Historia i Kultura Łódź

[Weekendowy przegląd wydarzeń] – 25-27 listopada

KULTURA I WYDARZENIA

 

TEATR

Teatr Wielki

Yamato – The drummers of Japan! (piątek, 19:00)

Po spektakularnym sukcesie trasy w 2014 roku, niemal po dwuletniej przerwie, specjalnie na prośbę Widzów, do Polski powróci zespół, który cieszy się uznaniem na całym świecie – Yamato! Najbardziej znani japońscy bębniarze świata powracają do nas ze swoim najnowszym show już w listopadzie bieżącego roku. Ogromna dawka optymizmu, dreszcze emocji i jedyne w swoim rodzaju oryginalne brzmienia Dalekiego Wschodu – to wszystko gwarantuje rewelacyjne przedstawienie w wykonaniu.

Bajkopera (sobota, 12:00)

Zajęcia odbywaja się w specjalnej sali przeznaczonej do działań edukacyjnych. Oprócz czytania dzieci będą mogły rysować, kolorować oraz poznawać rekwizyty z różnych przedstawień naszego repertuaru. Zajęcia dla dzieci w wieku od 4 do 8 lat. Tematem spotkania będzie Śpiąca Królewna.

Ziemia Obiecana (sobota, 18:30)

Gray Veredon, nowozelandzki choreograf zauroczony miastem, filmem Andrzeja Wajdy oraz powieścią noblisty Reymonta opowiada historię starej Łodzi oraz jej mieszkańców. Zycie miasta przeplatane jest rykiem fabrycznych maszyn, które mają na celu uwidocznić oryginalnosć tamtego klimatu.

Sellinarium (niedziela, 12:00)

„To pierwszy projekt edukacyjno-kulturalny Teatru Wielkiego w Łodzi skierowany przede wszystkim do starszych miłośników sztuki operowej, czyli do seniorów, dorosłych i młodzieży akademickiej i ponadgimnazjalnej”.

Kariera Nikodema Dyzmy – Musical komediowy teatru Syrena z Warszawy (niedziela, 16:00)

Powieść Tadeusza Dołęgi-Mostowicza „Kariera Nikodema Dyzmy” już w chwili wydania (1932 r.) była owiana aurą skandalu. Odważna i celna satyra na skorumpowane i cyniczne elity polityczne dwudziestolecia międzywojennego miała być odwetem autora na władzach sanacyjnych. Tadeusz Dołęga-Mostowicz, wówczas dziennikarz, krytykował poczynania rządu i marszałka Piłsudskiego. Ponieważ nie reagował na ostrzeżenia, został porwany, pobity i porzucony za miastem.

Teatr Powszechny

Pomoc domowa (piątek, 19:00; sobota, 19:00 niedziela, 19:00)

Przezabawna komedia Marca Camolettiego, w znakomitej adaptacji Bartosza Wierzbięty (autora dialogów, miedzy innymi do filmów: „Shrek”, „Madagaskar”, „Asterix i Obelix: Misja Kleopatra”) – przetłumaczona przez niego po sukcesie sztuki „Boeing, Boeing”.

Ten błyskotliwy tłumacz postanowił postać Nadii z „Boeing Boeing” (Dorota Wierzbicka-Matarrelli) przenieść w nowe realia, w inne życiowe sytuacje. I tym razem akcja spektaklu rozgrywa się w domu Maxa (Wojciech Dąbrowski) i Joli (Katarzyna Skoniecka), prowadzonym przez obdarzoną ciętym, inteligentnym dowcipem -sprawdzoną już „w boju” pomoc domową.

Impreza (piątek, 11:00)

Brytyjski dramatopisarz i reżyser John Retallack znany jest przede wszystkim z podejmowania tematów, które często uchodzą za tabu lub takich, które teatr adresowany do młodych ludzi woli przemilczeć. Jest autorem kilkunastu utworów dramaturgicznych dla młodzieży oraz adaptacji uznanej literatury młodzieżowej. Jego inscenizacja głośnej powieści Melvina Burgessa „Ćpun” zdobyła prestiżową brytyjską nagrodę teatralną TMA Awards dla najlepszego spektaklu dla młodzieży.

