk)

Żółte kartki: Zieleniecki – Wodzicki

Sędzia: Tomasz Radkiewicz (Zgierz)

W ostatnich dniach z łódzką drużyną nie trenował Michał Czaplarski, którego rozłożyła grypa i jest na antybiotyku. Reszta piłkarzy na czele z Sebastianem Olczakiem, który nie mógł zagrać w meczu otwarcia z powodu urazu- trenuje już w pełni.

Niestety piłkarze łódzkiego Widzewa najbliższy mecz z Pelikanem Łowicz, który zostanie rozegrany za dwa dni, w sobotę, obejrzą bez kibiców „spod Zegara”. Wojewoda łódzki, postanowił zamknąć trybunę D, po wydarzeniach, do jakich doszło w trakcie meczu otwarcia z Motorem Lubawa. Powodem są…race. Niestety są równi, i równiejsi. Legia, za podobne przewinienie została ukarana kwotą 10 tysięcy złotych. Na mecz z Pelikanem Łowicz zostało już tylko kilkanaście sztuk biletów, ale są miejsca tzw. Super VIP, gdzie bilet kosztuje 190zł. W środowy wieczór w klubie został również uruchomiony system zwalniania miejsc przez posiadaczy karnetów na całą rundę. Apelujemy do kibiców o poważne podejście do tematu. Jeśli nie możesz przyjść na dany mecz, a masz kupiony karnet, poinformuj o tym klub i nie zajmuj miejsca na stadionie!

W najbliższą sobotę rundę wiosenną sezonu 2016/2017 zainaugurują rezerwy Widzewa. Drużyna Macieja Malesy bronić będzie przewagi wypracowanej jesienią. Drugi w tabeli GKS Ksawerów traci do łodzian sześć punktów. widzewiacy rundę rozpoczną meczem z Iskrą Dobroń.

Widzimy się w sobotę!

Widzew Łódź – Pelikan Łowicz, sobota, 19:10

 

ŁKS Łódź

Ruch Wysokie Mazowieckie – ŁKS Łódź 1:3 (0:2)

Gole: Zalewski (50., karny) – Radionow (6., karny, 84.), Kostyrka (35.)

ŁKS: Kołba – Pyciak, Ślęzak, Juraszek, Rozmus – Kostyrka (63. Guzik), Bryła (56. Sarafiński), Rozwandowicz, Kocot (90. Gamrot), Kopka – Radionow (90. Kowal)

Lider wygrywa kolejny mecz!

Piłkarze ŁKS-u pod wodzą trenera Marcina Pyrdoła  pokonali na wyjeździe po dwóch golach Radionova i jednym Kostyrki Ruch Wysokie Mazowieckie 3:1. Status quo zachowane, łodzianie wciąż mają pięć punktów przewagi nad wiceliderem.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla drużyny z Łodzi, bo już w 6. minucie po rzucie karnym ŁKS objął prowadzenie w meczu. Ievhen Radionov i pewnym strzałem nie dał szans na skuteczną interwencję golkiperowi gospodarzy (0:1).

Po pierwszej bramce goście nie zamierzali zaprzestać i kontynuowali atak na bramkę drużyny przeciwnej, który skutkował kilkoma groźnymi akcjami. Łodzianie dopięli swego w 36. minucie Jakub Kostyrka przeprowadził solową akcję, sam ją też wykończył skutecznym strzałem, po którym ŁKS prowadził już 2:0.

W doliczonym czasie pierwszej połowy okazję na trzecią bramkę zmarnował jeszcze Radionov, ale i tak trener Marcin Pyrdoł mógł być zadowolony z postawy swoich piłkarzy. W 49. minucie Przemysław Kocot zdaniem sędziego przekroczył przepisy, a że do zdarzenia doszło w szesnastce łodzian, arbiter po drugi tego dnia wskazał jedenasty metr, Kamil Zalewski pokonał Michała Kołbę i ełkaesiacy prowadzili już tylko jednym golem (1:2).