Ony (sobota, 16:00; niedziela, 16:00)

„Ony” to historia młodego chłopca uwikłanego w skom-plikowaną sytuację rodzinną, zagubionego w fałdach własnej wyobraźni. Tytułowy Ony, w towarzystwie poznanej po drodze Księżniczki, przemierza świat w poszukiwaniu swojego ojca. Na drodze chłopca staje ponad 50 bohaterów: prawdziwych i wymyślonych, ludzi, zwierząt i przedmiotów. Porywający, błyskotliwy tekst Marty Guśniowskiej zachwyca plastyczną fabułą, dowcipem, filozoficznymi rozważankami na tematy wszelakie.„Ony” to coś więcej, niż sztuka dla dzieci – twierdzi Alina Moś-Kerger, reżyserka gorzowskiej inscenizacji. – To opowieść dla młodych ludzi u progu dorosłości, wymagająca od nich wysiłku intelektualnego i umiejętności rozszyfrowywania zaskakujących gierek słownych. Dlatego koncepcja naszego spektaklu również będzie temu podyktowana: zrobimy przedstawienie, które widzowie różnych pokoleń będą mogli odczytywać na różnych płaszczyznach.

Teatr Jaracza

Mroczne perwersje codzienności (piątek, 19:00; sobota 19:00)

Czy można uwolnić się z sideł własnych lęków? Skąd się biorą niepokoje, koszmary dnia codziennego? Na te i inne egzystencjalne pytania możemy doszukać się odpowiedzi, oglądając spektakl Mroczne perwersje codzienności.

Dwóch mężczyzn w średnim wieku, odzianych w przydługie płaszcze, skrada się do ławki zwróconej ku żeńskiemu gimnazjum. Ich zamiary szybko stają się dla nas jasne, gdyż wierzchnie odzienie nie zakrywa całkowicie nagich nóg bohaterów. Dotąd niezauważeni, tym razem stali się główną atrakcją wieczoru dla zgromadzonej w teatrze publiczności.

Komediant (sobota, 19:00; niedziela, 19:00)

Thomas Bernhard, największy austriacki dramatopisarz i jednocześnie największy prowokator, do dziś na własne życzenie nie grany w ojczyźnie, w sposób prześmiewczy i dotkliwy rozlicza się w swojej sztuce z teatrem, zawodem aktora, reżysera i dramatopisarza. Na przemian śmieszny, tragiczny i ironiczny, przez cały czas niepoprawny politycznie, nie zważający na nic i na nikogo, do tego chorobliwie ambitny, niespełniony w życiu i na scenie, tytułowy komediant staje się figurą samotnego i niezrozumiałego artysty, który, o ironio, swoje największe żale wylewa przed właścicielem prowincjonalnej gospody?

Teatr Nowy

Metoda Grönholm (piątek, 19:15; sobota, 19:15; niedziela, 19:15)

Pierwsza sztuka hiszpańskiego dramaturga Jordiego Galcerana prezentowana na scenach polskich, to kolejne spojrzenie na zdehumanizowany świat nowoczesnej korporacji. Cztery osoby zamknięte w jednym pomieszczeniu podlegają serii testów (określanych jako metoda Gronholma), służących…

IMPRO ATAK! (piątek, 21:15; niedziela, 18:00)

IMPRO to ostatnimi czasy popularna zabawa teatralna, w której to nie dramaturg czy reżyser, ale publiczność zebrana na widowni „rządzi”, czyli decyduje o przebiegu całego przedstawienia.

„Zoo z piosenkami Agnieszki Osieckiej” koncert Katarzyny Groniec (sobota, 19:00)

Teatr muzyczny

W zaczarowaną noc  (piątek, 18:30; sobota, 18:30)

Zapraszamy na magiczny i urzekający piękną scenografią koncert zatytułowany „W zaczarowaną noc”.

Program koncertu wypełnią znane i lubiane utwory operetkowe i musicalowe w nowych, odświeżonych aranżacjach, goście poznają także plany i marzenia muzyczne dyrekcji teatru na kolejne sezony artystyczne. Usłyszą także wielkie przeboje, takie jak: „Time to say goodbye”, „O sole mio”, czy „Brunetki, blondynki” z repertuaru Jana Kiepury. I jak zawsze wystąpią wybitni i utalentowani artyści – śpiewacy, muzycy i tancerze – którzy przeniosą nas w świat magii i czarów muzyki.

KLIMAKTERIUM… I JUŻ (CZĘŚĆ I)  (niedziela, 15:00, 18:30)
Waldemar Malicki jeden z najbardziej wszechtronnych pianistów polskich – solista, kameralista, improwizator. Ukończył z wyróżnieniem w roku 1982 Akademię Muzyczną w Gdańsku, a następnie (w latach 1982-83) doskonalił swe umiejętności w Wiedniu.

 

KINO

„Sprzymierzeni”, reż. Robert Zemeckis – melodramat

Robert Zemeckis, twórca „Forresta Gumpa”, „Lotu” i „The Walk. Sięgając chmur”, przedstawia szpiegowski thriller z elementami romansu rozpisany na dwoje aktorów – laureatkę Oscara Marion Cotillard („Niczego nie żałuję – Edith Piaf”) oraz Brada Pitta. 1942 rok, Afryka Północna. Max Vatan (Pitt), oficer wywiadu, spotyka na swej drodze działaczkę francuskiego Ruchu Oporu Marianne Beausejour (Cotillard), zaangażowaną w śmiertelnie niebezpieczną misję na tyłach wroga. Ich ponowne spotkanie w Londynie i losy ich związku naznaczone są wspomnieniami wojny. Za scenariusz filmu odpowiada Steven Knight, którego scenariusz do filmu „Niewidoczni” przyniósł mu nominację do Oscara i nagrody BAFTA.

„Zaćma”, reż. Ryszard Bugajski – biograficzny, historyczny

Najnowszy film Ryszarda Bugajskiego, twórcy wielokrotnie nagradzanych produkcji: „Przesłuchanie” i „Układ zamknięty”. „Zaćma” opowiada o prawdziwej postaci Julii Brystygierowej, znanej jako „Krwawa Luna” – sadystycznej funkcjonariuszce UB, jednej z najbardziej niesławnych postaci powojennej Polski. Obok Marii Mamony („Układ zamknięty”), która zagrała główną rolę, zobaczymy m.in. Janusza Gajosa – zdobywcę nagrody dla Najlepszego Aktora na 40. edycji Festiwalu Filmowego w Gdyni, Małgorzatę Zajączkowską, Olgę Bołądź, Piotra Głowackiego i Marka Kalitę. Druga połowa lat. 50. Julia Brystygierowa, zwana „Krwawą Luną”, to eks-funkcjonariuszka Ministerstwa Bezpieczeństwa. Tam, jako szefowa owianego złą sławą Departamentu V, osobiście i z sadystyczną zawziętością katowała więźniów politycznych. Słynęła z donosów do NKWD, nie oszczędzając swoich partyjnych towarzyszy. Teraz, szukając porady duchowej, ubiega się o prywatną audiencję u prymasa Stefana Wyszyńskiego (Marek Kalita). Zanim jednak dojdzie do spotkania z głową Kościoła, Brystygierowa będzie musiała przekonać do swoich racji oślepionego księdza (Janusz Gajos) i cierpiącą na kryzys wiary zakonnicę (Małgorzata Zajączkowska).

„Egzamin”, reż. Cristian Mungiu – dramat

Romeo Aldeo jest zbliżającym się do pięćdziesiątki lekarzem z Klużu. Jego córka właśnie zdaje maturę, ma pojechać na studia za granicę. Ale tuż przed egzaminami zostaje napadnięta na ulicy. W obawie o jej rezultaty na maturze ojciec bierze sprawy w swoje ręce i postanawia załatwić roztrzęsionej córce dobry wynik. Mungiu kwestionuje moralność dzisiejszej Rumunii. Pokazuje świat przesiąknięty korupcją, kłamstwem, hipokryzją. Powszechna degrengolada zaczyna się tu i teraz: od nieszczerości wobec bliskich i pozornie drobnych nieuczciwości.

„Komunia”, reż. Anna Zamecka – dokumentalny

Kiedy dorośli bawią się w dom, wtedy to dzieci muszą szybko dorosnąć. 14-letnia Ola zajmuje się domem, opiekuje ojcem i niepełnosprawnym bratem i dba o relacje z mieszkającą osobno matką; ale przede wszystkim stara się na powrót złożyć rodzinę w całość. Żyje nadzieją, że uda się ściągnąć matkę do domu. Pretekstem do spotkania z nią jest komunia święta 13-letniego Nikodema i Ola bierze na siebie całą odpowiedzialność za przygotowanie idealnej rodzinnej uroczystości.