Taki stan rzeczy trwał do 85. minuty – po akcji Guzika z Rozmusem i dobrej centrze tego ostatniego, Radionov się nie pomylił i skierował głową futbolówkę do siatki Ruchu (1:3).

Sprzedaż karnetów i biletów na mecz z Jagiellonią II Białystok

ŁKS Łódź – Jagiellonia II Białystok, niedziela, 16:00

 

WOJEWÓDZTWO

II Liga

GKS Bełchatów – Polonia Warszawa, sobota, 17:00

„Torfiorze” w ostatniej kolejce przegrali w Opolu 3-1, pomimo, że pierwsi strzelili bramkę. Pojutrze, bełchatowianie będący na barażowym, 15. miejscu w tabeli, podejmą wyprzedzającą ich o jedno miejsce i mającą tyle samo punktów Polonię Warszawa.

III Liga

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Lechia Tomaszów Mazowiecki, sobota, 18:00

Widzew Łódź – Pelikan Łowicz, sobota, 19:10

Sokół Aleksandrów ŁódzkiLegia II Warszawa – mecz zaplanowany na 26 marca został przełożony na 26 kwietnia z powodu powołania wielu piłkarzy gości do reprezentacji narodowych.

 

 

SIATKÓWKA

ŁÓDŹ

Orlen Liga Kobiet:

BKS Profi Credit Bielsko-Biała – ŁKS Commercecon Łódź, sobota, 18:00

Beniaminek Orlen Ligi po wygraniu ostatnich dwóch meczów przeciwko drużynom z Sopotu i Ostrowca Świętokrzyskiego, teraz muszą przygotować się do trochę silniejszego przeciwnika. Drużyna z Bielsko-Białej jest tylko dwa oczka niżej od siatkarek ŁKS-u więc zapowiada się ostra walka o punkty.

Budowlani Łódź – Pałac Bydgoszcz, poniedziałek, 18:00

Budowlane po przegranym spotkaniu z Galatasaray 0:3 w ramach ćwierćfinału Pucharu CEV kobiet skupią się teraz na ligowych rozgrywkach. W 26 kolejce Orlen ligi siatkarki zagrają u siebie w Łodzi mecz przeciwko drużynie znajdującej się na 11 miejscu w tabeli. Zawodniczkom z Łodzi do lidera brakuje siedem punktów więc w najbliższych meczach muszą zdobywać maksymalne ilości punktów żeby zmniejszyć tą różnicę.

 

WOJEWÓDZTWO PlusLiga:

BBTS Bielsko-Biała – PGE Skra Bełchatów, sobota, 15:00

Po przegranym meczu z Lube Civitanova i odpadnięciu z Ligi Mistrzów Skra może w pełni skupić się na Plus Lidze. Bełchatowian czeka wyjazd do Bielska-Białej i rozegranie meczu z jedną ze słabszych drużyn w tym sezonie. Bielszczanie znajdują się na trzecim miejscu od końca tabeli i nic nie zapowiada żeby udało im się postawić Bełchatowianom. Można zaryzykować stwierdzenie, że Skra ma kolejne trzy punkty w kieszeni i depcze tym sposobem wiceliderowi po piętach.

 

KOSZYKÓWKA

ŁÓDŹ

I Liga kobiet:

MUKS Chrobry Basket Głuchołazy– ŁKS SMS Łódź,   niedziela 16.00

Zwycięstwo Łodzianek w pierwszym meczu było w pełni zasłużone. Były zdecydowanie lepsze i uporządkowane w swojej grze co przeniosło się na wynik. Teraz czas na dokończenie dzieła i wywalczenie awansu do kolejnej rundy. Wystarczy znów zagrać swoje co odbierze broń drużynie z Głuchołazów.