A ponadto:

„Osaczona”, reż. Farren Blackburn – thriller

„The Rolling Stones Ole Ole Ole”, reż. Paul Dugdale – dokumentalny

„Magiczne Święta”, reż. Thale Persen – familijny

„Vaiana: Skarb oceanu”, reż. Ron Clements – animacja, familijny, przygodowy

 

 

MIASTO

Film // 26. Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu, Muzeum Kinematografii, pl. Zwycięstwa 1, od czwartku, 9:00

Pięć dni ze wspaniałymi filmami dokumentalnymi. 61 filmów, w tym 30 w konkursie Festiwalu. Ponad 20 gości – wybitni dokumentaliści spotkają się z widzami po projekcji swoich filmów. Poza konkursem dokumenty nagradzane na najważniejszych festiwalach filmowych, a także polskie (i łódzkie) premiery. Filmy dokumentalne z Polski, Izraela, Palestyny, Czech, Grecji, Ukrainy oraz dokumenty wyróżniane przez Europejską Akademię Filmową. Jurorzy: Vita Drygas, Monika Pawluczuk, Marek Piwowski, Andrzej Sapija, Tadeusz Szczepański. Wystawa fotografii Zuzy Kolskiej „reKONSTRUKCJA”. Spacer „Szlakiem łódzkich dokumentów”. Na wszystkie wydarzenia wstęp bezpłatny.

Wernisaż wystawy Zuzy Kolskiej: wtorek, 22 listopada o godz. 18

Gala otwarcia: wtorek, 22 listopada o godz. 18.30

Gala finałowa i pokaz zwycięskiego filmu: sobota, 26 listopada o godz. 19.30

Pokazy filmów nagrodzonych na Festiwalu: niedziela, 27 listopada od godz. 17.

Film // 21 Forum Kina Europejskiego Orlen Cinergia – Kinogaleria Charlie, Piotrkowska 203/205, od piątku, 10:00

Forum Kina Europejskiego ORLEN CINERGIA rozpocznie się 25 listopada i potrwa do 2 grudnia. W ramach tegorocznej edycji widzowie będą mieli szansę zobaczyć filmy w licznych sekcjach festiwalu. Wśród nich znajdą się: dwa konkursy związane z debiutami i filmami drugimi, sekcje prezentujące najciekawsze i najnowsze produkcje europejskie, blok filmowy przeznaczony dla dzieci oraz pokazy specjalne połączone ze spotkaniami i dyskusjami.

Film // 26. Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu, Muzeum Kinematografii, pl. Zwycięstwa 1, od czwartku, 9:00

Pięć dni ze wspaniałymi filmami dokumentalnymi. 61 filmów, w tym 30 w konkursie Festiwalu. Ponad 20 gości – wybitni dokumentaliści spotkają się z widzami po projekcji swoich filmów. Poza konkursem dokumenty nagradzane na najważniejszych festiwalach filmowych, a także polskie (i łódzkie) premiery. Filmy dokumentalne z Polski, Izraela, Palestyny, Czech, Grecji, Ukrainy oraz dokumenty wyróżniane przez Europejską Akademię Filmową. Jurorzy: Vita Drygas, Monika Pawluczuk, Marek Piwowski, Andrzej Sapija, Tadeusz Szczepański. Wystawa fotografii Zuzy Kolskiej „reKONSTRUKCJA”. Spacer „Szlakiem łódzkich dokumentów”. Na wszystkie wydarzenia wstęp bezpłatny.

Wernisaż wystawy Zuzy Kolskiej: wtorek, 22 listopada o godz. 18

Gala otwarcia: wtorek, 22 listopada o godz. 18.30

Gala finałowa i pokaz zwycięskiego filmu: sobota, 26 listopada o godz. 19.30

Pokazy filmów nagrodzonych na Festiwalu: niedziela, 27 listopada od godz. 17.

Koncert// Reni Jusis Bang Tour – Klub OHM Drewnowska 58, piątek, 20:00

RENI JUSIS „BANG!” to siódmy album ikony naszej elektroniki! Materiał jest efektem współpracy z trójmiejskim producentem tworzącym pod pseudonimem STENDEK. Z międzypokoleniowego połączenia sił powstała płyta tyleż aktualna i świadoma, co opierająca się jednosezonowym modom – słowem: autorska i ponadczasowa. Echa świeżych nurtów muzyki elektronicznej mieszają się tu z ambientową przestrzenią i poszarpanym, trapowym pulsem, a tu i ówdzie dyskretnie rezonują brzmienia spod znaku eksperymentalnego techno na przemian z minimalistycznym hip-hopowym beatem czy retro popem.

Koncert // LADY PANK – 35 lat na scenie  – Klub Wytwórnia, Łąkowa 29, piątek, 20:00

Łódź znalazła się na mapie trasy koncertowej z okazji 35-lecia powstania legendy polskiego rocka.

Koncert// Paluch – LORDI’S, Piotrkowska 102, piątek, 22:00

Plan imprezy:

22:00 – Otwarcie drzwi

22:30 – MiRas

23:00 – 4 Punkty Widzenia

23:30 – Sequel & KURZY

24:00 – Paluch Oficjalnie

01:30 – Afterparty

Koncert // Łódzki Głos Podziemia. Underground Rap Festival – Ambasada Żywca, Piotrkowska 66, piątek, 20:00

Zapraszamy wszystkich chętnych dnia 25.11.2016 r. do „Ambasady Żywca”, która mieści się przy ul. Piotrkowskiej 66, gdzie odbędzie się underground’owy rap festival „Łódzki Głos Podziemia”. Tego wieczoru na scenie dla Was zagrają: Grom, Kenez, Banaś, Omerce, Hicz, Sejko, Cyress, Mayor, Smuta, Sosna PZS, Picia, Hollow, Mike oraz Lenczu. Start planowany na godzine 20tą, wjazd za darmo! Więc zapraszajcie znajomych, członków rodziny, zbierajcie osiedla, dzielnice i wbijajcie tłumnie bo tego dnia będzie na prawdę moc!

Rozrywka //Łódź Tattoo Konwent – Hala Expo, Al. Politechniki 4, sobota-niedziela

Tegoroczny sezon festiwali związanych ze sztuką tatuażu zakończy się w dniach 26 i 27 listopada w Łodzi, podczas pierwszej w tym mieście edycji Tattoo Konwent, największego w Polsce cyklu wydarzeń związanych z tatuażem. Główną atrakcją imprezy jak zwykle będzie możliwość obejrzenia najlepszych tatuatorów w akcji. Tym razem na Tattoo Konwent będzie ich pracowało ponad 250. W programie odbywającego się w Hali Expo wydarzenia znajdują się między innymi: punk rockowe koncerty legendarnego Dezertera, Bullbulators i Royal Spirit oraz występy artystów hip-hopowych: Kuby Knapa i Kartky’ego.

Rozrywka // Łódzki Port Gier 33 – Łódzki Dom Kultury Traugutta 18, Łódź, sobota, 10:00

Na miejscu czekać na Was będą jak zawsze stoły uginające się od gier „bez prądu” – planszowych, karcianych i bitewnych. Będziecie mogli zagrać w ponad 450 tytułów, oraz wziąć udział w Akcji Grywalizacja, w ramach której możecie spodziewać się nowych tytułów, które pozwolą Wam zdobyć punkty, jak również nowych wspaniałych nagród do zdobycia.

XXX Giełda Rzeczy Dawnych i Osobliwości, Hala Expo, sobota 10-17, niedziela 10-15:30

W sobotni poranek spotkają się kolekcjonerzy oraz miłośnicy rzeczy dawnych i osobliwych. Wśród nich będą kolekcjonerzy, antykwariaty, domy aukcyjne i firmy renowacyjne. W dwudniowej imprezie udział zapowiedziało blisko 150 wystawców z różnych dziedzin.

Wśród oferowanych przedmiotów znajdziemy: monety, banknoty, odznaczenia, znaczki pocztowe, pocztówki, fotografie, plakaty, meble, obrazy, rzeźby, szkło, ceramikę, porcelanę, srebra, świeczniki, lampy, zegary i zegarki, biżuterię, stare instrumenty, płyty winylowe, karty telefoniczne, pamiątki sportowe, modele, stare zabawki oraz wiele innych. Swoją ofertę zaprezentują firmy oferujące akcesoria, literaturę i sprzęt kolekcjonerski.

Łódzka giełda jest okazją do poznania ciekawych ludzi i prawdziwych pasjonatów. Jest też wymarzonym miejscem do rozpoczęcia swojej przygody ze starociami. W czasie trwania giełdy wszyscy miłośnicy starych przedmiotów mogą także uzyskać fachową poradę i ekspertyzę. Można również liczyć na wycenę każdego bibelotu.

 

 

 

SPORT

 

PIŁKA NOŻNA – ŁKS zakończył rozgrywki jesienne i kolejny mecz o punkty rozegra w marcu, tymczasem Widzew jedzie na zaległy mecz z rezerwami Legii do Ząbek. Ponadto w trzeciej lidze pojedynek dwóch innych drużyn z Łódzkiego.