 

WOJEWÓDZTWO

Tauron Basket Liga:

Polfarmex Kutno– Rosa Radom, sobota 17.30

Kutnianie po raz kolejny w tym sezonie przegrali. Choć po pierwszej połowie był remis to 3. Kwarta była tak jednostronna, że odebrała motywację do walki Aptekarzom. Tym razem do Kutna przyjadą wice mistrzowie z Radomia. Choć w tym sezonie spisują się słabiej niż można było się spodziewać to nadal jest to bardzo silny rywal, który w tym pojedynku jest zdecydowanym faworytem. Gospodarze muszą się więc bardzo zmotywować jeśli nadal liczą na utrzymanie się w najwyższej lidze.

I liga kobiet:

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki– AZS Politechnika Korona Kraków, niedziela 16.00

Mecz rewanżowy Aleksandrowskiego zespołu może być ich ostatnim występem w tym sezonie. Choć podopieczne trenera Piotra Neydera walczyły w Krakowie jak mogły to różnica umiejętności była bardzo widoczna. Znów faworytkami są Krakowianki, ale już nie raz Basketki pokazywały nam, że walczą zawsze do końca i nie dadzą sobie w kaszę dmuchać. Powodzenia w tym starciu.

Panattoni Europe Lider Pruszków- Grot Mobilis Pabianice, sobota 13.00

Deklasacja jakiej dokonały koszykarki z Pruszkowa nad Pabianiczankami była tak przerażająca, że można by się zastanawiać czy ten mecz nie powinien mieć ograniczeń wiekowych dla kibiców. Koszykarkom Grota kibicowały zawodniczki z młodszych grup wiekowych drużyny, a także dziewczyny występujące na co dzień w zespole Widzewa. Nie pomogło to jednak gospodyniom i teraz muszą wytoczyć najsilniejsze działa jeśli zależy im na występach w kolejnej rundzie play-offów. Zadanie to jest tym cięższe, że czeka je mecz wyjazdowy, co jest dodatkowym utrudnieniem.

 

RUGBY – Ekstraliga

Master Pharm Budowlani SA Łódź – RzKS Juvenia Kraków, sobota, 15:00

Nowy rozpoczynający się sezon łodzianie rozpoczną od pojedynku na Stadionie Miejskim przy al. Unii 2 z czwartą drużyną grupy B rundy wstępnej. Trener łódzkiej drużyny, Przemysław Szyburski zapowiada walkę o obronę tytułu w nowym sezonie, który toczył się będzie przez 14 kolejek fazy zasadniczej, a zakończony zostanie finałem, 11 listopada.

 

PIŁKA RĘCZNA – PGNiG Superliga:

Gwardia Opole – MKS Piotrkowianin, sobota, 18:30

Walcząca o play-offy Gwardia zagra z Piotrkowianinem, który stara się o miejsce w barażach do play-offów. Gospodarze będą przystępować do tego meczu pokrzepieni zwycięstwem z Wybrzeżem Gdańsk, piotrkowianie przegrali dwiema bramkami ze Stalą Mielec.

PGNiG Superliga Kobiet:

Szczypiornistki MKS Piotrcovii przegrały w środę Koszalinie trzema golami i po rozegraniu wszystkich 22 meczów rundy zasadniczej zajmują 9. miejsce w tabeli.

 

FUSTAL – Ekstraklasa

Gatta Active Zduńska Wola – Rekord Bielsko-Biała, piątek, 20:00

Na 3 kolejki przed zakończeniem fazy zasadniczej, Gatta traci do prowadzącego Rekordu 8 punktów. Strata w ubiegłym tygodniu się zwiększyła o 3 punkty, bo zduńskowolanie przegrali na wyjeździe w Chorzowie aż 5-1, a Rekord rozgromił AZS UG Gdańsk 11-1. W piątek obie drużyny szczytu tabeli zmierzą się w bezpośrednim pojedynku i wydaje się to meczem o być albo nie być dla Gatty w kontekście walki o mistrzostwo – w wypadku przegranej na 7 meczów przed końcem sezonu, drużyna z Łódzkiego będzie tracić 11 punktów i chyba nawet podział punktów niewiele pomoże futsalistom Gatty, wygrana zaś przysporzy nam emocji do samego końca sezonu.

 

Social Network Integration by Acurax Social Media Branding Company