ŁÓDŹ

Legia II Warszawa – Widzew Łódź, sobota, 12:00

Po ostatnim spotkaniu widzewiacy nie mają zbyt wysokich morali. W niedawnym wywiadzie dla WTM, Sebastian Zieleniecki nie ma powodów do zadowolenia, bo drużyna w ostatnim czasie traci głupio punkty(zazwyczaj w końcówkach). Uważa, że dla niektórych to mogą być za wysokie progi- gra w Widzewie, z czym trzeba się niestety zgodzić. Z kolei Mateusz Wlazłowski twierdzi, że nie czuje większej presji grania w Widzewie. W takim razie musi być po prostu beznadziejnym bramkarzem, bo jak inaczej wytłumaczyć jego kardynalne błędy w każdym niemalże meczu?! Póki, co za nami koniec rundy jesiennej. Został do rozegrania tylko mecz Widzewa z rezerwami Legii, który się odbędzie w tą sobotę o godzinie 12:00 w Ząbkach. Widzewiacy muszą wygrać ten mecz, bo wtedy strata do liderującego ŁKS-u będzie wynosić „tylko” 9pkt. A warto przypomnieć, że premiowana awansem do II ligi jest tylko jedna drużyna. Jeśli chodzi o najlepszego strzelcem w lidze, na razie jest nim Jewhen Radionow z ŁKS-u z 11 bramkami na koncie. Z widzewiaków najlepszym strzelcem jest Mateusz Michalski z 8 bramkami na koncie. Jeśli chodzi o trenera Widzewa, to na głównego kandydata w tej chwili wysuwa się Marcin Broniszewski, który przez wielu- jest już właściwie ogłoszony trenerem Widzewa. Póki co, bądźmy dobrej myśli i cierpliwi- w klubie na pewno wiedzą, co robią!

Nie dawno pisałem o sukcesie widzewiaków z rocznika 2000, którzy awansowali na szczebel Makroregionalny Ligi Juniorów Młodszych. W walce o szczebel centralny będą mieli na prawdę ciężkie drużyny do ogrania. Zmierzą się m.in. z: Jagiellonią Białystok, Polonią Warszawa, Stomilem Olsztyn, SMS-em Łódź. czy Legią Warszawa. Cztery grupy są podzielone według tego samego klucza, co seniorskie rozgrywki w III lidze. Do strefy medalowej awansują tylko zwycięzcy czterech grup, którzy utworzą pary półfinałowe (mecz i rewanż). Wzywanie jest naprawdę dużego kalibru, ale to doskonała nauka dla łodzian.

Seniorzy Widzewa poznali swoich sparingpartnerów w trakcie przygotowań do rundy wiosennej. Widzewiacy zmierzą się po kolei z:

28 stycznia – Victoria Sulejówek (IV liga)

4 lutego – Warta Sieradz (IV liga)

8 lutego – Polonia Bytom (II liga)

11 lutego – Sokół Aleksandrów Łódzki (III liga)

15 lutego – Raków Częstochowa (II liga)

18 lutego – Zjednoczeni Bełchatów (IV liga)

22 lutego – Olimpia Grudziądz (I liga)

25 lutego – Legionovia Legionowo (II liga)

4 marca – Pogoń Grodzisk Mazowiecki (IV liga).

Obsada wielu drużyn jest z wyższych lig, więc powinna to być dobra lekcja przed walką o II ligę.

 

 

WOJEWÓDZTWO

II Liga

GKS BełchatówKotwica Kołobrzeg, sobota, 13:00

III Liga

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Pelikan Łowicz, niedziela, 11:00

 

 

SIATKÓWKA

ŁÓDŹ

Orlen Liga Kobiet:

PTPS Piła – ŁKS Commercecon Łódź, sobota, 18:00

Siatkarki ŁKS-u plasujące się obecnie na 10 miejscu w tabeli, w kolejnym meczu Orlen Ligi zmierzą się z  usytuowanym dwa oczka niżej zespołem z Piły.

Mimo że ŁKS ostatni swój mecz przegrał to w walce przeciwko Chemikowi siatkarki zachwyciły swoich kibiców ogromną wolą walki. Z drużyną z 2 miejsca w tabeli zawodniczki ŁKS-u grały jak równy z równym. Po tak zaciętym meczu kibice nie wyobrażają sobie przegranej w sobotnim spotkaniu

Budowlani Łódź – Impel Wrocław, sobota, 18:00

Liderki tabeli idą jak burza. Pokonały ostatnio swoje imienniczki z Torunia 3:0 i mimo, że siatkarki z Wrocławia są wyżej w tabeli bo na 3 miejscu to i tak faworytkami spotkania są siatkarki Budowlanych

Od początku sezonu siatkarki z Łodzi grają najrówniej ze wszystkich zespołów. Tylko im do tej pory nie zdarzyły się żadne przestoje w grze i są na razie najpoważniejszym kandydatem do znalezienia się w pierwszej trójce Orlen Ligi

 

WOJEWÓDZTWO PlusLiga:

PGE Skra Bełchatów GKS Katowice, piątek, 20:15

Siatkarze Skry po po walce z eliminacjach do Ligi Mistrzów wracają na Plusligowe pakiety. W piątek o komplet punktów powalczą z beniaminkiem tegorocznych rozgrywek. Siatkarze z Katowic mają już na kącie zwycięstwo z drużyną z czoła tabeli (pokonali Asseco Resovię 3:2) i obecnie plasują się na 8 miejscu w tabeli. Kibice mogą się więc spodziewać ciekawego spotkania.

 

KOSZYKÓWKA

ŁÓDŹ

Tauron Basket Liga Kobiet:

1KS Ślęza Wrocław – Cosinus Widzew Łódź, niedziela, 18:00

Po przerwie reprezentacyjnej wraca liga. Koszykarki Widzewa miały dużo czasu na uporządkowanie gry i dużo treningów. Mamy nadzieję, że koszykarki Widzewa sprawią nie małą niespodziankę. Choć faworytem są gospodynie, a różnica w tabeli tylko to potwierdza. Wrocławianki są vice liderem, natomiast łodzianki tę tabelę zamykają. Nie mniej jednak walka może dać wygraną każdej ze stron.

I Liga kobiet:

ŁKS SMS Łódź – Pomarańczarnia MUKS Poznań, sobota, 16:00

Łodzianki w najbliższą sobotę podejmą we własnej hali lidera ligi z Poznania. Spotkanie będzie zatem interesujące a zwycięstwo w nim nie będzie jedynie o satysfakcję ponieważ obie drużyny walczą o najwyższe cele, którym jest przede wszystkim awans do najwyższej ligi. Życzymy powodzenia gospodyniom.

 

WOJEWÓDZTWO

Tauron Basket Liga:

Polfarmex Kutno – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski, niedziela, 12:40

Drużyna z Kutna ma ostatnio słabą serię i oby w końcu się to zmieniło, gdyż spadają coraz niżej w ligowej tabeli. Tym razem przyjdzie im się mierzyć z drużyną o podobnej formie w ostatnim czasie. Zwycięstwo w tym meczu może podbudować koszykarzy Polfarmexu i dać wiarę w to że potrafią wygrywać mecze.

I liga kobiet:

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki – Enea AZS Poznań, sobota (godzina nieznana)

Koszykarki Basketu również zmierzą się z drużyną z Poznania. Zadanie mają jedno – wygrać. Przeciwnik nie jest jednak łatwy, poznanianki to obecnie czwarta drużyna ligi i w przeciwieństwie do koszykarek z Aleksandrowa, mają dobrą serię. Drużyna z okolic Łodzi natomiast od porażki w derbach ziemi łódzkiej nie potrafią się przełamać. Oby jednak w końcu nadeszło, nie mamy nic przeciwko by stało się to już w ten weekend..

 

 

PIŁKA RĘCZNA – PGNiG Superliga:

Górnik Zabrze – MKS Piotrkowianin, środa, 18:30

PGNiG Superliga Kobiet:

MKS Piotrcovia już w tym roku nie rozegra meczu ligowego. Reprezentacja Polski kobiet za to czeka turniej towarzyski w Hiszpanii będący przygotowaniem przed Mistrzostwami Europy. Nasze zawodniczki zagrają w piątek z Japonią (18:30), w sobotę z Argentyną (18:15) i w niedzielę z Hiszpanią (12:30).

 

FUSTAL – Ekstraklasa

Rekord Bielsko-Biała – Gatta Active Zduńska Wola, niedziela, 13:15

 

Floating Social Media Icons by Acurax Wordpress Designers